Balkon od wschodu

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
dominika5790
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 mar 2014, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Balkon od wschodu

Post »

pomidory na balkonie hodowałam mieszkając jeszcze z rodzicami - rosły i owocowały fantastycznie, istniało jednak zagrożenie, że dostanie się nim w głowę (balkon nad wejściem do domu). pies się zajadał :P teraz mam ich cały tunel, wystarczy w zupełności.
nasiona nasturcji kupiłam, planuję posadzic w okrągłych wiszących pojemnikach z nadzieją, że powstaną piękne kule :)
groszek też kupiłam, trudno, posadzę razem z wilcem i najwyżej wyrwę jak zacznie szpecic :P

Proszę o poprawną pisownię, zdania zaczynamy wielką literą..../Iwona
markoch
50p
50p
Posty: 78
Od: 20 mar 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Balkon od wschodu

Post »

Kilka razy wysiewałam groszek do skrzynek i bardzo marne efekty. Chyba woli być w gruncie. Ale każdy musi sam eksperymentować, to przywilej posiadacza balkonu :)
dominika5790
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 mar 2014, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Balkon od wschodu

Post »

a próbował ktoś wyświewac groszek wcześniej, w domu/szklarni i sadzic w skrzynkach gotowe sadzonki?

Proszę o poprawną pisownię./Iwona
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Balkon od wschodu

Post »

Osobiście tak z groszkiem nie próbowałam, ale ćwiczyła to koleżanka i chyba się srednio jej sprawdziło bo jej za bardzo wybujał... No ale, pewnie wina braku światła.
Groszek można by chyba tak etapami wyciewać, aby dłużej kwitł... ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Balkon od wschodu

Post »

Wątpię, że można wysiewać etapami.Obawiam się, że późno siany może nie być efektowny.Wszak babcia mawiała, "jak się grochu nie wysieje w marcu, to go nie będzie w garncu".Myślę, że chodzi tu o okres wegetacyjny danej rośliny, bo np. owies powinien być wysiany na św.Józefa.Ten ozdobny, to wszak pokrewna roślina.Groszek woli grunt, w skrzynkach męczy się i nie pokaże swoich możliwości.
Awatar użytkownika
Faairy
50p
50p
Posty: 66
Od: 1 cze 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: Balkon od wschodu

Post »

Parę lat temu nie mając ogrodu a kochając groszek pachnący, postanowiłam miec go na balkonie :D. Najpierw wysialam w domu, a w maju przesadzilam do długiej skrzynki postawionej przy balustradzie. Oczywiście na początku odchorował parę dni przesadzanie, ale poźniej rósł super. Tak więc ja polecam. Mi się udało. Myślę, że warto spróbować ;:333
Pozdrawiam Ania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”