Kawałek szczęścia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Marysiu, no już ma troszeczkę lat. Konsekracja miała miejsce w 1711 r.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2301
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kawałek szczęścia

Post »

A kto był święcony, bo nie wiem.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Moja bazylika, Piotrze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42142
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Tak mi wygląda! bo ja to lubię stare kościoły...muszę ją namierzyć ;:215 mam znalazłam!
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Marysiu to Ty musisz do Radoszyc przyjechać :wink: Parafia w czerwcu tego roku obchodziła 650 lecie swojego istnienia :)
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Asiu śliczne astry czy siałaś prosto do gruntu?
ładny kościół ja tez lubię stare kościoły :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42142
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kawałek szczęścia

Post »

AmeliaL pisze:Marysiu to Ty musisz do Radoszyc przyjechać :wink: Parafia w czerwcu tego roku obchodziła 650 lecie swojego istnienia :)
Amelko może kiedyś :?: a na razie wygooglałam i widziałam :lol:
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Asiu, kolekcję ziół masz imponującą, jestem ich fanką. Werbenę cytrynową mam pierwszy rok, zresztą nie cały, w doniczce raczej kiepsko mi rosła, na rabacie ruszyła z miejsca, martwię się jak zimę przetrwa, u mnie ciasne parapety, też myślę o sadzonkach i jutro zamierzam się do nich przybrać. Rozmaryn z siewu próbowałam i nawet kilku sadzonek się dochowałam,ale z nadmiaru kłopotów jakoś je zaniedbałam i zmarniały. Został mi jeden, płożący, długo stał w miejscu. Namoczyłam trochę węgla drzewnego w naturalnym nawozie ( tydzień się moczył) wsypałam sporą warstwę do doniczki i się rozbujała, przycinam teraz systematycznie, dość mocno, rośnie aż miło. No i ziemia musi być zasadowa.
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Marysiu, Amelko moja bazylika obchodziła trzy lata temu 300 lecie, a parafia w czerwcu 600-lecie. Pisałam na Wyspie o imprezie na początku wakacji. Impreza z wielką pompą, bo jeszcze 25 lat kapłaństwa proboszcza.
Teraz to już nie jest moja parafia po przeprowadzce, ale sentyment do niej mam ciągle i jakoś nie mogę przestawić się na nowy kościół. W środku też przyciąga uwagę (lustro Twardowskiego i obrazy Michała Anioła Palloniego).

Misiu astry siałam w pudełeczka, później robiłam rozsady i z tej zabawy mam takie łany :). Miejscu już nie było na kwiaty, a pudełek ciągle przybywało ;:oj .

Danusiu, witam serdecznie. Też się zastanawiam, czy moje ziółka przetrwają zimę. Teraz tak się porozrastały, że byłoby szkoda. Mam duży parapet w kuchni, właśnie na zioła i będę próbować je przechować. Rozmaryn kupiłam w markecie. Siedzi w ziemi, ale słabo przyrasta. Nie wiem, co mu nie pasuje. Poluję jeszcze na kilka ziółek, ale to chyba na wiosnę, bo teraz już nie zdążą się zaaklimatyzować, a na pewno nie będzie z nich pożytku.

Dziś deszcz przestał padać, słońce wyszło za chmur. eM. w domu, więc szpadel w garść i robimy kolejne rabatki w miejscach, gdzie nie dotrą panowie od ocieplenia domu.
Pozdrawiam i miłego dnia :).
x-m-h
---
Posty: 205
Od: 3 gru 2013, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Rozmaryn tak ma, nie przejmuj się. U mnie w pierwszym roku w gruncie z lekka przysychał, potem zimą w doniczce już wcale nie z lekka, tylko całkiem nieźle przysychał. Wiosną część uschła, ale z korzenia nowe odbiło i ładnie rośnie cały sezon. Z tym rozmarynem to wkoło mam przeboje, ale ciągle jeszcze jest. W tym roku sztuk już dwa. Podziwiam chęć pracy dzisiaj w ogrodzie. Nie wiem jak u Was, ale u nas wieje strasznie i zimno, że ani myślę wychylać nos. Choć słonko owszem świeci.
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Anita u nas też strasznie wieje i zimno :). Pisząc "my" miałam na myśli swojego eMa :;230 . Dziś właśnie zaczął urlop no i muszę go wykorzystać. Jemu zimno nie przeszkadza. Ja zaraz do pracy uciekam (pierwsza rada), więc tylko wydam dyspozycje ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42142
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Asiu ale rozmaryn na zimę weź do domu, ja w ogóle mam na parapecie a w tym roku odmłodziłam bo go mocno tniemy i krzew się zrobił i młody jest na parapecie a stary na tarasie. Jakich ziół szukasz? Tak pisałaś o uroczystościach :lol: przypominam sobie i powiem Ci że ja też do niedawna święciłam w Krakowie w starej parafii, bo tam co pół godziny święcą a na wsi dwa rzuty do 10 i koniec ;:222
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kawałek szczęścia

Post »

Marysiu, różnych ziółek szukam. Znalazłam stronę z ofertą, gdzie są różne ciekawostki i będę systematycznie powiększać swoją kolekcję. Zobaczymy, ile przetrwa zimę. Niektóre trzeba będzie zabrać do domu. Inne przesadzić w nowe miejsce. Na razie jednak pogoda nie sprzyja żadnym pracom. Dziś znów od rana pada deszcz i nic się nie da zrobić.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”