Żabia Łąka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu,naparstnicę wysiewasz wcześniej w domu? Ona sama się rozsiewa w najróżniejszych miejscach.Dostałam w ubiegłym roku sporo nasionek od znajomej z ogrdowiska i mam nadzieję,że w tym roku będzie kwitła.
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Małgosiu, wiem, że ona lubi sama się rozsiewać, ale ja do tej pory nie mogłam znaleźć jej miejsca i po przekwitnięciu specjalnie ją obcinałam, żeby nie rozpanoszyła mi się tam, gdzie nie chcę jej mieć. W tym roku wreszcie mam nadzieję wymyśliłam jej miejsce i tam niech się rozsiewa do woli.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu,ja uwielbiam jeszcze ostróżki,ale u mnie wysiewa się tylko błekitna.Na agrze kupiłam sobie 3 kolory i teraz wysiałam w domu granatową.Mam nadzieję,ze zdąży jeszcze zakwitnąć w tym sezonie.
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Małgosiu, ja też lubię ostróżki, ale mam z nimi podobny problem jak z naparstnicami, jeżdżę z nimi po całym ogrodzie. Ale na nie też mam już chyba pomysł.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu ależ cudny clematis..... morze kwiatów ;:oj Czy zdradzisz jaka to odmiana???
Naparstnica przepiękna.... ;:167
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żabia Łąka

Post »

Też myślę, że watro wysiać taką piękność ;:333
A możesz zdradzić jak to odmiana:
Obrazek

I udanego wypoczynku! :wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Reniu, na tym zdjęciu jest pęcherznica diabolo.
Agniesiu, już szukam nazwy tego powojnika, on jest moim ulubionym, bo dorasta nie tak bardzo wysoko i nie ucieka mi za płot do sąsiadów. Już szukam nazwy...

Więc to jest powojnik Piilu, polecam.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żabia Łąka

Post »

Ja szukam właśnie takiej ciemniejszej. Teoretycznie też mam diobolo, ale ma dużo jaśniejsze pączki (znaczy nie moja, bo jeszcze u mnie nie kwitła, ale oglądałam na macierzystym krzaczku...) :( .
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Reniu, pęcherznica diabolo najpierw kwitnie pięknymi białymi kwiatami, a potem te kwiaty przemieniają się w takie piękne czerwone nasienniki. Jeśli masz diabolo, to nie ma opcji musi tak się zachowywać. I nie ciąć jej na wiosnę, bo nie będzie kwitła, jeśli już to po kwitnieniu zrobić korekty. Ja tak z nią postępuję i bardzo ją lubię. Mam jeszcze zieloną pęcherznice Luteus, ale nie wzbudza we mnie takich uczuć jak ta. Jeśli będziesz miała kłopot ze zdobyciem diabolo to daj znać, bo u mnie w szkółkach tego dostatek.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żabia Łąka

Post »

;:196 Ja właśnie mam teoretycznie Diabolo i jakąś "żółtą" znaczy listki ma takie wybarwione. Moje to maleństwa, bo kupiłam je dopiero w zeszłym roku. To ich pierwsza zima... ;:131
W tym roku chcę uzupełnić ogród i zakupy zrobiłam spore, ale krzewy wolę kupić osobiście w szkółkach, tyle że w okolicy zbyt dużo ich nie ma.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Z pęcherznicami wypróbowałam też kiedyś ich cięcie wczesnowiosenne (z powodu nieuświadomienia ;-)) i o dziwo, nie miało najmniejszego wpływu na ich kwitnienie. Mimo to, będę je cięła zgodnie ze sztuką, czyli po kwitnieniu.
Uwielbiam i Diabolo i Luteus ;:167
Bogusiu, skoczymy w kwietniu razem do Kordusa i Grąbczewskich?
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Aguniu, z największą przyjemnością!!!!

Reniu, pęcherznice rozrastają się błyskawicznie, to dość spore krzewy. Jak sadziłam w sierpniu 2010 roku, to ledwo sięgały do kolan, dziś to już krzewy wyrastające ponad ogrodzenie, myślę, że mają około 2,5m. Reniu, gdybyś miała kłopoty z dostaniem pęcherznic to służę pomocą, mogę kupić tu u mnie i wysłać, bądź zostawić gdzieś w Płocku, bo do mamy mogę i przez Płock jechać. Nie ma problemu, w razie czego służę pomocą.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Jeżeli komuś podoba się o ciemnych liściach to piękna jest diablo d'or i red baron.Jesienią kupiłam nową odmianę chameleon,piekna,ale nie wiem czy będzie już kwitła w tym sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”