Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

W lecie podlewam biohumusem, a teraz po zimie jak odwinęłam z agro, dałam im obornika granulowanego.
Trudno mi powiedzieć do kiedy czekać. Obserwuj.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Wysiałam truskawkę Temptation. Co myślicie o tym, by posadzić ja w 3 litrowym wiaderku i wkopać to wiaderko w ziemię? Brakuje mi zdjęć poglądowych w tym wątku, by znaleźć dla siebie jakieś optymalne rozwiązanie Truskawka pójdzie na działkę :wink: Wówczas puściłabym ją po pergoli...
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Myślę, że ta moja truskawka już nie ruszy. Skłaniam się do kupna sadzonki. W ogrodniczym są jakieś 2 odmiany - ale nie wiadomo jakie - określone jedynie jako "truskawka zwisająca". Więc trochę ryzyko. Chciałabym Selvę. Pozostaję Allegro. Osoba z początku tego wątku ma zawieszone konto niestety. Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?
A poza tym - może ja gdzieś robię błąd, że truskawki nie odbijają po zimie. Jak sadzicie? W jakiej ziemi? W jakich doniczkach? Szerokich / głębokich / małych / dużych?
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Kupiłam w ubiegłym roku w ogrodniczym w mojej mieścinie "truskawkę zwisającą", też nie wiem jaka to odmiana. Na all kupiłam ze 2 lata temu selve, ale selva to nie była bo owocowała mi tylko raz. Więc wolę już swoją "truskawkę zwisającą" niż niby selve z all. Najlepiej to kupić nasiona i wysiać:)
Moje też nie wszystkie ruszyły,ale jeszcze czekam. Były w ten sam sposób zabezpieczone na zimę, więc nie powinny wymarznąć. Większość trzymam w zwykłych skrzynkach balkonowych. Nie pamiętam jaką ziemię im dawałam, ale chyba z biedronki.
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Moje truskawki i poziomki, które uprawiam na balkonie dwa tygodnie temu zostały rozpakowane z okrycia zimowego /zimowały na styropianie przykryte agrowłókniną/.
Prawie wszystkie bez szwanku przeżyły łagodną zimę.
Z 40 szt. truskawek padły tylko 3 truskawki. Były to sadzonki robione na jesień.
20 truskawek mam w doniczkach, a 20 w skrzynkach balkonowych.
Myślę, że te trzy padły nie ze złego zabezpieczenia, ale z braku wilgoci.




pozdrawiam
Krystyna
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

krysia67 a w jakiej ziemi sadzisz? Jak duże doniczki? Po ile w jednej?
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Sadzę w ziemi KRONEN uniwersalnej z włóknem kokosowym /niby lepiej trzyma wilgoć/, ale myślę że w każdej z dodatkiem torfu będą rosły.

W doniczce 3 lt na środku sadzę jedną sadzonkę, a w skrzynce balkonowej 80 cm cztery.
Doniczki i skrzynki mam białe, aby w lecie nie przyciągały tak bardzo promieni słonecznych.
Balkon mam od strony południowej i jak są upały to mam zapewnione 2 x dzienne podlewanie /rano i wieczorem/.

pozdrawiam
Krystyna
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

a oto jedna z moich jesiennych sadzonek truskawki /odmiana ALBION/:

Obrazek

/a na parapecie w pokoju widać przez szybę sadzonki pomidorów, które też będą rosły na moim balkonie/.


pozdrawiam
Krystyna
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Czy można , o tej porze roku, przesadzać truskawki? oczywiście z bryłą korzeniową.
Pozdrawiam Ewa
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Ewo, oczywiście że można.
Truskawka to jest roślinka, która łatwo się przyjmuje. Trzeba jej tylko zapewnić dostateczną ilość wilgoci.

pozdrawiam
Krystyna
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Dzięki :wit
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawka wiszaca pielęgnacja?????

Post »

Słuchajcie, a czy taka truskawka może owocować w oranżerii ?? Dużo słońca, wysoka temperatura, odpowiednie nawożenie i pielęgnacja, może sprawdziła by się w takich warunkach, a przy okazji jaka jest dekoracyjna i - praktyczna :) zastanawiam się co z zapylaniem kwiatuszków, potrzebny są pszczoły, czy jest samozapylajaca jak np. moje cytrusy ?

To samo tyczy się pomidorów, zamierzam mieć z jeden krzaczek pod dachem ...
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
miodownik
50p
50p
Posty: 75
Od: 26 wrz 2012, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawka wiszaca pielęgnacja?????

Post »

Od 3 lat mam dwie "wiszące odmiany" Selva i Vima Rina,są to odmiany powtarzające, owocują od końca maja do przymrozków(w zeszłym roku owocowały jeszcze w listopadzie).Są posadzone w dość dużych wiszących donicach (ok3l poj.)Wiosną stosuję Hydrokomplex równoskładnikowy(N18+P18+K18) potem o wiekszej zawartości P+K posypowo, do każdej doniczki ok 1łyżeczka wolno działającego (3-4mies.)Ponieważ mam po ok 70 donic z kazdej odmiany to jest co jesć.Wiszą w nieogrzewanym tunelu foliowym 6x30 ,zapylają je przeważnie trzmiele i pszczoły.Owocują tez na wiszących pędach ,ale nie jest to owocowanie podobne do tego z reklam i folderów.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”