Wawrzyn szlachetny (Laur)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

mamafrania pisze:Z denaturatem to była moja pierwsza przygoda, zostałam za to zrugana przez "fachowców"...:)
Cóż, chyba coś niedokształceni. :wink:
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Czyli co - woda z mydłem czy jednak z denaturatem? :)
Czarodziej_ oprysk u mnie nie będzie możliwy z racji mieszkania w bloku, rodzinka razem z moim laurem by mnie wyrzuciła ;)
Czy stosując przemywanie i ewentualnie wspomniane wcześniej pałeczki mam szanse na wytępienie tego w 100% czy to będzie powracać?
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

gunikpolny woda z denaturatem 2:1 (woda:denaturat) oprysk możesz równie dobrze zrobić preparatem Agricolle Spray który jest bezzapachowy a ujmę to potocznie dusi szkodnika bez szkody dla ludzi. Chemia jest skuteczniejsza bo działa szybciej, ekopreparatem dłużej będziesz walczył ale tez się tego pozbędziesz. :wink:
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

To chyba teraz już wiem wszystko czego mi potrzeba :) Bardzo dziękuję :) :)
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Witajcie :wit
Mam laur dopiero od zeszłego roku i niestety w grudniu został zaatakowany przez tarczniki. Rozmnożyły się bardzo szybko ;:223
Nie stosowałam chemii, bo wykorzystywałam go w kuchni, ale zrobiłam mu porządną kąpiel. I pomogło! :uszy
Mimo tego, że nie stosowałam denaturatu ani mydła to i tak liście zaczęły schnąć i odpadać. :( Ale zaczął już wypuszczać nowe listki :tan
Awatar użytkownika
ryska
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 lis 2011, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Cześć Wam :wit
piter258 jak tam idzie ukorzenianie laura?:)
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Czy Wasze laury też tak wolno rosną ? jaki macie mniej więcej przyrost roczny ? bo mój przez rok urósł może z 1 cm .. i nie wiem czy coś z nim nie tak (a właściwie z moją opieką ;) ) czy one już tak mają :)
an_na
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 maja 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Laur mam od kilku lat,kiedyś kupiłam w castoramie drzewko.Zawsze każdego lata stawiam go na tarasie w pełnym słońcu i jest tam do września.Zimą stoi w chłodnym pokoju.Niestety ostatniej zimy zaatakowały go tarczniki.Walka była trudna ostatecznie obcięłam go, a do ziemi włożyłam patyczki Provado Combi Pin2,5PR i przesadziłam do zwykłej uniwersalnej ziemi i dziś wygląda tak.Sadzonkę ukorzeniałam.Trzeba długo czekać .Sadzonka zerwana w sierpniu, wstawiona do wody, wypuściła korzenie dopiero pod koniec stycznia.Zalecam cierpliwość.Laur przyrasta wolno- w ciągu roku jakieś 10 cm :D

Obrazek

te jasne listki to nowe zdrowe przyrosty z tej wiosny :tan

obok wawrzynu po prawej małe drzewko oliwne kupione w ubiegłym roku w tesco :D
bernikla198
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lis 2013, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Potrzebuję pomocy, mój wawrzyn zaczął usychać, chociaż nie przesuszyłam podłoża. listki opadają, są suche i takie poskręcane, albo raczej pofalowane przy krawędziach, oprócz tego zauważyłam czarne plamki w niektórych miejscach...co mam zrobić. czytałam gdzieś, że wawrzyn potrzebuje zimować w chłodnych i jasnych pomieszczeniach - wystawiłam go na balkon, liście umyłam wacikiem nasączonym wodą przegotowaną. boję się, że na balkonie będzie mu za zimno, a w mieszkaniu za ciepło. Pomocy! :(
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Mój laur zimuje na strychu gdzie jest w chwili obecnej 8 stopni i prawie go nie podlewam w tym czasie
Pozdrawiam,
Kasia
janda2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Mam laura (2 krzaczki) od 3 lat. kupiłam na allegro sadzonki - około 15 cm gałązki. Roślinki są od początku w tej samej ziemi, w tym roku mam zamiar zmienic im doniczki. Latem nawoze je suszonym obornikiem. Od października do kwietnia stają na parapecie w jadalni, pod parapetem wielki kaloryfer, mają mega ciepło. Podlewam je jak mi sie przypomni lub kiedy widze, ze maja naprawdę sucho. Z moich obserwacji wynika, ze roślina w tym czasie zasypia, nie puszcza nowych pączków, niby są ale w ogóle sie nie powiększają. Teraz widzę, że zaczynaja ruszać i wkrótce będa z nich listki. Laur czuje nadchodząca za oknem wiosne. Nic mi nie zasycha, nie opada, po prostu w domu przestaja rosnac. Za to na dworze w porze letniej szaleja. Jedna gałazka mi się nie podoba, wygląda jakby ją coś zaatkowało ale nie widzę, zadnego szkodnika. Pąki jakby zasychały i zamiast listka robią sie taka pseudo wybujałą gałazka. Moze ma ktoś jakiś pomysł? Po raz pierwszy w tym roku będę je przycinać i to za chwilkę. Może uda mi się je ukorzenić choc to nie jesień?
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Proszę podpowiedzcie mi co z moim laurem się dzieje i co robę nie tak: brak przyrostów i czubki zasychają może ma nieodpowiednią ziemię? żadnych szkodników nie zauważyłam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Jak tam Twój laur? Jeżeli dalej jest problem to wystaw go na dwór na słońce, tylko pamiętaj o hartowaniu, żeby nie spalić liści. Liść laurowy lubi mieć stale wilgotne podłoże, od czasu do czasu podlej też nawozem, a powinien dobrze rosnąć i szybko się zregenerować :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”