Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
LittleWitch83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lut 2014, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam. Wiem, że mamy zimę, ale wiosna podobno zawita do nas w tym roku szybciej. Czy w związku z tym o wertykulacji i nawożeniu można myśleć wcześniej (plus minus za 3 tyg) czy lepiej spokojnie czekać na koniec marca. Pytam z wyprzedzeniem, bo wertykulator wypożyczam i niestety trochę się na niego czeka :(
kamskam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lut 2014, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Dołączam się do pytania. Zakupiłem ostatnio wertykulator spalinowy i muszę go w końcu użyć :) Planuje to zrobić w połowie Marca.
galczych
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 maja 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Czy ktos z uzytkowników stigi lub Vikinga mogl by cos napisac, bo stoje przed takim samym wyborem.
Z góry dziękuję.
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Witam, ja 2 lata temu kupiłem z wyprzedaży lidla ręczny wertykulator na kołach za ok 30zł. Na początku byłem zadowolony z efektu pracy. Mam 200m2 trawnika, praca nie była łatwa.Robiłem to prawie cały dzień.Dla kobiet nie polecam bo raczej nie dadzą rady go ciągnąć.Myślałem że trawę mam dobrze wyczesaną aż do momentu jak w tym roku rodzice kupili elektryczny wertykulator z lidla za ok 250zł. Nie byłem zadowolony że kupili taki szajs. Jednak zmieniłem zdanie gdy w ok 2 godz przejechałem ich działkę 500m2 2 nożami i wyczesałem ok 6 taczek suchej trawy.
No wiec pożyczyłem sprzęt u rodziców i przeprowadziłem zabieg u siebie na trawniku. Mój trawnik jest gęstszy niż rodziców jednak teraz dopiero widzę co potrafi ręczny wertykulator a co elektryczny. Elektryczny 3 razy lepiej wyciąga suchą trawę.
Zobaczymy tylko jaka będzie trwałość urządzenia. Wadą jest mały kosz-trzeba go opróżniać po przejechaniu jednego pasa ok 10 mb oraz to że niedokładnie zbiera trawę.
Podsumowując nie polecam ręcznego wertykulatora, elektryczny to przede wszystkim zaoszczędzony czas oraz jakość wykonanej roboty.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Polecam kiedyś użyć mocnego, profesjonalnego wertykulatora :) zobaczy Pan jaka jest różnica między elektrycznymi a spalinowymi maszynami ogrodniczymi :)
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Witam, mial ktos z was doczynienia moze z takimi wertykulatorami? Potrzebuje porady, czy sa warte uwagi (w sumie to sa chyba jedyne modele w cenie do 1200zl)

- AREATOR WERTYKULATOR AL-KO 38 P SPALINOWY
- WERTYKULATOR AREATOR AERATOR HECHT 5654

Trawnika mam w granicy 200m, ale niestety brak pradu a recznym ostatnio troche wojowalem to ... mozna sie zaorac;/
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Co prawda to są zabawki ale zwoje zrobią. Co prawda kompletnie nie znam tych maszyn ale jeśli chodzi o firmę to Alko przekonałoby mnie bardziej. Pilnuj tylko aby w komplecie były nożyki tnące a nie same sprężynki.
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Jak masz tylko 200m2, brak prądu to takie rozwiązania spalinowe i dwa w jednym (AREATOR i WERTYKULATOR) są dobrym rozwiązaniem. Pomyśl, czy nie warto kupić takiej maszynki z kimś pewnym (brat, sąsiad, przyjaciel itp) na tzw. "spółkę". Wówczas taki zakup zwraca się bardzo szybko. Oczywiście ma to sens TYLKO wówczas kiedy wszyscy użytkownicy będą o to dbali :-) Wspominam o takim rozwiązaniu bo brachu wraz z 2 sąsiadami z takiego rozwiązania korzystają i wiem że już mają plan by dokładnie tak samo zrobić z kosiarką i kosą spalinową :-)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

A ja takich rozwiązań nie polecam bo to prosta droga do kłótni. Oczywiście to zależy od ludzi ale generalnie takie rzeczy kończą się niedobrze. Spółki jakie proponuję to wypożyczyć z wypożyczalni spalinowy wertykulator i objechać kilka trawników. Koszt dzieli się na kilka osób.
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Pomysł nie głupi. Tylko na chwilę obecną nie mam osoby potrzebującej areator/wertykulator. A wracając do tematu, mówicie że lepsze byłoby to ALKO, jako że jest 2in1? (tylko alko ma 1,3kW (1km) a ten drugi 2,5km), czy taka mała moc starczy?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Ja po prostunie ufam Hechtowi :D
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

A myślicie że taka moc, da rade? Obawiam się czy poradzi sobie z tym do czego jest skonstruowana:)
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Myślę że tak. Dla pewności możesz taki upatrzony aerator-wertykulator wypożyczyć i sprawdzić czy Ci pasuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”