Kuchnia, zioła i przyprawy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Dzisiaj robię saszetki ze szpinakiem, również pyszne co z piure ziemniaczanym.
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu, ale mi narobiłaś ochoty na szpinaczek ;:224 Chyba się skuszę w weekend na te Twoje gniazdka, wyglądają pysznie ;:196
_oleander_, gdzie kupiłaś takie fajne naczynka do zapiekania? Poluję na jakieś fajne foremki z pokrywką, takie na jednoosobowe porcje właśnie ;:3
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Też zwróciłam na nie uwagę ;:108
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Zachęcam do szpinaczku, bo i zdrowy i smaczny :)

Te foremki naczyńka do zapiekania kupiłam w selgrosie. Cena za jedną sztukę coś około 11zł (o ile dobrze pamiętam). Kupiłam je z myślą o przygotowaniu sufletu, ale jakoś nie mogę się za niego zabrać. Podobno nie zawsze wychodzi. Ostatnio Zresztą obijam się w kuchni i nic specjalnego nie pichcę. Za dużo sobie wzięłam na ?głowę?. Ogród zaczął wzywać. W wolnych chwilach lepię sobie z gliny, a teraz nadszedł czas kartek wielkanocnych. Już prawie wszystkie zrobiłam.
Obrazek
Taka próbka mojego ?talentu? :roll:

Mam jeszcze zaległe książki do czytania .. Staram się jakoś wszystko ogarnąć. Na parapecie już zieleni i czerwieni się bazylia oraz szczypiorek niedźwiedzi i oregano.
Obrazek Obrazek

Dziękuję, że zaglądacie. Pozdrawiam bardzo wiosennie
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu,przed chwilą chwaliłam koleżankę od pisanek,podziwiałam rzeżby w drewnie drugiej,a teraz Ty zaskakujesz kolejnym talentem.
Zrobiona osobiście kartka i wysłana komuś bliskiemu - ma bezcenną wartość - jak Ty znajdujesz na to wszystko czas ;:131
W czym są te Twoje kiełkujące roślinki :?: opatulone ,ale efekt super ;:138
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Lodziu, jesteś niezwykle łaskawa dla mego niby "talentu" ;:224 Ja ciągle coś zaczynam , wpadam w taki słomiany zapał i nie zdążę się wyćwiczyć w danej technice, a już mnie coś innego kusi :oops: Kartki robię okazjonalnie stosunkowo od niedawna. Dzisiaj mam dostawę takiej fajnej "zabawki" bardzo pomocnej w dalszym tworzeniu http://www.kreatywnyswiat.pl/pl/p/Sizzi ... 2-000/5458 Zapowiada się zatem ciąg dalszy kartek do wykonania. Z gliną zaczęłam przygode dopiero we wrześniu i jeszcze mnie to kręci. Proces od ulepienia do gotowego wyrobu niestety dłuuugo trwa. Zrobiłam na te święta pojemnik na jaja i kurkę na pisanki, ale chyba nie zdążę z drugim wypałem (na gotowo). Za to pochwalę się paterą , bo już znalazła zatosowanie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
W środku ma wyjmowany pojemniczek na np przekąski :wink:

A te otulinki to nic innego jak krażki torfowe. Bardzo ciekawy wynalazek. Jak roślinki trochę podrosną, to bez kombinowania i pikowania, w całości taki krążek ląduje w większej doniczce i rośnie sobie dalej.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu,

dzieje się u Ciebie dzieje ;:173. Naczynka super, mam podobne i póki co zastanawiam się co w nich zrobić. Bo mam wrażenie że jka one są takie małe, a moje są małe to każda potrawa z nich "wyrośnie", więc póki co stoją pięknie zapakowane ;:306.

Pasja nie jedno ma imię, więc super że masz chęci i wszytskiego próbujesz, a że często zmieniasz pasje, to tylko świadczy o Twojej kreatywności ;:215.

Torfowe gniazdka super, muszę pomyśleć nad takimi jak będę wysiewać ziółka, bo u Ciebie to chyab zioła są ;:224.

A jak ogród??
Joasia
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Joasiu, ogród prawie odłogiem leży. Pogoda na mnie tak jakoś wpływa ... raz słoneczko, to znowu pada. Eh ... może w sobotę wygospodaruję troszkę czasu na walkę z chwastami. Nowych roślin nie kupuję. No chyba że pod igiełką coś w oko wpadnie :wink:
Teraz zaskórniaki i nie tylko, wydają na "zabawki" dla rozwoju (jak to określiłaś) kreatywności ;:224
Syn wyjechał na studia, to i dla dwóch osób w kuchni nie ma co się krzątać. Coś tam skubniemy, Czasem jakieś szybkie danie. Właściwie tutaj kreatywnością się nie wykazuję :oops:
W torfie jak zgadłaś ziółka. Teraz powinnam je do doniczek już powsadzać. Wyrosło im się troszkę.Nie są za tanie, ale jaka wygoda :D

A to kurka , którą na szybko udało się wykończyć przed świętami. Dostały jej się święcone jajeczka i pyszniła się też na świątecznym stole :D Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu, piękne rzeczy robisz ;:138 Jak się sprawuje nowa zabawka? :D Robiłaś już nią coś?
Pozdrawiam, Dorota
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

:wit
Ale świetny wątek.Będę do niego zaglądać i korzystać z przepisów.
Olu trafiłam do Ciebie za przepisem na dżem z dyni.Jeszcze nigdy nie robiłam i nie jadłam.Ten Twój wygląda obłędnie.Już nie moge sie powstrzymać przed zrobieniem.Tylko ciekawie czy moim dzieciom będzie smakował.
A jakbym chciała dodać do niego cynamon w proszku i cukier waniliowy ,to ile bym musiała wsypać?
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu, gdzie wypalasz swoją ceramikę ? Masz własny piec ?
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Oj, dziewczyny ? ale zaniedbałam wątek kuchenny .. aż mi wstyd :oops:
W tym roku ogród zaniedbałam i kuchnia też taka z doskoku. Trochę poszłam w prace ręczne, ale w wakacje wszystko poszło na bok. Niedługo będę miała znowu po przerwie wakacyjnej możliwość uczęszczania do świetlicy wiejskiej w mojej gminie (miejscowość Byków) do pracowni ceramicznej. Może się jeszcze skuszę na pracownię szkła ? ale z czasem u mnie krucho. Także trzeba będzie się zabrać za robienie kartek świątecznych. Jeżeli macie ochotę , to zapraszam do obejrzenia moich rękoczynów na serwisie zdjęciowym http://www.garnek.pl/o7ola/a Mam nadzieję, że nie naruszam żadnych zasad regulaminu. Tam są tylko moje fotki z pracami. Jeżeli nie można, to poproszę moderatora o zrobienie porządku i nie bicie mnie po łapkach :D

Dorotko, zabawka jest wspaniała, tylko wykrojniki do niej kosztowne, ale widzę że z każdym miesiącem jest większy wybór i ceny coraz bardziej atrakcyjne. Zamiast roślinek kupowałam wykrojniki, papierki i inne ..uperelki.

Moniko, myślę że możesz dodać cynamon mielony, ale może lepszy byłby do smażenia cynamon w laskach. Ten mielony czasem bywa wyczuwalny podczas konsumpcji. Nie każdy to lubi. Ilość cynamonu zależna jest od ilości dżemu. Myślę, że ? -1 łyżeczki będzie w sam raz na ok. 2-3kg.

U mnie jeszcze aronia na krzakach została. Trochę zrobiłam z niej konfiturki z ananasem, ale smak ananasa zginął. Użyłam 1,5kg aronii i 0,5kg ananasa. Zostały także do przerobu jabłuszka rajskie oraz pigwa.
Może jeszcze skuszę się na jakieś pikle z ogórków. Dzisiaj dokupiłam książeczkę z przepisami. A ogórki jeszcze widziałam ... w sklepie :roll:
Na swoją obronę z powodu braków kulinarnych wpisów nie mam za wiele wymówek. Obiady gotuję co kilka dni. Jedynie chleb piekę regularnie co 2-3 dni.

Lodziu, jak wpadłam w amok gliniany, to chciałam sobie fundnąć taki piec do wypalania. Ostudziła mnie jego cena. Najmniejszy, taki domowy kosztował ponad 6 tysiecy zł. Zostałam przy pracowni. Kupiłam sobie też glinę i mogę odpłatnie wypalić własną dodatkową produkcję.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu, no i wszystko jasne ,pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”