Paproć,paprotka domowa - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja zawsze obcinałem zabierają siłę roślinie co zaś do schnięcia z dwóch powodów leci albo ma przerośniętą bryłę korzeniową albo za suche powietrze lub obie przyczyny razem. :D
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Zdecydowanie zgadzam się z Przemkiem , wąsy należy obcinać , a paprotkę dokarmiać od czasu do czasu nawozem i niekoniecznie stawiać w zbyt nasłonecznionym miejscu , moje piją hektolitry wody :D
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Paprotka mnie nie lubi

Post »

Czy moglibyście coś mi doradzić , w moim pokoju nie chce rosnąc paproć .Za każdym razem jak przenoszę do mojego pokoju cała usycha , jest podlewana , nawożona a jedynym ratunkiem dla niej jest przeniesienie jej do pokoju moich rodziców .Po jakimś czasie zaczyna wypuszczać nowe zielone liście .Mój pokój ma okno na południowy wschód ,czy to ma jakieś znaczenie :oops:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oczywiście paproć ma w Twoim pokoju zbyt jasne stanowisko a że jest to pokój południowo-wschodni to i jednocześnie masz w nim za suche jak dla paproci powietrze. To główne przyczyny dlaczego u Ciebie w pokoju usycha po prostu warunki na północny-zachód najwidoczniej jej zdecydowanie bardziej odpowiadają. :D
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Co sie dzieje z moja paprotką?? może ma za mało światła?? stała w cieniu teraz ja przestawiłam, Pokaże zdjecia Przemo pomóż ja chyba nie mam ręki do kwiatów. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przesadź w nową większą doniczkę przynajmniej o 6 cm większą w średnicy od tej w jakiej rośnie, powycinaj wszystkie wąsy, na dno nowej nowej doniczki daj keramzyt lub żwir na podstawek też keramzyt, podlewanie na podstawek co pięć dni a co drugi dzień zraszanie paproci letnią wodą, stanowisko jasne ale o świetle rozproszonym bez intensywnych promieni słonecznych, ziemia typowa dla paproci z dodatkiem kawałków węgla drzewnego(mogą być kawałki węgla grillowego). :D
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

dziekuje za pomoc:) nie wiem ile cm ma ta doniczka:( wiec nie wiem jaka to bedzie o 6 cm wieksza:( pomóz ile ona moze mieć cm??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wyjmij paprotkę z doniczki i zmierz u góry doniczki średnicę po czym włóż paprotkę z powrotem do doniczki i kup wtedy większą nową doniczkę by ja przesadzić. :D
Mnemozyne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 sie 2008, o 12:09

Post »

Według fengshui(przepraszam za pisownię) paprotka jest jedną z rośłin najlepiej poprawiającą energię. Niestety jej technika działania polega na pochłanianiu tej negatywnej w związku z czym usycha. Jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest nabywanie kolejnych paprotek, aż do momentu poprawy sytuacji. Oczywiście suche powietrze i zbyt duża ilość słońca również mają znaczenie. pozdrawiam
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Moja wyglądała podobnie, ale przestawiłam ją z pokoju do łazienki i teraz rośnie jak szalona i zrobiła sie śliczna ;:215
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A ja swoją paprotke uprawiam w hydroponice (właściwie to wszystkie kwiaty w domu mam w hydroponice) i wygląda tak

Obrazek Obrazek
Pierwsze zdjęcie przedstawia stan obecny ,drugie jest z kwietnia


zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 73&start=0


Pozdrawiam Teresa Obrazek
Freddie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 13 mar 2008, o 13:31

Post »

Witajcie, kupilam wczoraj okazala paproc w OBI. Prezentowala sie cudownie, takiego giganta jeszcze nie widzialam, postawiona na regale zaslaniala go prawie do polowy. Tyle ze od wczoraj je piekne liscie zaczely wiednac! Z intensywnie zielonego koloru liscie spod spodu rosliny zaczely blednac, a niektore nawet przysychac! Postawilam niedaleko rosliny nawilzacz powietrza na malych obrotach, czy to dobrze? Podlalam, ale nie wiem, co mam zrobic zeby ten sliczny kwiatek mi nie zdechl :(
Freddie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 13 mar 2008, o 13:31

Post »

odpowie mi ktos? prosze :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”