Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

altankę masz fajnusia jeszcze podłoga i będzie świetnie, domek na drzewie :) fajowy dzieciaki na pewno maja uciechę i widzę ze zurawki masz bardzo ładnie sie wkomponowały w całość :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Ten biały " dzwonek " to chyba rozwar
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Fajne to Twoje przedszkole. Żurawki są ślicznie wybarwione. Ale faktycznie co nie co musisz przesadzić. Zawsze właśnie jak roślinki są małe, chcemy uzyskać ładny efekt rabaty i tylko gęste sadzenie to daje. Ale niestety na piękną rabatkę trzeba czekać aż roślinki podrosną.
anka2328
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 13 paź 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Witam imienniczke :wit
Ten dzwoneczek to rozwar fajnie się rozsiewa. :D
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Operacja po 30- stce..? Co z tym pokoleniem, kiepskie jesteśmy... kiedyś kobiety rodziły w polu i dalej szły do roboty, a ja po roku dźwigania synka mialam przepuklinę na kręgosłupie i nie mogłam chodzić i oddychać. Straszne, ale po 2 tyg w łóżku przeszło. Ale bywały dni, kiedy z wysiłku skręcało mnie i wygladałam jak połamaniec... teraz na szczęście jest juz ok, chociaz siedząca praca nie sprzyja kręgosłupowi. działka to wybawienie...Widzisz - do d... to wszystko - żeby zyc trzeba pracować i żeby być w dobrej kondycji tez trzeba pracować...
Ty na L4 - a dzieci gdzie? duże juz są? Moje 7 i 2 lata
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Witajcie dziewczyny :wit
Ten dzwonek, to rzeczywiście rozwar. Jesteście kochane!
Madziu żurawki i hosty docelowo powędrują pod krzewy, które dadzą im cień. Krzewy muszą jednak ciut podrosnąć.

Aniu niestety takie życie. Moja babcia sadziła ziemniaki mając bóle porodowe. Rodzić moją mamę poszła dopiero jak skończyła sadzić.
Ja miałam właśnie operację na kręgosłup. Wiosną zeszłego roku zaczęły się u mnie problemy z nogami, nie słuchały mnie (tak pokrótce), drętwiały mi stopy aż w końcu zaczęłam mieć problemy z chodzeniem na koniec lata. Lekarze szukali przyczyny. Zaliczyłam trzy pobyty w szpitalu. I dopiero diagnoza podczas trzeciego: guz kanału rdzenia kręgowego do pilnej operacji. Znów szpital, operacja... Ech... na szczęście było minęło. Guz nie był złośliwy. Ponoć mogę zamknąć ten rozdział życia i cieszyć się dniem codziennym :) Tak też staram się robić. Skupiam się na dzieciach, bo bardzo przeżyły moją chorobę, mimo iż nie mówiliśmy im wszystkiego.Teraz czekam na komisję z zusu czy dostanę rehabilitacyjny. Zobaczymy. Mam nadzieję, że tak i do końca wakacji będę mogła cieszyć się codziennymi pobytami na działce.
Mam córkę Julię, ma 10 lat i synka Szymona 6 lat. I są moim największym życiowym osiągnięciem!
A teraz zmykam na wizytę kontrolną do lekarza ;) (jednak całkiem zapomnieć się nie da)
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

:wit Witaj Aniu Piękna i zadbaną działeczkę kupiliście ;:333
Śliczne igliczki na niej rosną :wink:
Letnia altanka piękne wygląda :roll:
OO, jaki śliczny żółciutki kolorek kwiatuszka wiciokrzewu :D
Domek na drzewie piękny dzieciaczki będą miały ogromną radochę
Powojnik Błękitny Anioł piękniutki ;:173
Magnolia śliczna trzymam kciuki aby Ci zakwitła
Piękna Hortensja
Przedszkole żurawkowo-hostowe śliczne ;:113
Ten bialutki dzwoneczek to Rozwar i jest to bylina wieloletnia :wink:
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

No to niestety kontrola musi byc ... dobrze że wszystko skończyło sie tylko na operacji i niema dalszych konsekwencji tej choroby.
dobrze ze po tym wszystkim zapał do działkowania Ci wrócił :D teraz się będzie działo :D
Awatar użytkownika
Muszelka 102
200p
200p
Posty: 243
Od: 20 lut 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Wspaniała działka, rabatka żórawkowa piękna ;:138 Hortensja uroczo kwitnie. Ja coś nie mam ręki do nich, już druga mi uschła :(
Bardzo podoba mi się letnia altanka, troszkę podpatruję jak jest zbudowana. Mamy w planie też taką ustawić na działce.
Dużo zdrówka życzę ;:196
Serdecznie pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Fajnie , ja właśnie nabyłam taką działeczkę i nie mogę się doczekać ,jakie kwiaty wyjdą na skalniakach. Pięknie zagospodarowałaś działeczkę :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Aniu gęsto na rabatce ,ale najwyżej podzielisz sobie żurawki i będziesz miała więcej ;:333
Na clematisa Jana Pawła II zapoluję,dużo dobrych opinii o nim czytałam,a poza tym nie mam jeszcze białego powojnika ;:224
Dużo przeszłaś ze zdrówkiem,ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło,uważaj na siebie ;:168
Duże szyszki na rabatce super wyglądają ;:215
Trzymam kciuki za magnolię,aby pokazała piękne kwiaty :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Witajcie Kobietki :wit
Jak tylko pogoda stała się wiosenna, tak nosi mnie niemiłosiernie. Rety jak ja już chcę babrać się w ziemi!!! W niedzielę to nawet popaliliśmy stare liście, przez co wschodzące byliny zostały odsłonięte. Teraz denerwuję się, że mi pomarzną ;:223 Normalnie postaradalismy zmysły chyba! Nie wiem czy nie jechać i z powrotem nie pookrywać gałązkami z iglaków. Jak myślicie?
Dziś będąc na zakupach dostałam amoku. Zdjęcia poniżej są dowodem :lol:
Zakupy z "Ciastoramy": Liatry i różowe Rudbekie (pierwsza paczuszka fioletowych Liatr jest z Lidla (jest ich tam więcej ale są zdecydowanie mniej wyrośnięte od tych z Ciasto)

Obrazek

A teraz zakupy z Carre....a. Wiem, wiem... tam się nie kupuje ale cena czyni cuda! Jak się nie uda, nie będę przynajmniej płakała przez miesiąc :oops:

Obrazek

Teraz proszę Was o pomoc: co z czym połączyć, by wyszły ładne kompozycje? Białe liatrie z różowymi rudbekiami a fioletowe liatrie z żółtymi rudbekiami? Czy odwrotnie? A może wszystkie liatrie z różowymi rudbekiami a te żółte z białą odętką wirginijską? Czy może jeszcze inaczej? Jak to rzecze stare polskie przysłowie: co dwie (lub więcej) głowy, to nie jedna. Wszelakie sugestie mile widziane. Może jakieś inne pewniaki ładnie komponujące się z tymi kwiatkami? To chętnie dokupię.
Rudbekie z "Ciasto" są w postaci kłączy a te z Carrefoura to malutkie, wychodzące z ziemi roślinki w doniczkach. Mam nadzieję, że jedne i drugie już w tym roku zakwitną. Jeśli nie, to drogie Koleżanki nie uświadamiajcie mnie proszę przez najbliższych kilka dni. Niech pożyję sobie trochę w błogiej euforii obrazującej mi piękność lata na rabatkach już w tym sezonie. Ewentualne sprostowanie mile widziane po weekendzie ;:108
I jeszcze pytanie: jak to teraz wszystko przechowywać?! ;:202 Wschodzące roślinki w doniczkach wyciągnąć z wora. To wiem. I gdzie to wszystko na parapety? Nie za ciepło? czy na działkę, do altanki, koło okna? Porzeczki i maliny, to chyba można już sadzić? Rety ale sobie narobiłam zagwostki teraz. :?

Byłam dziś na działeczce. Wszystko rwie się do życia. Czy nie za wcześnie?
Tak wyglądają prawie wszystkie moje powojniki:

Obrazek

A tak trzymają się żurawki po zimie. Wszystkie mają nowe przyrosty! Host jedynie ani widu.

Obrazek

A takie niespodzianki urosły mi nawet nie wiem kiedy :shock: Nie przypominam sobie bym to sadziła. No chyba, że przylazło ze mną w postaci tyci maleństwa od sąsiadki działkowej z darami od niej ;:131 Ktoś ma podejrzenie co to za roślinki? Obie?

Obrazek

Pozdrawiam Was serdecznie. A jutro pochwalę się moimi wypasionymi świntuchami. :lol:
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

;:7 Aniu Widzę, że pierwsze wiosenne zakupu poczyniłaś będzie się działo :heja
Piękne i śliczne kwiatuszki zakupiłaś ;:215
Ja tam lubię połączenie bieli z żółcią zresztą dobrym doradcą to Ja nie jestem, bo ja ostatnio lubię kolorystyczny miszmasz wszystkie kolory połączone razem :;230
;:131 Ta Rudbekia Różowa wygląda mi na Jeżówkę Purpurową
Powojniki wypuszczają listeczki , żurawki pięknie Ci przezimowały
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”