Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ta przerywana pewnie też trochę korzeni straciła.
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Starałam się być bardzo delikatna, ale może.... no mam nadzieję, że ruszy, oby bo odkąd posiałam to nawet kupnej mi się nie chce tylko czekam....
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Kurcze, a moja nie pikowana, nie przerywana, ale wreszcie ruszyła ;:138 . W tym roku 4 odmiany na próbę - żeby za rok wiedzieć co siać :-) Do tej pory zimno na zewnątrz było, więc pierwszy rząd rzucony pod folię, która oczekuje na pomidory.
Obrazek

Siana w gruncie nigdy nie była przerywana a urodzaj był zawsze. To przerywanie rzeczywiście potrzebne??
Awatar użytkownika
offca11
200p
200p
Posty: 247
Od: 4 mar 2013, o 07:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pod Krakowem

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

ukasz pisze:To przerywanie rzeczywiście potrzebne??
Tak, potrzebne, chyba, że siejesz bardzo rzadko. Przerywane mają dużo więcej miejsca, nie muszą rywalizować między sobą o światło, wodę, związki pokarmowe itp. U mnie nie przerywana zawsze miała spore liście ale korzeń mały, a przerwana szła w korzeń, nie w liście. Ja to robię tak, że czekam aż wszystkie trochę podrosną i mają jeszcze małe korzenie, wtedy przerywam i małe korzenie zużywam na potrzeby bieżące, a pozostałym daję możliwość rozrostu korzeni. A staram się siać raczej rzadko, w tym roku wypróbowałem nasion na taśmie (moim zdaniem super się to sprawdza) ale i tak musiałem odrobinę przerzedzić. Pozjadałem malutkie rzodkiewki a resztę (po około 2 tygodniach) już pomału wyjadam :)
Pozdrawiam Mateusz
elifit
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 kwie 2011, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Liście mi nie podchodzą ale liścienie są pyszne. Jak Szczaw smakują. Ja przerywam swoją rzodkiewke i dodaje liścienie do sałatki :)
Awatar użytkownika
miszle
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :wit
Na samym początki chcę zaznaczyć, że jestem laikiem zarówno na forum jak i w ogrodnictwie, więc bądźcie wyrozumiali :wink:

Jaki mam problem? Otóż pierwszy raz w życiu posadziłam rzodkiewkę w moim nowym ogrodzie (zresztą nie tylko, pierwszy raz w życiu posadziłam cokolwiek!) i na początku ładnie mi wzeszła, a dziś dopiero zauważyłam, że na listkach są małe dziurki i biały nalot. Podobne objawy jednak w trochę mniejszym stopniu są też na rukoli. Zamieszczam zdjęcia listków oraz owada, których ostatnio jest tam mnóstwo, może to one są przyczyną tych szkód. Bardzo proszę o pomoc i radę jak się z tym uporać, bo jestem załamana :(

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
radog
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 sty 2013, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Jako ochronę przed robalami polecam okrycie agrowłókniną. Można zrobić jakiś stelaż, mniej lub bardziej fachowy :wink: i na tenże stelaż zarzucić agro. Myślę że jedyny rozsądny środek to zapobieganie pogryzieniom :D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Miszle nie zrażaj się, wysiej nową, może ten szkodnik już nie będzie żerował ?
Pierwszy raz coś takiego widzę.
To nie reguła,lecz wyjątek.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 577
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

miszle
Zobacz 18 stronę, to pchełki, lubią skakać , otej porze roku to norma, włóknina to dobry pomysł.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

miszle ja po wykarczowaniu łąki na działce brata miałam też tak pociętą rzodkiewkę. Ale korzonki miała potem spore. Ale podziurkowały mi większą, więc rosła dalej, a robaków to nawet wtedy nie zauważyłam. Zasiej jeszcze raz, może w innym miejscu?

Dzisiaj moją rzodkiewkę odkryłam (była pod włókniną). Za kilka dni ją przerwę, bo oczywiście znowu za gęsto wyrosła.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 577
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Pchełki lubią przede wszystkim liście , jak są małe to mogą zjeść całą roślinę, ale nie jedzą korzeni, za to włóknina dodatkowo ochroni cię przed robaczkami , które żerują na korzonkach, możesz ją trzymać tak do drugiej pary liści
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2978
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ja corocznie sieję rzodkiewką pod włókniną, nie daje żadnej konstrukcji tylko na płasko i kładę cegłówki po bokach. Rzodkiewka bardzo dobrze sobie radzi z podnoszeniem włókniny, potrafi nawet wyrosnąć pod cegłówką :wink: i na ścieżkach gdy nasionko zdmuchnie wiatr podczas siania. Włókniny nie zdejmuję praktycznie do końca.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
wojtekman
200p
200p
Posty: 237
Od: 26 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: żmigród

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

ja też sieje pod włókniną i jest do końca :wink: nawet przy plewieniu nie muszę robić, bo rzodkiewka urośnie i chwasty jej nie zaduszą :wink:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”