Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziula, ciekawość mnie zżera, jak prace nasadzeniowe?
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Pewnie bidulka nawet nie ma siły internetu odpalić po tym nasadzeniu.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu? jak tam sadzoneczki? Pewnie jeszcze siedzisz i sadzisz bo coś wspominałaś o wagarach....
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Jestem :wit
W sobotę o godzinie 8:30 byłam już w szkółce i robiłam zakupy.
Do wcześniejszego zamówienia dokupiłam jeszcze kilkanaście ostróżek białych odm. 'Galahad' z serii Pacific, dzwonek brzoskwiniolistny fioletowy i biały odm. 'Alba' po kilkanaście sztuk z kazdego rodzaju.

Wróciliśmy do domu około 12tej i od razu zaczęłam ustawiać doniczki.

I tak minęła mi sobota :shock:



Auto wypełnione po brzegi sadzonkami naprawdę rewelcyjnej jakości ;:180 Tutaj moja uwaga do wszystkich sprzedawców-tak właśnie powinny wyglądać sprzedawane sadzonki ;:108 Lawenda zakupiona przeze mnie w zeszłym roku jeszcze nawet nie urosła do takich rozmiarów jak ta zakupiona teraz a zapłaciłam za nią dokładnie połowę zeszłorocznej ceny :roll: To taka dygresja, której nie mogłam pominąć, ponieważ cenię sobie szacunek do klienta jaki okazują uczciwi sprzedawcy. Oczywiście dzięki sobotnim zakupom i materiałowi roślinnemu jaki widziałam w szkółce, będzie to moje źródło zakupów bylinowych forever ;:167 Dziękuję Kasiu za cynk, naprawdę nie żałuję
2,5 godzinnej drogi samochodem w jedną stronę, ale po takie piękne rośliny za rozsądną cenę, według mnie warto nawet wstawać w sobotę o 5 rano :D


Wesoły samochodzik :lol:
Obrazek




Ustawianie i planowanie.

Obrazek



Widać nawet centrum dowodzenia :wink:

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Niedziela upłynęła pod znakiem sadzenia i ostatecznych zmian w ustawieniach nasadzeń.

Obrazek



Obrazek




Obrazek


Dzisiaj dosadziłam pozostałą resztę i ... powstało Wzgórze Motyli ;:108
Pogoda sprzyjała do samego końca. Dosłownie pół godziny po skończeniu i podlaniu, zaczął padać deszcz ;:138


Obrazek



Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek



Obrazek






Posadzenie ponad 600 sadzonek okazało się łatwiejsze niż myślałam, najbardziej wyczerpujące okazało się myślenie gdzie co będzie wyglądało najlepiej. Oczywiście projekt papierowy został całkowicie zdezaktualizowany podczas projektu na żywo. Papier niezbędny był przy wyborze roślin, obliczeniach i wyobrażeniu całości, ale ostateczny wygląd rabaty jest jednak odmienny od tego co planowałam na rysunku.

Rabata będzie fioletowo, niebiesko, różowa z rozrzuconymi plamami bieli i jasnej zieleni traw. Postaram się to na jakimś zdjęciu pokolorować w "paincie" żeby było widać wymyślony plan nasadzeń, ale to już innym razem 8-) W weekend będę dosadzała jeszcze bergenie na szczycie wzgórza oraz przy jednym z głazów oraz len trwały. Tak jak pisałam wcześniej czeka mnie jeszcze zakup róży pomarszczonej, traw, miskantów oraz iglaków i bylin ale to już będzie kolejny etap, który tez doczeka się swojej relacji.


Tymczasem odpoczywam oraz doprowadzam dłonie a zwłaszcza paznokcie do stanu rozpoznawalności :lol:

Buziaki i jeszcze raz bardzo dziękuję za inspiracje ;:196


P.S. Kran i wąż widoczne na zdjęciach znikają za jakieś trzy tygodnie :wink:
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Magda, mój mistrzu, brawo ;:180 Praca wyczerpująca, ale jaki efekt ;:138 Takie hurtowe nasadzenia to jest coś co tygryski lubią najbardziej :D
Pozdrawiam cieplutko ;:196
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Magda, jesteś wielka!

Niesamowite przedsięwzięcie, które z takim powodzeniem realizujesz, zaprocentuje spektakularnym efektem - jestem o tym przekonana.
Naprawdę ogromna robota za Wami!
Czy nawierzchnię Wzgórza będziesz czymś ściółkować?
Sadzonki wyglądają bardzo solidnie, a jeśli jeszcze są atrakcyjne cenowo, warte są wszelkich poświęceń. Źródło to Dobre Pole, tak?

Gratuluję! Odpoczywaj ;:196
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Witaj Madziu :wit

Kochana, najserdeczniej gratuluję epokowego wydarzenia: narodzin Wzgórza Motyli ;:138

Pokazałaś jak powstawało i piękniało, by ostatecznie pokryć się setkami wspaniałych roślinek. Gdy zakwitnie latem, zadziwi nas i zachwyci barwą i unoszącym się wokół aromatem !
A wszystko jak w jakiejś bajce, gdzie wróżka machając od niechcenia różdżką, ożywia pustkowie, napełniając je feerią barwnego kwiecia, brzęczeniem owadów, cudowną wonią i świergotem szczęśliwych ptasząt :heja
W tym wypadku ta wróżka, to nasza kochana, pracowita jak mróweczka Madzia, która z godnym podziwu zapałem i werwą wykonała całą pracę na medal !
Jestem pełna podziwu i uznania ;:180 Wielkie brawa i chapeau bas ;:138
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

To się nazywa efekt WOW ;:oj !
Ale muszę powiedzieć, że bardziej podobały mi się roślinki jeszcze w doniczkach ;:306 . Tworzyły taki ładny wzorek....
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Magda, i co ja mogę powiedzieć? :oops: Wsadziłam 3 rododendrony, 4 róże, 5 ostróżek, 1 przegorzana, 5 złocieni i myślałam, że umrę ;:223
A Ty wsadzasz 600 sadzonek i piszesz, że to nie było takie trudne :shock: Jest mi wstyd, bo myślałam, że taka dzielna jestem. Kobieto ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

600 sadzonek? o matulu......... ;:111 ;:154 :shock:
Madziu....nic tylko ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madzuil, przeczytałam nowe wieści już raniutko i w ciężkim szoku tkwię do teraz. ;:202 W tak ciężkim, że posadziłam w piaskownicy kilka drobiazgów i padłam na pysk. ;:219 Tak głęboko w głowie siedziało mi te Twoje 600 sadzonek. ;:131
A o mnie pamiętałaś, czy z rozpędu posadziłaś wszystko? ;:173
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu- padłam z wrażenia! Wzgóze Motyli powstaje na naszych oczach i to w tak spektakularnym stylu! Widok rozstawionych doniczek prawdziwie pokazuje ogrom pracy włożonej ;:180
Nie sądziłam, że to Wzgórze jest tak duże- fotka z góry i ilośc doniczek unaoczniła mi ogrom projektu ;:oj Jak roślinki okrzepną po posadzeniu i nabiorą ciałka- będzie cudownie! Wszystkie motyle z okolicy będą u Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziula, jesteś niesamowita ;:180 Najbardziej podobają mi się zdjęcia z przymiarek z fotelem - Twoje prywatne centrum dowodzenia światem ;:209
600 sadzonek?..ale efekt niesamowity. Cieszę się, że podpowiedź z Dobrym Polem okazała się trafiona, ja też jestem zadowolona z jakości ich roślin. W dodatku są tuż za miedzą :wink:
Wzgórze Motyli powstaje ;:136
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”