Lampy do doświetlania roślin

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
alenaa
100p
100p
Posty: 102
Od: 15 sty 2006, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Lampy do doświetlania roślin

Post »

Czy ktoś mógłby mi doradzić jakimi najtańszymi lampami można doświetlac rośliny?
Dociekliwy

Post »

Odpowiedż sama ciśnie się na usta że energooszczędnymi .

Pozostaje tylko sama kwestia kosztów zakupu tych lamp oraz pytanie czy ten zakup będzie służył przez jeden sezon czy też jest to inwestycja wieloletnia .

Jeżeli tylko na jeden sezon to absolutnie odpada sens inwestowania w lampy energooszczędne , ale jeżeli wieloletnia to zakup tych lamp ma sens .
Awatar użytkownika
alenaa
100p
100p
Posty: 102
Od: 15 sty 2006, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Chodzi mi o to, że ja nic nie wiem na ten temat. Słyszałam, że istnieją takie lampy ale na tym moja wiedza sie kończy. Zastanawiam się, czy dałoby się zamontować coś takiego nad stołem w piwnicy. Więc chodzi mi o coś małego. (większego niz do akwarium ale mniejszego niż do szklarni). Gdzie kupuje się takie lampy? I ile mniej wiecej kosztują?
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

pisał już o tym bodajże Janusz z pogotowia ogrodniczego. O wydłużaniu dnia światłem (czy coś takiego).
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak pisał w temacie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=81
ale nie ma tam odpowiedzi na zadane pytanie.
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Wszystko jest uzależnione od tego jakiej mocy ma być żarówka i od firmy produkującej te żarówki .
Dociekliwy

Post »

alenaa pisze:Zastanawiam się, czy dałoby się zamontować coś takiego nad stołem w piwnicy. Więc chodzi mi o coś małego. Gdzie kupuje się takie lampy?
Owszem da się zamontować , wystarczy gwóżdż wbity w sufit , najprostsza oprawka z dużym gwintem (do której wkręca się wspomnianą żarówkę ) z przymocowanym dwużyłowym przewodem , na drugim końcu tego przewodu wtyczka włączona do gniazdka - i wszystko gra .

Spotkałem się z żarówkami o mocy 7W - to chyba daje ok. 25W normalnej żarówki i kosztuje ( gorszej firmy ) ok. 3zł

Można ją kupić w sklepach z narzędziami , sprzętem elektrycznym , lampami , w dużych sklepach typu : Brico Marche , Kaufland , ........ , a spotkałem się także że sprzedawali je w kiosku "Ruchu ".
Awatar użytkownika
alenaa
100p
100p
Posty: 102
Od: 15 sty 2006, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Dociekliwy - jaka żarówka? przecież nie taka jaką używam w lampce na biurku. Przecież tu chodzi o odpowiednią barwę światła i wiele innych czynników.
Dociekliwy

Post »

alenaa pisze:przecież nie taka jaką używam w lampce na biurku.


Gdzie Ty słyszałaś , że do doświetlania roślin potrzebne są jakieś specjalistyczne żarówki , dające światło o niewiadomo jakich właściwościach ? Jaką barwę ? Jakie czynniki ?

Każda żarówka w tym wypadku będzie dobra , lecz najbardziej oszczędnościowa będzie energooszczędna !
Dociekliwy

Post »

Zastosuj sobie żarówki ultrafioletowe lub żarówki wywołujące podczerwień jak uważasz

i życzę ci powodzenia w uprawach . Tak uprzejmej Pani to wątpię żeby po tym poście jeszcze ktoś chciał cokolwiek doradzać . Pa ! ;:100
Awatar użytkownika
alenaa
100p
100p
Posty: 102
Od: 15 sty 2006, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam. Nie to było moim zamiarem, ale dociekliwy pomysl sam jakie ty mi rady dajesz. Zebym kupila zwykłą żarówkę i powiesiła ją na gwożdziu? To po do Was piszę? Za takie rady to ja dziękuję. Powiedz czy próbowałe kiedyś coś takiego i coś ci wyrosło? Daj spokój, bo to jest śmieszne. Oczywiście, ze do uprawy roślin stosuje sie inne lampy niż te używane w domu. Myślałam, że jak się wypowiadacie na forum to wiecie wiecej ode mnie. Dawałeś mi rady jakbym była niedorozwinięta.
Awatar użytkownika
alenaa
100p
100p
Posty: 102
Od: 15 sty 2006, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

I jeszcze jedno - światło podczerwone i ultrafiolet, to z tego co wiem nie ma wpływu na fotosynteze. :D Więc takich lamp też nie szukam
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Po co od razu taka nerwowa atmosfera. Ja uważam że doradzam w takich sprawach w których mam doświadczenie. Dlatego nie biore udziału we wszystkich wątkach tylko w tych gdzie moge podzielic sie swoim doświadczeniem.
Podaj mi więcej szczegółów co masz zamiar uprawiać na jakiej powierzchni ,
(bo przedział pomiędzy akwarium a szklarnią np 30 m2 jest znaczny) a obliczymy ilośc światła potrzebnego do do optymalnej fotosyntezy,i wtedy dopiero można pomyśleć o żarówkach.
U mnie poniewiera się ok 50 (150Wat)

Janusz
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”