W.o...Naszych futrzakach - 1cz.(06.04-06.11)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa i za zrozumienie. Tak jakoś jestem skonstruowana, że zwierzaki zwłaszcza te udomowione drażnią moje emocje bardzo mocno. Uważam, że skoro człowiek udomowił niektóre zwierzeta to powinien za to odpowiadać i pomagać zwierzakom, które tak bardzo garną się do człowieka. O życie Tiny walczyliśmy długo i uparcie. A jednak nie upilnowaliśmy jej zdrowia.
Głupia sprawa, ale nie mogłabym mieszkać na wsi gdzie hoduje sie zwierzeta w celach konsumpcyjnych. Przełom nastapił jeszcze w wieku dziecięcym. Moja mama kupowała żywe kury, kaczki na rynku. Któregoś dnia w siatce przyniosła kaczkę. Wtedy zobaczyłam że kaczka ma w oczach łzy. Wtedy krzyknęłam do mamy:Mamo ta kaczka płacze !. Powiedziałam wtedy że nigdy nie zabiję żadnego zwierzaka. Mama stwierdziła że jak dorosnę to na pewno zmienię zdanie. Nie zmieniłam. ;:57 .
Ale to nie koniec historii moich zwierzaków. :wink:
Mam jeszcze cosik do pisania. :wink:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja czekam z niecierpliwością Elizo na ten "cosik". :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Fotki forumowych "pociech" na czterech (i więcej)

Post »

Przedstawiam Mr Kluske ;-)
Jest to króliczek rasy baran. Gdy go kupowałam (cztery lata temu) to sprzedawca zapewniał mnie, że to miniaturka (w chwili obecnej wielkości kota) i samiczka (ale po kilku tygodniach wyrosło mojej dziewczynce coś w okolicach ogona i dowiedziałam się, ęe mam samca ;-) ) w dodatku jak był młodziakiem to był biały a z wiekiem (sami widzicie).
O króliczkach panuje przekonanie, że są nieme - a mój Kluske to gaduła, wydaje masę odgłosów w rodzaju "ehe ehe, uh uh" itd... Podobno króliczki nie lobią gdy bierze się je na kolana - i w tym wypadku Kluske łamie stereotypy ;-)
a oto i KLUSKE...


Obrazek
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Moje szczęście i marzenie dzieciństwa, wabi sie Tola - pieguska z Bolka i Lolka.
Jest bardzo mądra, posłuszna, grzeczna. Jedyna jej wada to (niestety starość)
i wielkie żarcie, je wszystko w kazdej ilości (mój mąż mówi oprócz smoły i gwoździ)
Pańci całe życie ją odchudza dlatego nie wygląda jeszcze jak cielak.Obrazek Obrazek
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
aagus
100p
100p
Posty: 128
Od: 25 gru 2006, o 13:35
Lokalizacja: Poznań

Post »

Hmmmmm... co prawda fotki , które tu zamieszcze to nie dokońca moje zwierzaki ... tylko mojej kuzynki ... ale ponieważ nie chce znowu robić bałaganu nie w tym temacie co trzeba ... i żeby zamiast o ogródkach nie gadac o mojej " miłości " do kotkóff wrzuce foteczki tutaj .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

to na początek ;) ... 2 foteczki juz mieliscie okazję zobaczyć , ale ponieważ dotyczą tematu wylądowały także tu ;)
Dlaczego chcę być OGRODNIKIEM ??? ... Po co pytacie ...to oczywiste ktoś przecież musi PROFESJONALNIE grabić trawniki ;)
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Czas ujawnić się.
6 października kupiliśmy kotkę, której daliśmy na imię TINA. Wiecie dlaczego. To maleństwo miało zaspokoić ból po naszej zmarłej 12 września Tinie nr 1Obrazek
Tinuś jest typową Persiczką z małym noskiem. Jest urocza. Czy dało nam to trochę szczęścia? Tak, ale pamięć o naszej zmarłej Tinie jest bardzo żywa i ciągle boli.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

No to wskoczył kotek na stronę główną dla miłośników futerek.. ;:113
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ładna ta panienka :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Kotka Elizo jest bardzo ładna. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Elizo po prostu cudeńko. ;:79 Zwierzaczki to jednak są kochaniutkie i takie słodkie pysiaczki :D
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Dziękuję. Najbardziej nam zależało żeby miała umaszczenie podobne do naszej zmarłej koteczki. na pewno ma jej wdzięk, piękne wahlowanie ogonkiem i pogodę ducha. Jest łagodna i bezkonfliktowa. Lubi się bawić długopisami. Wyszuka każdy długopis potem wtacza go pod meble i .... po długopisie. Taka nasza mała pisareczka. Początkowo była tępiona przez nasze pozostałe koty. Jedna nawet dostawała ataku furii. Biedaczka była bita przez wszystkie koty po kolei. Jednak swoją łagodnością zjednała pozostałe moje diabełki. Teraz jest akceptowana przez wszystkie moje futrzaki. Tina niedługo skończy 6 miesięcy, a więc ciągle jest w fazie rozwoju. Tak bardzo chcemy żeby była zdrowa i żyła długie lata....
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Kotka urocza :D Czy to jednak na pewno czystej rasy pers? Przypomina bardziej moje półpersy :wink: Ma zbyt kształtny nosek i brak jej tego groźnego wyrazu twarzy, charakterystycznego dla rasowych persów. Jest po prostu za ładna na persa :D
Timka

Post »

Elizo tak się cieszę :P
Tinka bis jest piękna ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”