Moja kolekcja - -/Sundaville

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
grinna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 31 mar 2014, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Sorki, że dopiero teraz zamieszczam zdjecie, tak wyglądała po wybawieniu z niewoli i przesadzeniu.
Stoi w miejscu gdzie słońce zagląda od 14.00
A co do obornika to się zobaczy, wy nie próbowaliście a jak owszem . Roślinka dostana, gorzej jak miała to nie ma, wątpię czy ją zdołam przezimować. Eksperyment czas zacząć :wit .

Obrazek
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Jak się mają wasze sundaville?chyba teraz są w pełni kwitnienia.Ja przechowałam przez zimę dwie,które
kupiłam w zeszłym roku,jedna już kwitnie,czerwona w białe paski,druga ma już pąki ale jeszcze trochę
potrwa zanim zakwitnie,pewnie będzie różowa ale nie jestem pewna,marzy mi się jeszcze żółta.
Jutro postaram się je pokazać .
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Widziałam pełną r?żowa i pełną r?żową variegatę ale na stronkach w USA....u nas raczej mało dostępna :'(
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Jeśli chodzi o takie pełne, różowe "rarytasy" to najłatwiej je zdobyć wczesną wiosną np. na allegro. ;)
Nie wiem czy teraz są (podejrzewam, ze nie) .
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belf a widziałeś taką na all...?
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

A co do polowania na żółtą odmiane to własnie znalazlem na aukcji . Co prawda troche są łysawe te sadzonki, ale powinny sie wyrobić :wink:
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witaj Belfie
Przejrzałam Twój wątek o sundavillach i wykorzystam cenne rady. Też jestem szczęśliwą posiadaczką tej pięknej roślinki.
Powiedz, proszę czy udalo się przezimować tę żółtą??
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

;:219 Jej ... przepraszam, że tak późno odpisuje, ale ostatnio nie mam zbytnio czasu nawet na komputer. Magdo żółtej nie udało się przezimować, a nawet do samej próby zimowania nie doszło. Zostawiłem na 2 tygodnie rośline pod opieką znajomego i mi ją przelał :evil: Nie udało się uratować, bo korzenie były już obumarte. Szkoda, bo nawet nie sprawdziłem, czy ta odmiana łatwo się rozmnaża :roll: Pozdrawiam i życzę lepszych efektów w uprawie :wit
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

No to szkoda rzeczywiście, ta żółta była naprawdę piękna. Nawet nie wiedziałam że sundavilla występuje w takim kolorze.
Mi udało się zakupić całkiem dużą kwitnąca sadzonkę w kolorze białym za 10zł. Już się pięknie rozrosła, dokupiłam jej małą drabinkę i rośnie sobie spokojnie.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Zgodnie z zapowiedzą zgłaszam się po poradę, co mam dalej zrobić z moją S.
Do wyboru mam piwnicę,tam nigdy nie ma ujemnych temperatur, ale jest niezbyt jasno, klatkę schodową, temperatura ok. 15 stopni, jasną, ale kwiatuszka mogą zwinąć, w domu trudno mi będzie obniżyć temperaturę poniżej 20 stopni, gdzie najlepiej ją przechować :?:




Obrazek
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Rzepko to dobre pytanie, ale wybrać musisz sama. Ja osobiście zimuje w garażu, gdzie panuje temperatura poniżej 20 stopni, ale jeste ciemno (okno od strony północnej) więc rosliny zawsze gubią liście i kwiaty, a na wiosne wypuszczają nowe pędy. Z kolei moja sąsiadka trzyma sundaville w ganku, gdzie temperatura wynosi zapewne powyżej 20 stopni, bo ma grzejnik i jest tam stosunkowo dużo swiatła (okno od strony zachodniej) przy czym roślina gubi kwiaty, ale nie gubi lisci, a pędy nie zamierają i w ten sposób zimuje do wiosny z liścmi (w zimie roslina puszcza też nowe pędy). Jak sama widzisz opcja sąsiadki jest bardziej opłacalna, ale ja nie mam takich warunków/miejsca. Tak więc spróbuj na klatce i podlewaj (tylko nie przelej) jak nie zgubi lisci to zimuj tak do wiosny, a jak zacznie gubic to przestan podlewac i zanies do piwnicy.


UWAGA
Na dniach spadnie temperatura w nocy. Możliwe przymrozki. Radze sprawdzić pogode w waszych rejonach i zabezpieczyć/schować rosliny na noc.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dziękuję za rady, spróbuję przezimować na klatce :wit
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witam, ja znów po poradę :oops: Próbowałam przechować S. w mieszkaniu, w najzimniejszym pokoju ale i tak gubi liście i zamierają pędy, (część z nich jednak odbija) czy nie zaszkodzę jak wyniosę teraz na zimną klatkę schodową,czy też pozostawić tak jak do tej pory, czy można ją przyciąć?
Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”