Działka na Kaszubach - 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Justynko - Złocień arktyczny mam od lat pewnie blisko 20-tu.. ale dopiero ze trzy-cztery lata temu zorientowałam się co to jest :lol:
Ja dostałam mojego białego chabra od Alki ale może faktycznie to susza spowodowała to - że jak go wsadziłam wiosną - to tak samo wygląda jesienią...
Aniu - jak miło że się odezwałaś.A ja myślałam, że już o mnie zapomniałaś...
Ja kiedyś jeszcze na poprzedniej działce sadziłam tulipany pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Bardzo ładnie kwitły wiosną
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Marysiu :) czy te cebulki nabyłaś w OBI , niedaleko ode mnie ?
Chyba jutro podjadę tam sprawdzić, co jeszcze mają.
Możesz zajrzeć na 29 stronę do mnie, czy te białe kwiatki to może być też ten złocień arktyczny ?
Mam takie coś już od dawna i nie wiem, co to jest.
Miłego weekendu na działce :wit
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Gratuluję zakupu! Takiej okazji też bym nie przepuściła. Uwielbiam cebulowe i w zasadzie nie do końca przejmuję się terminami sadzenia. Dużo zależy od pogody. Najpóźniej sadziłam 1 stycznia ( a może najwcześniej ;:224 ). To było tego roku. Wszystko fajnie urosło i kwitło.
Też należę do osób posiadających złocień arktyczny. Szczerze go polecam jako roślinę bezproblemową.
Marysiu pytałaś o niebieskie kwiaty. Jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim chyba przetaczniki wszelkiej maści, dzwonki. Dorzuciłabym kamasję i powojniki. Nie można zapomnieć o pachnącym floksie kanadyjskim. Jest w czym wybierać.
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Marysiu w zeszłym roku razem z chryzantemami na groby kupiłam właśnie taki kwiatek złocień arktyczny.
W sumie to do tej pory myślałam ,że to chryzantema jednoroczna. O dziwo przezimowała pięknie i właśnie u mnie kwitnie. Jutro robię zdjęcie to porównam z Twoimi czy to na pewno to samo. :wit
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Kochani - witam wszystkich po dwóch dniach spędzonych na działce :lol:

Krysiu - jestem ciekawa czy byłaś w OBI i czy były jeszcze cebulki...Moje już posadzone. Fajnie mi się trafił ten zakup - dwa dni przed planowanym wyjazdem. Złocień arktyczny mam od kilkunastu jak nie od dwudziestu lat. Dostałam go od mojej przyjaciółki, która ma działkę naprzeciw mojej. Fotkę rośliny wraz z nazwą wypatrzyłam oczywiście na naszym forum.
A weekend był bardzo udany pod względem ogrodniczym i pod względem towarzyskim.

Obrazek

Izo - no właśnie...przetaczników nie mam :shock: To się musi zmienić w przyszłym sezonie. No i całe zima przede mną. Tyle czasu na poszukiwanie niebieskich kwiatków o małych wymaganiach....
Wiosenne rośliny cebulowe uwielbiam! Co roku dokupuję, część pożerają nornice :evil: Nie kupiłam w tym roku ani jednego tulipana...właśnie z tego względu. Za małą mam emeryturę, żeby karmić te potwory!
Izo - te marcinki to od Ciebie :tan Jeszcze nigdy tak pięknie i tak wcześnie nie kwitły! W zeszłym roku nie zdążyły rozwinąć pączków a w tym roku :shock: burza kwiecia...

Obrazek

Obrazek

Ewo - Wstawiłaś fotkę domniemanego złocienia? Muszę zajrzeć do Ciebie

Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Jak bardzo cieszy wypad na działkę, kiedy człowiek wyrwie się z miasta...
Pojechaliśmy na jeden dzień ale na miejscu zdecydowaliśmy że nocujemy, tym bardziej że sąsiad - elektryk uruchomił pompę i z kranów popłynęła woda. Moje modły zostały wysłuchane - okazało się że to tylko usterka a nie zgon pompy ( czego się bardzo obawiałam szczególnie ze względów finansowych)
Pracy mnóstwo - najpierw posadziłam zakupione w OBI cebulki, potem wykopałam mieczyki, acidantery i takie różne drobiazgi zakupione wiosną w Biedronce. Odchwaściłam kilka rabatek. porasta mi je gwiazdnica pospolita. Coraz więcej mam jej na rabatkach, chociaż tępię zawzięcie. Wygrabiłam liście z chwasto-trawników. Siłom musiałam się powstrzymywać aby nie pookrywać roślin na zimę - bo przecież jeszcze całkiem ciepło na dworze. Starczyło jeszcze czasu na życie towarzyskie. W sobotę spędziliśmy bardzo przyjemny wieczór przy kominku w towarzystwie Madzi (Madziagos) a w niedzielę wypiliśmy kawkę z sąsiadami ;:40

Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5357
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Stanowczo za ciepło na okrywanie.Przygotowane gałązki mam chociaż nowozelandzkiego malucha lekko okryłem ale to bardziej od wilgoci.Wczoraj słyszałem
klangor żurawi.Wagarowicze czy jeszcze mają czas ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Byłaś u mnie?Na oko to ta sama roślinka :wink:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8021
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Marysiu
Cieszę się razem z Wami z powodu działania pompy :D
Śmieję się z ''tych okolic'' bo uważam , że nazwanie składu naszych roślin i chwastów ogrodem jest wygórowane. A te okolice to w ogóle masakra :;230
Ciekawy ten złocień arktyczny.
Zazdraszczam zwłaszcza ranników, nie łatwo je kupić. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Janku - u mnie też gałązki zmagazynowane, nawet wiadro liści do zabezpieczenia dwóch nowych trawek tez przygotowane pod werandą :lol: Nasze żurawie poleciały już dość dawno. Już ze dwa tygodnie przed wyjazdem z działki nie słyszałam ich głosów...
Ewo - w kwestii roślinki pisałam u Ciebie. Ale powiem Ci, że jeżeli to jest chryzantema i jeśli Ci przezimuje - to się do Ciebie uśmiechnę o gałązkę do ukorzenienia.
Agnieszko - a jak ja się ciesze! Kilka stówek w kieszeni :tan
Na temat Twojego ogrodu mam określoną opinię. To jest ogród i już! A nawet dwa - jeden w obrębie siedliska, drugi w pasiece.
Złocienia chcesz? Ja go co roku ograniczam - bo to dość ekspansywna roślinka. Ale kwitnie późną jesienią, gdy u mnie każdy kwiat na wagę złota ;:306 A Ty chyba białą rabatę zakładasz - czy mi się coś pomyliło?
Ranniki faktycznie dość trudna dostępne w handlu. Zupełnie nie rozumiem dlaczego - bo one się rozsiewają. Ja natrafiłam na ich cebulki po raz drugi na przestrzeni kilku lat.

Tu sobie ranniki rosną przy kamyczku :lol:

Obrazek
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Np. u mnie jest nadprodukcja ranników :!:
MARIO,zaglądnąłem,poobglądalem biale marcinki i zakupy i całą resztę :!:
Zlocień arktyczny też miałem;nie pamiętam,co sie z nim stało ...
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Sławku - u mnie ranniki się wysiewają, ale ja zapewne je morduję z zarodku- że się tak wyrażę. Bo ja odchwaszczając intensywnie grzebię w ziemi i pewnie niszczę siewki :(
Dla Ciebie kupidynek :lol:....z owadem ;:306

Obrazek
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka na Kaszubach - 2014

Post »

Piekna fotka ;:333
Dzięki :!:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”