Tuje- żywotniki - rozmnażanie od podstaw

Drzewa ozdobne
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Dzięki za pomoc:) muszę się w takim razie zastanowić czy tunel to dobre miejsce, bo są w nim jeszcze warzywa wiec nie moge go calkowicie zacieniowac... ale obok tunelu mam średniej wielkość wiśnie i myślę że może koło tunelu postawić pod tym drzewem właśnie. Wtedy sadzonki nie będą narażone na działanie słońca.
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Zawsze warto próbować, jeśli masz choć minimum miejsca, gdzie da się umieścić paletę to nie czekaj tylko działaj. Możesz tylko nad paletą umieścić coś co będzie dawało cień na sadzonki, nie musisz cieniować od razu całego tunelu. Zawsze coś się ukorzeni, chociaż minimum skoro są to początki. Co do dalszego postępowania to pisałem wyżej. W razie pytań pisz tutaj w temacie. Wbrew pozorom ukorzenianie tui nie jest takie trudne. Ja zaczynałem od iglaków a teraz ukorzeniam co tylko się da, nawet te trudno korzeniące się rośliny :D
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

I na paletki położyć wloknine? I spróbować je zacieniowac?
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Nie, na pewnej wysokości nad sadzonkami, nie za nisko. Najlepiej aby osłona dająca cień była zamocowana na jakiejś podporze np. palikach.
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Czyli najlepiej nad paletkami zrobić taki mini tunelik np z wygietego drutu i na drucie położyć włóknie i dodatkowo na palikach zacieniowac? Czy dobrze zrozumiałam?
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Tak, może tam być, że na tym drucie może się opierać siatka cieniująca. Piszesz cały czas o włókninie, nie wiem jaką masz na myśli. Ale popularna czarna nie przepuszcza wcale światła więc nie będzie najlepsza. Co do białej to już lepiej, choć ta wydaje mi się że może za słabo cieniować, sprawdzę to jutro u siebie i dam znać.
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Myślałam o zwykłej białej wlokninie bo czytałam na forum żeby nią przykryć sadzonki i utrzymywać pod nią wilgoć czesto zraszajac i do tego jeszcze cos co zacieniuje, ale teraz to już sama nie wiem....
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

No to próbuj z białą skoro tak przeczytałaś, chodzi tylko aby nie padało na sadzonki bezpośrednie światło słoneczne. Musisz sama spróbować co się sprawdza a co nie w praktyce.
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Kr756 dziękuję za pomoc :D to będzie eksperyment metoda prób i błędów :) może cos mi się uda z tego wyhodować. A jeżeli to nie kłopot to proszę sprawdź u siebie czy sama biała daje wystarczający efekt cienia?
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Ok, jutro sprawdzę i dam znać.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Jest specjalna mata cieniująca,żadnych białych włóknin w szkółkach nie stosują.
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Sprawdzałem tą białą agrowłókninę, ja mam taką zimową do osłaniania roślin i daje trochę cienia więc taka moim zdaniem jak na początek może być. Zobaczysz jak rośliny będą się zachowywać. Że jest specjalna cieniówka to wiem, bo sam taką mam, jednak nie wiem czy sprzedają taką na metry i nie wszędzie można taką dostać. Więc nie wiem czy jest sens kupować od razu sporo cieniówki skoro koleżanka chce na ukorzenianie poświęcić dość małą powierzchnię. Piszę to co sam bym zastosował - zrobisz z tym co zechcesz. Wiadomo, że na początku nie ma się co spodziewać nie wiadomo jakich efektów w dodatku amatorsko, trzeba testować w praktyce i będzie coraz lepiej. :)
master231
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 paź 2013, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Witam, z racji tego iż próbuję rozmnażania tuj dopiero pierwszy raz chciałbym się was zapytać o przyczynę tego jakby zagniwania wierzchołków, tuje sadzonkowane były mniej więcej od połowy sierpnia do 3 tygodnia sierpnia, do tej pory było ok. po sadzonkowaniu opryskane były topsinem zgodnie z zaleceniem na ulotce, i regularnie spryskiwane wodą w ciepłe dni nawet 3 razy dziennie ponieważ inspekt stoi na na słońcu pokryty jest folią a na niej cieniówką 60 % i nad nią agrowłukniną, a w bardzo ciepłe dni wietrzony tak żeby temperatura nie przekraczała 30 stopni.

http://zapodaj.net/5b0a64f5908ef.jpg.html
http://zapodaj.net/71b76fb2ac1e0.jpg.html
http://zapodaj.net/2dbca87ade433.jpg.html
http://zapodaj.net/8a72a79136ba0.jpg.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”