Rośliny z Biedronki i innych marketów

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Marek07
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 kwie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny z Biedronki.

Post »

to slady po wycinaniu dzikich odrostów. Te nacięcia były robione nozem i stad miejsce zabliźnienia. jeśli ranka jest zalana to nic to nie szkodzi! Ja mam 8 drzew które kupiłem w biedronce w ubiegłym roku i juz mam pąki kwiatowe więc będa owoce....;)
Gimbo
50p
50p
Posty: 60
Od: 16 kwie 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z Biedronki.

Post »

Marek07 pisze:to slady po wycinaniu dzikich odrostów. Te nacięcia były robione nozem i stad miejsce zabliźnienia. jeśli ranka jest zalana to nic to nie szkodzi! Ja mam 8 drzew które kupiłem w biedronce w ubiegłym roku i już mam pąki kwiatowe więc będa owoce....;)
Szczerze mówiąc, to mógłbym zaryzykować zakup drzewek z biedronki, ale nie w obecnej cenie.

Niedawno je oglądałem - większość ma już liście, a niektóre mają nawet kwiaty!
Przy normalnej cenie 13.99zł ich nie kupię. Gdyby obniżyli do 3zł, to na próbę można być coś wybrać. Przecież i tak już ich nie sprzedadzą.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z Biedronki.

Post »

Widzisz paradoks następuje, po obniżce każdy by wziął.Ale wolą wyrzucić i tu czasem się zastanawiałem nad tym faktem marnotrawstwa.I kiedyś się spytałem dlaczego otóż , dużo osób by czekało właśnie na te obniżki i nic by nie zeszło.A im i tak się opłaca wyrzucić /bo wcześniej zarobili sprzedając towar z marżą nawet 500 %Za gorsze to wychodzi od producenta.Zarobią i resztę co nie zejdzie wyrzucą.

Wyrzucają , a ja zbieram jak jest dojście po śmietnikach :lol: odkażam, wycinam, nawożę i rośnie
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Davidoff7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 8 mar 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk/Lega

Drzewka owocowe z Biedronki i innych marketów

Post »

Witam wszystkich. Nie znalazłem na innych forach, stronach poświęconych ogrodnictwu takiego tematu(jeśli jednak się mylę, to proszę o nakierowanie na konkretne strony itp. i usunięcie tego tematu). :wit Mam kilka pytań odnośnie drzewek owocowych kupowanych właśnie w sklepach typu Biedronka. Czy ktoś z Was ma u siebie takie drzewka? W sumie nie muszę się pytać, bo większość na pewno ma choć jedno drzewko kupione w Biedronce itp. Jak je oceniacie tzn. czy były problemy z przyjęciem, wzrostem, kwitnieniem czy owocowaniem? Jakie drzewka kupowaliście, kupujecie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Ja nie mam i nie chcę mieć. Wolę zapłacić parę zł więcej niż kupić takie drzewko z supermarketu.
Pozdrawiam Paweł
Davidoff7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 8 mar 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk/Lega

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Rozumiem, ale z tego co przynajmniej ja widzę, to trochę zniknęło drzewek z Biedronek, do których chodzę. Ale czekam na kolejne opinie...
"Z dziełami sztuki łączy się wiele tradycji.
Dzieła natury są zawsze jak wypowiedziane słowa Boga."
Johann Wolfgang von Goethe
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Myślę, że biorą je tacy działkowcy którzy raczej nie mają dość wiedzy o uprawie drzewek i po prostu biorą bo mają wolne miejsce w które chcą wsadzić jakieś drzewko i mieć z niego pożytek.
Pozdrawiam Paweł
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

pawelp1320 pisze:Ja nie mam i nie chcę mieć. Wolę zapłacić parę zł więcej niż kupić takie drzewko z supermarketu.
A Ty myślisz, ze drzewa w marketach to są z księżyca? Z tych samych szkółek, w których Ty kupujesz. Albo takich samych.
Jeśli drzewko jest żywotne, korzeń w porządku - to w czym problem? Zagrożenie zawirusowaniem na pewno mniejsze niż z małej szkółki "za miedzą".
Marek07
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 kwie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

u nas w domu kupujemy od kilku lat rosliny w Biedronce, Lidlu czy bardziej wyszukane w Castoramie i mamy pozytywne zdanie na temat choć by drzewek z Biedronki. Mamy już w ogrodzie duży przekrój odmian,wszystkie bardzo ładnie nam się przyjęły i dobrze rosną , z tych pierwszych już w zeszłym roku zjedliśmy pierwsze owoce także radość u dzieciaków była wielka bo razem z nimi zawsze sadzimy roślinki.
W tym roku musze jeszcze dokupić 2 sliwy i 3-4 jabłonki bo zrobiliśmy miejsce w naszym ogrodzie.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 389
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Czy drzewka owocowe w Biedronce mają na etykiecie oznaczoną podkładkę na jakiej są szczepione ?
W niektórych marketach budowlanych ( nie podaję nazwy ) ciężko się doszukać takiej informacji - zresztą bardzo istotnej.
Marek07
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 kwie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Winogrodek, jest wszystko- podkładka, nr paszportu i nr producenta. Muszą mieć bardzo rozsądnego dostawce bo np. w Auchanie nic nie ma...
Davidoff7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 8 mar 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk/Lega

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Widzę, że są ludzie, którzy chwalą sobie rośliny z supermarketów. Ja wczoraj posadziłem 3 drzewka owocowe zakupione właśnie w Biedronce tj. morelę Harcot, brzoskwinię Inkę i wiśnię Pandy 103. Drzewka były zakupione kilka dni po wystawieniu na sklep czyli nie zdążyły się mocno rozbudzić. Sadząc drzewka nie zauważyłem żadnych oznak chorób. Muszę dokupić jeszcze jedną morelę, tym razem Early Orange, gdyż będzie się wzajemnie zapylać z morelą Harcot.
"Z dziełami sztuki łączy się wiele tradycji.
Dzieła natury są zawsze jak wypowiedziane słowa Boga."
Johann Wolfgang von Goethe
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

astone pisze:A Ty myślisz, ze drzewa w marketach to są z księżyca? Z tych samych szkółek, w których Ty kupujesz. Albo takich samych.
Jeśli drzewko jest żywotne, korzeń w porządku - to w czym problem? Zagrożenie zawirusowaniem na pewno mniejsze niż z małej szkółki "za miedzą".
Gdy drzewka owocowe są przywożone do Biedronki to są w stanie spoczynku ( z nieotwartymi pąkami ) jednak jeżeli dostaną takiej temperatury jaka panuje wewnątrz sklepu to zaczynają się budzić ( już teraz widziałem że mają małe listki, które jeszcze wychodzą z pąków ). Zauważcie że w okresie nabrzmiewania pąków powinny być wykonane pierwsze opryski np. (brzoskwinia- kędzierzawość), (jabłoń i grusza- parch), (wiśnia, czereśnia, morela- rak bakteryjny), (śliwa- torbiel śliwy) i wydaje mi się że w takim oto sklepie nie ma raczej warunków na wykonanie takiego oprysku, a w szkółce w której zaopatruję się w drzewka zabiegi są wykonywane profilaktycznie oraz drzewka znajdują się na zewnątrz.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”