To co najlepsze - szarotka w kuchni

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Dorotko,dziękuję za przepis.
Dzisiaj zrobiłam rogaliki z Twojego przepisu.Ale nawet zdjęcia nie zdążyłam zrobić ;:185 .A tak pięknie wyglądały...Tylko najmłodszej córci na jutro do przedszkola na śniadanko zdążyłam przemycić.
Nic nie mówiłam,że z nowego przepisu.Tylko zapytałam -chyba takie jak zawsze-to wszyscy chórem stwierdzili ,że inne bo takie mięciutkie.Więc przepis juz na stałe wpisany w zeszyt :lol:
Dziękuję dorotko za super przepisy.
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Kobieto kocham Ciebie i Twoje przepisy ;:196 .Krokiety z kapusta i pieczarkami jadł nawet mój wybredny małżonek ;:224 .Och żeby On tak jeszcze jadł paprykę :lol:
Ciastka serowe znikają zaraz jak je upiekę, a rogaliki wyrosły cudnie i są takie mięciutkie ;:173 .
Wyskakuj z przepisów Kobieto :;230 :;230
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

kaLo pisze:Każde słodkie ciasto trzeba odrobinę posolić bo sól wzmacnia i "zaokrągla" słodki smak.
kaLo tak masz rację szczypta soli do wszystkich pieczonych ciast i kremów ,a nawet do polewy czekoladowej,natomiast do mięs dodaję się szczyptę cukru.

Dorotko widzę że zapracowana jesteś, ale jak skończysz to proszę podaj mi przepis na taki najzwyklejszy pasztet ,jaki robisz do słoików :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Moniko bardzo się cieszę, że rogaliki smakowały, jak już pisałam jest to przepis jeszcze ze szkoły podstawowej, więc setki razy już wypróbowany. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz upieczesz coś z moich przepisów i będzie również smakowało. :D

Aniu dobrze, ze nie jesteś facetem, bo mój M mógłby czuć się zagrożony. ;:306 ;:306
Postaram się wyszukać jeszcze coś nieskomplikowanego, a smacznego. A czy Twój mąż paprykę marynowaną jada? To dopiero jest pyszne. :wink:

Marzenko podaję nieskomplikowany przepis na pasztet "słoikowy", taki zawsze robimy i jest pyszny.

2 kg pachwiny bez skóry
1 kg podgardla
30 dag wątroby wieprzowej
sól, pieprz czarny, pieprz ziołowy, majeranek

Pachwinę i podgardle ugotować, wątrobę krótko sparzyć oczyścić ze wszystkich kanałów żółciowych. Wszystko przepuścić przez maszynkę co najmniej 2 razy przez najdrobniejsze sitko. Wsypać przyprawy, do smaku jak kto lubi, dodać 1/2 l gorącego wywaru z gotowania. Wszystko dokładnie wymieszać i jeszcze ciepłe wkładać do wyparzonych słoików. Zakręcić, pasteryzować około 1-1,5 godz.
My lubimy pikantne, dlatego u nas idzie bardzo dużo pieprzu, więc nie mogę podać ile, bo to zależy od upodobań.
Do wglądu zdjęcie (trochę kiepskie, bo z telefonu) ostatnich wyrobów: zimne nóżki, pasztet i mielonka:

Obrazek

Ten widoczny tłuszczyk to tylko na obrzeżach słoików.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

ten tłuszczyk najlepszy :wink:
Ja robię z mięska surowego taką ,,słoikową,,Kupuję w sklepie mięsko róznego gatunku i każe sobie je zmielić.Doprawiam tak jak do kiełbasy.Gotuje 2 godziny na wolniutkim ogniu.
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Oczywiście, że taka słoikowa mielonka to z surowego mięsa, ja robię ten sam farsz co do swojskiej kiełbasy. Gotowane to do pasztetu (pasztetowej). ;:108
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

:D
Dorotko
szukam przepisu na mielonkę do słoików ( u nas pod nazwą kiełbasianka). Mam już jakiś przepis, ale nie wychodzi z niego galaretka? Możesz wrzucić swój ;:196
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Pewnie, że mogę. U mnie zawsze jest galaretka i myślę, że może to kwestia nie tylko rodzaju mięsa, ale i wyrobienia masy?

Mielonka słoikowa

Mięso jakie potrzebujemy to łopatka i boczek, ewentualnie trochę słoninki gdyby się okazało, że wychodzi za chuda.
sól peklująca - 20 dag na każde 10kg mięsa
pieprz czarny
pieprz ziołowy
majeranek
gorczyca (ja daję część mielonej)
czosnek
cukier (pół szkl na 10 kg)
woda (1 szkl na 10 kg)
Mięso mielimy na średnio grubo (można zmielić drobniej tłuste), wsypać przyprawy, dodać wodę i wyrabiać do czasu aż mięso zacznie się kleić do rąk. Przekładać do słoików do 3/4 wysokości. Pasteryzować około 1,5 - 2 godz.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
arim27
100p
100p
Posty: 165
Od: 29 paź 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Ja dodaję więcej wody,a jak mam wenę i skóry(świńskie) to gotuję je i ten wywar dodaję do kiełbaski zamiast wody.Nie daję żadnych przypraw tylko sól peklo,sól zwykła ,majeranek ,pieprz i czosnek.Na 5kg mięsa daję 3-4 szklanki wody lub wywaru.
Aaaaa i zamiast boczku dodaję zmielone podgardle-tańsze i ponoć lepiej wiąże mięsko(coby to miało znaczyć :wink: ).Tak kiedyś podpowiedział mi rzeźnik i tak się tego trzymam.

Z przepisu na pasztetową skorzystam przy okazji następnej kiełbasianki.Aż mi ślinka cieknie na samą myśl,tak bardzo lubię.
Pozdrawiam Mirka !
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Jeśli doda się więcej wody to tej galaretki będzie więcej, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić.
Podgardle też może być, ale przy świniobiciu u mnie idzie do czegoś innego. :D A tak na marginesie to ja jestem z zawodu "aparatowy przetwórstwa mięsnego", a M "rzeźnik" (do dziś w zawodzie). :wink:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Dorotko, ta mielonka to jest cos dla Niego :;230 .Papryka marynowana?Żartujesz? :;230 :;230
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Dorotko ,przepis spisany ,skorzystam na pewno ,bo świnka kilka dni temu kupiona była ,a mięsko trafiło do zamrażarki ,wędlin osobiście nierobę bo mam zbyt drobne sitko przy maszynce,ale zrobienie paszteciku do słoików kusi mnie niemiłosiernie :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Aniu musimy nad Nim popracować, bo jak wiadomo "tylko krowa nie zmienia poglądów". ;:306 Zresztą już udało Ci się przemycić do menu różne "dziwne" rzeczy i okazało się, że są jadalne. :wink:
Marzenko taki domowy pasztet to coś wspaniałego, do tego łatwy i tani do zrobienia. Polecam. ;:215
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”