Doniczkowce zjawki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Doniczkowce zjawki

Post »

Witam serdecznie w nowym wątku.
Jako że u mnie ciekawiej w doniczkach bo w ogrodzie budowy ciąg dalszy... :roll:postanowiłam założyć nowy wątek doniczkowy :D .
Na wkupienie się ;:224 kilka zdjęć

Whithfields
Obrazek
Passiflora Anett
Obrazek

Caerulea i Alata
Obrazek


Obrazek

Obrazek


I wiecznie kwitnący kłujak
Obrazek


I na koniec kolorowe ołowniki (Plumbago)
IndicaObrazek
BlueObrazekObrazek
AlbaObrazek
trolinka82
100p
100p
Posty: 106
Od: 23 cze 2009, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Witaj :wit
Wszystkie kwiaty piękne, ale passiflory mnie urzekły ;:oj
moje kwiaty
pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Witaj na forum. Passiflory piękne, ale mnie się podoba ten kłujak, to chyba jakiś wilczomlecz ;:88
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Iwonko może taka też Ci się spodoba
SuberosaObrazek
Bogdanie to Euphorbia Milli ale niestety nie wiem jaka odmiana.Kwitnie nieprzerwanie od około 1,5 roku :heja
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Zjawko miło że pokazujesz swoje pięknoty ;:168
Najbardziej utkwiły mi Twoje Pasiflory,ale trzeba mieć też miejsce na przechowanie.
Cóż będę odwiedzać,i pocieszać swe serce ;:167
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

O matko jakie piękne pasiflory ;:oj ;:oj A euphorbia ma śliczny kolorek ;:215
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Fajnie, że założyłaś wątek doniczkowy. Wiadomo, że u ciebie jest skarbnica dobra wszelakiego ;:215
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Anetka ma watek doniczkowy ;:oj to się naoglądamy cudeniek ;:215
Melduję się obowiązkowo :heja
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

:wit

Rzut okiem na passiflory i wiem, że będę tu zaglądać ;:204 Ale nie tylko passiflory zrobiły na mnie wrażenie.. Euphorbia z jej delikatnymi kwiatuszkami także godna najwyższej uwagi ;:215 Zresztą wszystkie prezentowane kwiatki bardzo ładne ;:108

Już nie mogę doczekać się kolejnych zdjęć ;:224

Ps. Kitka urocza ;:167
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Anetko ;:3 Fajnie, że założyłaś nowy wątek. Będę częstym gościem, choć nie piszę często, ale jestem na bieżąco :wit
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Kitka urocza ;:167 a pelaśki - wiesz że je kocham miłością bezwzględną ;:306 na balkonie upchnęłam 30 sztuk :;230 i 20 fuksji :;230 plus reszta :;230
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

Bogdanie to już kolejne pokolenie oswojonych chuliganów .
Nasza przygoda z wiewiórkami zaczęła się od rzucania im orzeszków do lasku .
I tak coraz bliżej i bliżej okna tarasowego .
Coraz więcej naszej obecności podczas ich jedzenia .Jak głód zimowy się odezwał to i z ręki zaczęły jeść jak nie miały wystawione pod oknem .
Jak takie karmienie dobrze na nogi stawia człowieka o 5 rano mróz a tu się trzeba z łóżeczka zwlec i nakarmić zwierzaki.


Oswaja się ciężko bo są bardzo nieufne więc potrzeba ogrom cierpliwości , czasu i orzechów.
Wiewiórki przyzwyczaja się do miejsca a nie do ludzi .Jak się tego nauczyliśmy to już z górki
Jedzą na tarasie albo wchodzą sobie do domu bo orzechy stoją koło drzwi balkonowych
Drugim miejscem jest ich pomost nad ciekiem wodnym (granica naszej działki i wejście do lasku)
Wcześniej na zimę Mąż budował im autostradę od lasku aż po taras po której nauczyły się biegać ?(na wysokości ok. 2 m)
W tym roku nauczyliśmy się że potrzebują koło jedzenia wodę gdyż bardzo dużo piją ?wystarczy miseczka z wodą

Głaskanie- jak wiewiórka przestanie się bać naszych ruchów to jedną ręką dajemy orzeszka a drugą dotykamy .Coraz więcej dotyku podczas jedzenia i tak właśnie dzisiaj można ją głaskać jak psiaka.
Dużo zależy od charakteru zwierzaka .
Wczoraj miałam taką sytuację że chwyciła mnie przednimi a tylnimi łapkami jeszcze się trzymała gałęzi na której siedziała Oj no nie powiem że te pazurki są przyjemne .To ze względu na uszkodzoną przednią łapkę nie ma pełnej koordynacji.


I pokolenie -Czekoladowy samczyk był bardzo spokojny dał się delikatnie myziać po boczku a ruda samiczka dostała przydomek ,,wredna baba,, ;:306.

Jak im nie daliśmy jedzenia na już zimą/wczesną wiosną to wchodziły po uszczelce by nas widzieć i pukały w szybę robiąc okropny raban .
Kolejne pokolenia dało się karmić ale jako dzikie zwierzaki żadnego głaskania i zaufanie mocno ograniczone.
Tej wiosny przychodziło kolejne pokolenie na taras (chyba przekazują sobie w genach gdzie mają iść po jedzenie :D ) i myśleliśmy że znów będzie to samo.
Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu z czasem się okazało że będzie całkiem inaczej.
Czekoladowy samiec kipiący testosteron aż prychał na nas i dwie rude mocno wychudzone samiczki
I na jakiś czas znikły wszystkie ?Zaczęły się później pojawiać szczuplejsze karmiące mamy ? .
Kitka bardzo chętnie brała z ręki (trzeba było na początku uważać bo taki roztrzepaniec i często łapała palca zamiast orzeszka .Robiła to na tyle delikatnie że było czuć tylko muśnięcie .
Głaskać zaczęła 12 letnia Córa a ostatnio wzięła ją nawet na rękę .Teraz można ją głaskać jak psiaka .
Ruda da się nakarmić ale głaskania zdecydowanie nie lubi .Podczas prób głaskania pokazała mi że nie wolno ,,ala rzucenie się na rękę,, i znów tak delikatnie żeby głupi człowiek zrozumiał ale nie wyrządzić krzywdy. Będzie siedziała koło człowieka ,da sobie robić zdjęcia i koniec ?
Teraz jak są głodne niekiedy jedzą i poza miejscami stałego karmienia. Przybiegają do nas i trzeba karmić co by się nie robiło ?więc w każdym ubraniu które ma kieszenie mamy orzeszki :D:D

Któraś mama przyprowadziła ostatnio maluszka
Wygląda komicznie jak mix kangura ze szczurkiem z dodatkiem niezdarności .
Futerko króciutkie bardzo rzadkie , prawdziwej kity brak.

Są niestety i minusy ich
Jedzą naprawdę ogromne ilości orzechów !!
Chuliganią zakopując swoje orzeszki w doniczkach albo ich szukając potrafią zniszczyć dużo (trzeba je karmić rozłupanymi i do momentu jak mają dość później też będą brały ale wynoszą)
Przekopują ogródek ( co też daje dużo radości patrząc jak kopią wkładają orzeszki zakopują i uklepują łapkami że to niby tam nic nie ma)
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doniczkowce zjawki

Post »

To super być tak blisko, jak by nie było, dzikiej przyrody. Ja co najwyżej mogę pogłaskać piwnicznego kota blokowego :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”