Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Czy ja dobrze widzę, Twój złotokap jest kolumnowy ?
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Aniu, podzielam twoją miłość do epimediów. Od zawsze byłam nimi zauroczona. Wczoraj zakupiłam kolejne. Żółte.
Złotokap szykuje się do kwitnienia. Powinna być żółta ściana, o ile przymrozki, którymi straszą, tego nie zniweczą ;:218 .
Miłego odpoczynku ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Aniu, śliczny ten ciemny irysek ;:oj
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Podoba mi się 'Kalina Eskimo' ;:333 Koniecznie zrób zdjęcie jak cała zakwitnie. Tego zawilca "Polish Star" pierwszy raz widzę :shock: Fajny jest, gdybyś nie podpisała, to nie poznałabym go jako zawilca. Iryski ;:333
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Dziś nie miałam nazbyt ambitnych planów. Ale zrobiłam dokładnie to, co sobie zaplanowałam. I to lubię! Wypiłam kawę, siedząc na schodku ganku (wolę to niż siedzenie na tarasie :lol: ), a potem zrobiłam mnóstwo zdjęć. Przy okazji udało mi się także co nie co zaobserwować. Potem wyplewiłam na błysk wielką rabatę bylinową, która powstała jesienią, a znajduje się za domem oraz mniejszą - koło tarasu, w kącie rabaty żwirowej. Ostatnie pociągnięcia odbywały się już w rytm grzmotów i w świetle błyskawic. Wówczas nawet mój pies doszedł do wniosku, że pora wracać do domu ;:224 teraz znowu świeci słonko, choć się oziębiło.
A zatem czas na wieści z ogrodu :D

Myślę, że mogę to już powiedzieć: sezon różany w dolinie uważam za otarty ;:89 Pączek na Louise Odier ;:167

Obrazek

Co jednak ważniejsze na Cristacie, mojej pierwszej mchówce, też są pączki ;:138

Obrazek

Obrazek

Jakiś czas temu, poznawszy zgubne skutki używania agrowłókniny, pozbyłam się jej na 2 jedynych, niewielkich fragmentach ogrodu. M.in. dotyczyło to rabaty, gdzie rosły piwonie. Gdy wprowadzałam się do domu, 3 i pół roku temu, koleżanka podarowała mi kępę. Niestety nigdy nie kwitła. Korzystając z forumowych rad posadziłam ją płyciej i w innym miejscu. A dokładnie obok odmiany 'Władysława', by ewentualnie ta druga zasłoniła swą niekwitnącą koleżankę. Ale nic to nie dało i gdy nie zakwitła kolejny raz, w zeszłym roku postanowiłam ją wykarczować. Tak też zrobiłam, a przynajmniej mi się wydawało. W tym czasie teren wokół owych piwonii przeznaczyłam na rabatę liliowcową i założyłam agro. Gdy ściągałam ją 2 tygodnie temu moim oczom ukazały się anemiczne pędy piwonii. Byłam przekonana, że to "Władysława' się rozrosła. Ale nie. Po tym jak pędy nabrały kolorów i wzmocniły się, okazało się, że jest to owa darowana piwonia. I ma pączki kwiatowe :heja Najwyraźniej słusznie doszła do wniosku, że jak zakwitnie to ją kolejny raz oszczędzę ;:224

Obrazek

A wczoraj wzięłam się na moją 'ulubioną' czynność. Darniowanie było jednak konieczne, bo za domem założyłam symetrię. Dwie, symetrycznie posadowione, pergole, prowadzące do części użytkowej ogrodu, a zatem i ich otoczenie powinno być konsekwentne. Pierwsza jest różana i powstała jesienią. Kolejna - będzie daliowa.

Obrazek

Sławku! Oczywiście od Tereski (Teniak). Nie sposób wyjechać od niej z pustymi rękoma...
Kolejna prymulka od Tereski bierze się za kwitnienie

Obrazek

Grażynko (kogra)! Ten zegar udało mi się upolować tanio w TkMaxx-ie. Generalnie ozdoby ogrodowe kupuje po trochu i raczej nie wydaje na nie fortuny, bo wciąż mam w co inwestować. Rośliny od Stasi rosną rewelacyjnie. Taka np. tarczownica

Obrazek

Majeczko (majka411)! Cieszę się, że Ci się podoba. Skomponowało się tak, jak chciałam. A róże od Ciebie niestety odchorowują przenosiny. Ale poza CPM wszystkie ruszyły, choć przyznam, że start mają trudny. Nie martw się jednak, dadzą sobie radę ;:215 Zamówienie na zdjęcia Okamiego przyjęte!

Moje dziwaczne tulipany NN

Obrazek

Ilonko (Ilona2715)! Słowem, Ci się u mnie podoba! Dziękuję ;:196

Tulipany Mata Hari

Obrazek

Kasiu (Kasiula17)! ;:196 Jak ja lubię tę różnorodność...

Cileste

Obrazek

Piotrze (misiaczekm)! I ja nie umiem sobie odmówić, jak coś mi się podoba. Kawałek miejsca zawsze się znajdzie. I wcale się nie gniewam. Dobrze Cię rozumiem. Ale radziłam z dobrego serca!

Princess Irene

Obrazek

Iwonko (Ivona44)! Nie oddam ;:224

Przetacznik goryczkowy

Obrazek

Teresko (tesia39)! [/b Masz 100% rację. Przede wszystkim mnie się ma podobać. A przy tym to, że sama wszystko w nim zrobiłam daje taką satysfakcję ;:215 Złotokap bardzo mnie ucieszył!

Żarnowiec. Wiem, że lubisz żółte

Obrazek

Aniu (akl62)! Złotokap kupiłam jako Wertera i jak na razie nie przewiesza pędów. Zobaczymy, jaki będzie.

Obrazek

Justynko (klaryso)! I znowu będę miała dwa kolejne epimedia. Na szczęście wiele miejsca nie potrzebują...

Zawilce zaczynają :tan

Obrazek

Gosiu (Pepsi)! Ja kocham iryski. Wszystkie bez wyjątku!

Obrazek

Bożko (bozunia)! Moja 'Eskimo" jest jeszcze malutka, ale kwiatów ma pełno. Zrobię jej zdjęcie w całości. odmian zawilców jest mnóstwo. Znowu upatrzyłam sobie nową odmianę ;:224

Bujanka większa na orliku

Obrazek

Miłego weekendu :wit Zostały jeszcze 2 dni :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Kiedys marzyłam o Cristacie. Jednak bym musiała dokupić kilka arów ;:306
Tulipany fajne masz!
Zawilce japońskie są takie piękne, ale u mnie wszystkie zdychają koncertowo, już się poddałam ;:223
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Piękny dzień słoneczko i burza u mnie zimno jak diabli. ;:174
Nic na ogrodzie nie zrobiłam oprócz nakrywania w razie w. :;230
Piwonia dała czadu i chce pozostać widocznie w Twoim ogrodzie, czeka na następną szansę. :;230
Róże już oj jak to wszystko ślicznie puściło i tak wcześnie. ;:138
Teraz to tylko by noce nie były tak zimne ;:174
Piękności i pozdrawiam cieplutko. ;:7
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Miłko (takasobie)! Cristata całkiem przypadkiem wpadła mi w oko. A że miałam miejsce :heja Zawilce u mnie rosną bezproblemowo, a nawet mocno się rozrastają. Kupuję więc kolejne odmiany. Do zawilców tez mam słabość ;:131

Obrazek

Kasiu (Kasiula17)! U mnie było podobnie. Udało i się jednak zrobić to, co dawno planowałam. U nas nie zapowiadali i nie zapowiadają na razie przymrozków, więc śpię spokojnie :D
W razie czego musiałabym okryć azalie, które zaczynają kwitnąć :heja

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Witaj Aniu,ale Ty jesteś przodownikiem ,chyba musisz podgrzewać ten ogród :uszy tak pięknie wszystko kwitnie ,nie wiadomo co piękniejsze,chociaż ja kocham wszystkie kwiaty i w każdym znajduję wielki urok ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Witaj Aniu, sporo nadrobić musiałam zaległości, ale Twoje zdjęcia są cudne zawsze i nie sposób o nich zapomnieć :wit
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Marto (koziorożec)! Dlatego tak lubię Twój ogród. Masz dokładnie takie samo spojrzenia, jak on ma wyglądać, jak ja :D

Obrazek

Iwonko (iwona0042)! Staram się na bieżąco odpowiadać, wiec toczy się wątek... Dziękuję ;:196

Obrazek
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Pięknych tulipanów ciąg dalszy widzę . Piękne ;:333
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11698
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród w dolinie cz.10,czyli jak marzenia stają się faktem

Post »

Aniu ten jaśniutki tulipanek co to za cudo? ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”