Rośliny z Biedronki i innych marketów

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
xrob
100p
100p
Posty: 119
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

W tamtym roku kupiłam brzoskwinie Harnaś ,właśnie ze szkółki i miała kędzierzawość liści więc nie jest to reguła, że tam drzewka są pryskane odpowiednimi środkami.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Wyraźnie napisałem że:
xrob pisze:w szkółce w której zaopatruję się w drzewka zabiegi są wykonywane profilaktycznie oraz drzewka znajdują się na zewnątrz.
Nigdzie nie powiedziałem że we wszystkich szkółkach wykonują takie zabiegi ( co według mnie jest ich zas..nym obowiązkiem) tylko napisałem że w tej szkółce w której JA się zaopatruję takie zabiegi są wykonywane.
Pozdrawiam Paweł
RODBiala
50p
50p
Posty: 55
Od: 21 mar 2014, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Osobiście odradzam kupowanie drzewek i krzewów w marketach.Przypomina to zamykanie domu lub drogiego samochodu na kłódkę z chińskiego sklepu wszystko za 4 zł .Potem okazuje się że materiał to nie stal i można ją ukruszyć lub otworzyć spinaczem.Niestety dla marketów liczy się tylko ilość,cena,opakowanie reklama.Jakość żywego organizmu jakim jest drzewko wykopane przed wieloma dniami i transportowane w wiele miejsc przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze i rozhartowywane i przesuszane poprzez ekspozycję w temperaturze pokojowej musi być niska.Dodatkowo markety negocjują jak najniższą cenę u dostawcy więc ten pozbywa się najgorszego sortu.Reasumując jako działkowiec nie potrzebuję dziesiątek drzewek i jak mam wiązać nadzieję z daną,odmianą,nasadzeniem to warto kupić tuż przed zasadzeniem drzewko u lokalnego szkółkarza,nie zapłacimy drożej a jakość,możliwość wyboru i porada przełożą się na większe prawdopodobieństwo sukcesu...
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

xrob pisze:
W tamtym roku kupiłam brzoskwinie Harnaś ,właśnie ze szkółki i miała kędzierzawość liści więc nie jest to reguła, że tam drzewka są pryskane odpowiednimi środkami.
Dokładnie. Kupiłem w szkółce Inkę kiedyś. Porażka. A w innej rzekomą Węgierkę Dąbrowicką. Rzekomo tolerancyjną na szarkę. Tak zawirusowanego drzewka szarką nigdy wcześniej nie widziałem
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

No niestety, ale widzę że jest wiele szkółek które z niewiadomego powodu zaniedbują lekko swoje obowiązki. Chociaż jednak nie wiem czy z niewiadomego powodu ( jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ) starają się zapewne jak najbardziej zaoszczędzić i zepchnąć jakość na dalszy plan a wystawiać ponad wszystko ilość ( tak jak dzisiejsze Made in China ). Jednak ja jak kupowałem u siebie to nie zdarzyło się że jakieś drzewko miało jakieś wady- ani przy kupnie ani po posadzeniu.
Pozdrawiam Paweł
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Zakup drzewek w supermarketach to wielka loteria,kto ma szczęście to raczej nie ma kłopotów
mapes
100p
100p
Posty: 192
Od: 22 wrz 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

ja w zeszłym roku kupiłam antonówkę w biedronce - przyjęła się bardzo ładnie, nie chorowała, przezimowała i widzę, że teraz na wiosnę "obudziła" się jako pierwsza - przed "szkółkowymi" jabłoniami.

Miała dołączoną etykietę ze wszystkimi danymi - takimi jak podkładka, nr paszportu czy producent oraz krótkim opisem odmiany i instrukcją sadzenia.

Póki co nie mam nic do zarzucenia no ale owoców jeszcze nie próbowałam :wink:
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Kupiłem w różnych marketach śliwę,czarną porzeczkę,leszczynę i brzoskwinie.
Wszystkie bardzo dobrze się przyjęły i rosną tylko brzoskwinia po kilku miesiącach dostała jakiś plam na liściach ale to chyba nie jest wina słabej jakości drzewka skoro nie stało się to zaraz po przyjęciu.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Widziałem w LM maliny bez oznaczenia, nie wiadomo czy tradycyjne czy jesienne. Na jeżynach też nie było oznaczonych odmian.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Marek07
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 kwie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

A jaki dostawca w tym LM, bo ja kupiłem już w tym roku z Fructoplant http://www.fructoplant.pl np. w Biedronce
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Swoją drogą - kiedy będą drzewka w sklepach? Patrzyłem dzisiaj, jeszcze nie ma, w gazetkach też jeszcze nie reklamują...?
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Ile płaciliście za drzewka owocowe w supermarketach?
Davidoff7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 8 mar 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk/Lega

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Spóźniłeś się troszkę Zbyszek T, bo w Biedronkach już nie ma, przynajmniej u mnie w Ełku zostały już wykupione. W Tesco nie widziałem, w Lidlu też nie. Ja kupowałem po 13,99 zł w Biedronce
"Z dziełami sztuki łączy się wiele tradycji.
Dzieła natury są zawsze jak wypowiedziane słowa Boga."
Johann Wolfgang von Goethe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”