"Mowa" chwastów.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
bonsai
100p
100p
Posty: 106
Od: 3 lut 2013, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Sylwia w takim razie nic tylko.... zeżreć drania :;230 .

Dokładnie to samo planuję z pokrzywą - dla nas świetna do wiosennych sałatek, kury i świnie od znajomej też mają obiecany solidny dodatek [innymi słowy - ile tylko znajomi chcą, mam ładnych parę hektarów tego "cudu"] ;:134 .
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Zeżreć drania ;:oj , ale jak ? Jako dodatek do sałatek ? A nie macie przepisu na gwiazdnicę z dodatkiem czegokolwioek :roll: ?
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
Jusia76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2013, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

bonsai pisze:Sylwia w takim razie nic tylko.... zeżreć drania :;230 .

Dokładnie to samo planuję z pokrzywą - dla nas świetna do wiosennych sałatek, kury i świnie od znajomej też mają obiecany solidny dodatek [innymi słowy - ile tylko znajomi chcą, mam ładnych parę hektarów tego "cudu"] ;:134 .
a ja dziś młodą pokrzywą zamierzam płukać włosy :)
bonsai
100p
100p
Posty: 106
Od: 3 lut 2013, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Możesz też spróbować herbatki pokrzywowej - fajnie włosy wzmacnia. Ale, ponieważ w smaku nie jest najlepsza, to polecam do normalnej herbaty dodać listek-dwa pokrzywy ;:224 .
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Herbatki z pokrzywy z miodem są bardzo wzmacniające organizm przed infekcjami jesiennymi czy po dłuższej chorobie.

U mnie też pokrzywy nie brakuje, jak jej pozwolę to urośnie do półtorej metra a tam gdzie jej nie ma to rośnie ,,koński szczaw" , zwykła babka i jaskółcze ziele. Moja posesja jest prawie dookoła ,,obwarowana" pokrzywą. Na warzywniaku po zbiorze warzyw nakrywam grządki czarną agrowłókniną. Wiosną wyrywam tylko rozłogi pokrzywy jakie się pod włókniną rozrosły.

Najbardziej to wkurzają mnie osty, to dopiero jest mi trudno wytępić.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

U mnie też rośnie mnóstwo jaskółczego ziela, ale ja go nie tępię a po prostu przesadzam w odpowiednie miejsce i używam do celów leczniczych http://luskiewnik.strefa.pl/chelidonium.html .
Podagrycznik, gwiazdnica pospolita i przytulia czepna to są moje utrapienia.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kakatarzyna
100p
100p
Posty: 109
Od: 1 mar 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: jura krakowsko-częstochowska

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

U mnie dominuje skrzyp i nijak nie mogę go usunąć.
Pozostałe chwasty ładnie tępię za pomocą regularnego koszenia.
Fiołki mi "łażą" po całym trawniku, wychodzi mi z tego, że mam kwaśną glebę.
To dobrze - hosty będę ładnie rosły :uszy
Kasia

tyle pomysłów, a tak mało czasu
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Dzis zaczęłam walkę z chwastami w zaniedbanym ogrodzie dziadków.Zaczęłam od wykoszenia półtprametrowych pokrzyw.Teraz czeka mnie walka z pięciornikiem gęsim.Tylko jak się tego pozbyć? ;:224
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Nie pozbywać się, to bardzo ładna i ładnie zadarniająca roślina. Lubię ją i najczęściej zostawiam, niech rośnie.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Skrzyp lubi gleby podmokłe, z podsiąkiem wody, nawet jak podwyższysz pH gleby da sobie radę, bardzo głęboko ma swoje rozłogi, poniżej warstwy uprawnej, pozostaje mechaniczne zwalczanie i pielenie jeśli nie chcesz zatruwać działki śr. chemicznymi.
Na zmeliorowanych polach, na lekkich ziemiach po żniwach widać w ściernisku gdzie sączki przebiegają tam rośnie skrzyp polny.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
ZielonyJarek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 9 mar 2013, o 04:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Sypałem jakieś 10 lat temu dolomitem co roku ogród moich rodziców, przez kilka lat skrzyp się pojawiał ale w końcu znikł. Teraz od trzech lat walczę z skrzypem na swojej działce i w jednej części już mi się to udało gdzie indziej jeszcze się pojawia. Tak gdzie było skrzypu dużo spryskałem mieszanką Kiler 200ml + chwastox extra 100ml / 10l wody z 20ml ludwik(normalny- nie balsam) dwukrotnie (V.2013 i VII.2013). Kwatera czysta, goła ziemia. Dodam jeszcze iż w obu przypadkach ziemia jest piaszczysta, pierwsza na podbudowie z piasku, druga na glinie ok na 1,5 m w głąb.
Pozdrawiam Jarek
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Dzisiaj akurat rozmawiałem z panią , która mówiła mi, że nie może się doczekąc gdy znowu wyrośnie pokrzywa.
Bierze garść młodych pędów, płucze pod gorącą biezącą wodą, łamie na pół i pakuje do sokowirówki.
Podobno samo zdrowie (choć smakowo takie sobie !) !
wisniowiecki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 kwie 2014, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Witam wszystkich,
U mnie w ogrodzie jest wysyp skrzypów i myślałem że poradzę sobie z nimi chemią ale prawdę mówiąc efekty są mizerne. W większości miejsc chwasty odrosły i mają się świetnie. Czy powinienem po prostu użyć większego stężenia? Mam glebę gliniastą i nie chciałbym przesadzić. Może jakaś inna metoda byłaby lepsza? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”