Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Gosiu Mzimu, bardzo fachowe porady i co najważniejsze- poparte praktyką :) Pamiętajmy też o kotach. Ja jednego straciłam przez babeszjozę.
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Mzimu
200p
200p
Posty: 232
Od: 29 maja 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

zuzanna2418 pisze:Gosiu Mzimu, bardzo fachowe porady i co najważniejsze- poparte praktyką :) Pamiętajmy też o kotach. Ja jednego straciłam przez babeszjozę.
Dziękuję, Zuza. Na kotach znam się bardzo słabo (żaden by u nas nie przeżył...), ale jestem zdziwiona. Słyszałam, że kotom nie zagrażają choroby odkleszczowe. Rozumiem, że to tylko taka optymistyczna plotka?
Pozdrowienia,
Gośka
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Babeszjozę u kotów od lat odnotowuje się w krajach europejskich klimatu ciepłego ale także np. w Niemczech. W Afryce np. to zakażenie bardzo powszechne. W polskim piśmiennictwie weterynaryjnym potwierdzony i opisany przypadek kliniczny miał miejsce w 2008r. Mój kot był leczony objawowo, niestety nikt nie zrobił testów na babeszję sądząc właśnie, ze ta choroba u kotów nie występuje, choć objawy były bardzo podobne do tych występujących u psów. Zatem trzeba mieć się na baczności :)
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Po tej zimie czeka nas plaga kleszczy
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Odświeżę temat .:

jako że w złapaliśmy w ogrodzie kilka sztuk zeszłego roku na sobie i dziecku , postanowiłem kupić środek do ich usunięcia . Rozpylony w ogrodzie ma ponoć za zadanie ich unieszkodliwienie , ale nie chciałbym unicestwić pozostałych owadów - głównie tych pożytecznych .
Może ktoś stosował jakiś już środek i ma jakieś doświadczenie w tym względzie ?
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Nawet jeśli wybije kleszcze w danym momencie, to przecież i tak może przynieść ptak, kot, inne dzikie zwierze.
Edit : Co to za preparat? Tak sobie poczytałam to nie można go stosować przy chorych, poza tym za wcześnie stosowany bije również biedronki pszczoły itp.
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Podciągam temat, czy są jakieś rośliny odstraszacze na te wstrętne pajęczaki?
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Szczerze mówiąc to wątpie aby dało sie je przechytrzyć,kleszcze mają mnóstwo wrodzonej cierpliwości,potrafią spędzić np 18 lat w bezruchu podczas oczekiwania na ofiarę,więc tutaj nic nam nie pomoże oprócz specjalnych preparatów ochronnych.
regulamin forum
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

warm pisze:Nikt nie ma żadnych sposobów na ograniczenia pogłowia kleszczy na terenach zielonych?
Podobno przydomowa hodowla perliczek wpływa na zmniejszenie się populacji kleszczy w okolicy :wink:
Jeśli chodzi o ochronę osobistą, to jedynym skutecznym środkiem spośród wypróbowanych przeze mnie, okazał się roztwór permetryny. Moczyłem nim spodnie, a następnie suszyłem. Podobno permetryna utrzymuje się na materiale przez kilka kolejnych prań - tego nie testowałem.
Przeprowadziłem eksperyment na kilku sztukach złapanych na moich kotach i po max. kilkunastu sekundach na spodniach kleszcz odpadał, potem już nie wstawał, więc środek skutecznie je zabija.
Tylko UWAGA! Permetryna jest niebezpieczna dla kotów. I jeszcze jedno: bardzo ciężko ją gdziekolwiek dostać. Chyba najtańsza dostępna postać jaką udało mi się znaleźć to środek ASPERMET 200EC.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Polecam hodowlę perlic, one jedzą kleszcze :)

U mnie na działce kleszczy mnóstwo! Nie dość, że działkę mam na terenach wilgotnych, to jeszcze po deszczu można je na kilogramy wynosić :roll: Ja już miałam na swoim ciele z 5 czy 6, a mąż tylko 1 - tylko, że ja więcej w ziemi grzebię, w trawie i zaroślach siedzę, a mąż nie.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Ja miałem w ciele jednego i na szczęście go szybko zauważyłem i od razu wyrwałem.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Ja chodzę co drugi dzień z białym ręcznikiem przez ogródek, w miejscach gdzie bawią się dzieci i zbieram kleszcze, a potem ich kleszczami cyk cak :twisted:
Pozdrawiam
Ewa
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Piszcie co wiecie jeszcze. Jestem pokąsana przez nimfy, młoda postać dorosłego kleszcza. Natomiast pies i kot mają kleszcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”