Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
kamyszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 sie 2007, o 22:04
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy taką młoda trawę należy nawozić? Jeśli tak to czym?

Pozdrawiam
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

kamyszka pisze:Mam jeszcze jedno pytanie. Czy taką młoda trawę należy nawozić? Jeśli tak to czym?

Pozdrawiam


To zależy :po pierwsze , czy nawoziłaś ten teren w tym roku, i po drugie jaki kolor ma trawa, jeżeli soczysty zielony, to znaczy że nie musisz jej nawozić. Jeżeli chcesz ją zasilić nawozami ,to wskazane by było by były one w płynie, jeżeli w postaci granulek to koniecznie musi być dobrze podlana by się nawozy rozpuściły. Pozdrawiam .Tadeusz.
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Do kiedy można siać trawę?

Post »

Jak w temacie. Ile jeszcze mam czasu zważywszy, że jest 19 IX?
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Jeśli chcesz siać trawę to najpóżniejszy zalecany termin właśnie mija (wrzesień), chyba lepszy wiosenny, co do sadzenia kępy zapytaj hodowcę w jego wątku...
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Post »

ale czy do wiosny ziemia nie porośnie mi chwastami?
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

I dobrze, bo je trzeba opryskać środkiem chwastobójczym, po oprysku możesz siać po 7-10 dni, przegrabiając delikatnie ziemię, by nie wydostać następne nasiona chwastów na wierzch. Te chwasty wyrosły by Ci , i tak gdybyś posiał teraz trawę, bo wraz z przygotowaniem gleby pod trawnik, wydobyłeś nasiona chwastów tkwiące w ziemi ( a których żywotność do wzejścia wynosi do 10 lat). Pamiętaj że młodej trawy nie należy opryskiwać środkami chwastobójczymi, bo możesz zniszczyć razem z chwastami młode i delikatne źdźbła trawy.
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Kiedy siac trawę?

Post »

czy warto jeszcze siac trawę?
czy lepiej juz poczekac do wiosny?
czy przymroski poranne mają znaczenie dla wschodzącej trawy?
posiałam na części ziemi trawę 3 tygodnie temu i mimo strasznego ochłodzenia nawet ładnie wzeszła :D
pozdrawiam
Kamila
daria00
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 sie 2008, o 13:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Trawę możesz siać do końca 1 tygonia października, bo potem może już być za słaba, aby przetrwać zimę... ja będę prawdopodobnie siać dzisiaj...
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Post »

Kilka tygodni po założeniu wątku mam już pewne doświadczenia. Trawa posiana została 30 września. Podlewana codziennie. Dzisiaj czyli 15 października najwyższe źdźbła mają już po 5-6 cm. Rośnie pięknie.
edwardjanusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 paź 2008, o 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

Czas siania trawy.

Post »

Czy o tej porze roku / Listopad/ można posiaś trawę.Interesuje mnie to dlatego,gdyż mam małą działke na kaszubach w dzierżawie,przekopałem i oczyściłem teren w wokół altani,około 120 m/kwad. i chciałbym na tym terenie posadzic trawę ,by wiosną cieszyć się jej widokiem.Ale czy to nie zapóźno? :D
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Zdecydowanie za późno, nawet jeżeli zdąży wzejść , to zniszczy ją pierwszy lepszy przymrozek, poczekaj z siewem do wiosny, a w międzyczasie poczytaj na tym forum o sianiu trawy, jest tego dużo i w sposób przystępny podany. Wpisz do wyszukiwarki ( powyżej "wyszukaj") interesujące cię tematy, ja również na temat przygotowania gleby i siania trawy napisałem kilka razy. 120 m. kw. to jednak dużo i szkoda Twojej pracy oraz pieniędzy. Pozdrawiam. Tadeusz.
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

Nie siej teraz trawy ,lepiej zrób to na wiosnę. Jeśli wzejdzie to są nikłe szanse ,że przeżyje zimę,gdyż nie będzie miała dostatecznie wykształconego systemu korzeniowego. Tak jak kolega wyżej napisał- zniszczą ją pierwsze przymrozki.
Pozdrawiam, Gosia
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja siałem trawę na początku pazdziernika, i tez ładnie rośnie. Nie była podlewana z powodu naszej nieobecności na działce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”