Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
marrcin
200p
200p
Posty: 230
Od: 8 sie 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Witam, chciałbym zasłonić się od nie przyjemnych widoków u sąsiada (kompostownik, gruz) i mysle o takiej macie trzcinowej, czy ktos ja ma u siebie w ogródku , może napisać czy się sprawdza , wkleić jakieś foto.
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Maty trzcinowe

Post »

Ja osobiście nie mam maty( bo na szczęście nie mam takiej potrzeby) ale gdybym musiała, na pewno skorzystałabym z takiego rozwiązania. W mojej okolicy to bardzo częste rozwiązanie. Wygląda estetycznie, jest niedrogie, daje maksimum prywatności a jego żywotność jest dokładnie taka, ile potrzeba żeby roślinki koło płotu zdążyły dorosnąć. Polecam!
Awatar użytkownika
ogrodnik77
50p
50p
Posty: 85
Od: 27 sie 2010, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Maty trzcinowe

Post »

Widziałem taką matę na ogrodzeniu i wiem,że świetnie się sprawdza jako osłona od kurzu(obok jest droga),więc od śmieci i gruzu też się można odgrodzić.Pozdrawiam,powodzenia.
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

Re: Maty trzcinowe

Post »

Ja mam rozciągniętą wiklinę na całym ogrodzeniu - kupiłam nieco grubszą niż normalna żeby dłużej wytrzymała. Producent zapewnił mnie, że powinna bez uszczerbku wytrzymać 5-6 lat, później kolor na pewnie będzie bledszy. Zdecydowanie osłania od nastepnej dzialki, ja kupiłam ją po to, by osłoniła rośliny od mroźnych wiatrów zimą bo mam pole dookoła niemalże bez żadnych roślin więc wiatr będzie hulał....

A... wiklina jest mocniejsza od mat słomianych - nie wiem jak trzcina bo o nią nie pytałam :wink:
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Maty trzcinowe

Post »

tak wyglądają maty przyczepione na siatce w mojej okolicy. Moim zdaniem dobrze chroni od kurzu i wścibskich oczu.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Chcemy w tym roku zasłonic działkę od sąsiadów. Mamy postawiony płot z siatki i tak zastanawiamy się co będzie trwalsze i praktyczniejsze, mata bambusowa, trzcinowa czy może wiklinowa. Proszę o porady.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Wiklinowa i bambusowa będą trwalsze od trzcinowej. :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Wiklina , bambus (brzydki jest do "odgradzania się") , trzcina ładnie wyglądają ale tylko na małych powierzchniach, max 3 standardowe przęsła. Na większych polecam tylko rośliny pnące lub żywopłot . Chyba że zależy Ci na czasie to nie masz wyjścia, żeby nie psuć wyglądu ogrodu trzeba zrobić to dokładnie , równo co do mm. Ciężko dostać tak prostą wiklinę. Często stosuje się dwie warstwy żeby było szczelnie , wtedy estetyka się poprawia.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Czy ktoś z Państwa posiadał/posiada matę bambusową? Czy jest trwała? Ile może posłużyć przyczepiona do siatki? Warto ją kupić? Są takie np na Allegrooo 1,5m x 5m za 57zł. Chciałabym przykryć 15m i na to puścić jakieś pnącza.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Najlepiej się nie zasłaniać tylko otworzyć na ludzi.Ja mam porobione furtki na pograniczu z sąsiadami,żeby nam było bliżej do siebie.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Ja tutaj pytam o jakość maty a nie zamykanie się czy otwieranie na ludzi, każdy ma inną sytuację, potrzebuje maty (jak w temacie) do różnych celów, a ktoś inny może ma tak wrednych sąsiadów, że szuka różnych rozwiązań aby tylko mieć trochę prywatności. Tobie magda1975 gratuluję takiego szczęścia za płotem ;:215
MisiekXL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Bierzesz pod uwagę maty technorattanowe? Cena 5-7 zł za m2. Fakt, że to tworzywo sztuczne ale wygląda znośnie i jest trwałe.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mata trzcinowa czy mata wiklinowa, a może mata bambusowa

Post »

Technorattan za mało naturalnie wygląda, choć ładnie do niektórych zestawień w ogrodzie, zwłaszcza meble, jako mata trochę gorzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”