Papryka Ramiro

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Papryka Ramiro

Post »

Witam. Czy ktoś uprawiał paprykę Ramiro z nasion pozyskanych z owoców zakupionych w markecie?, Gdzie można kupić oryginalne nasiona?
Jerzy
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ja uprawiałam. Nasiona miałam właśnie z papryki kupionej w sklepie - w zeszłym roku wysyłałam na akcję wymiany nasion.
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: Papryka Ramiro

Post »

Kasiu a możesz coś więcej napisać o uprawie.
Jerzy
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Papryka Ramiro

Post »

A co chcesz wiedziec? Siałam jak inne odmiany, pikowałam, sadziłam do gruntu i foliaka. W gruncie była lepsza, w folii nasadziłam za gęsto i wśród pomidorów (mój błąd - więcej tak nie zrobię) i była mizerna... :oops:
W tym roku posadzę tylko do gruntu. Jak dla mnie to Ramiro jest super w smaku, może tylko owoców ma mniej niż inne odmiany - u mnie ledwie po 2 sztuki na jednym krzaczku. Możliwe też, że to moja wina - skupiłam się bardziej na pomidorach, paprykę traktowałam troszkę po macoszemu. Na ten sezon zamierzam przeznaczyc dla papryki osobny zagon i troszkę bardziej się przyłożyc :wink:
Mzimu
200p
200p
Posty: 232
Od: 29 maja 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Milanówek

Re: Papryka Ramiro

Post »

To dobra wiadomość - że udaje się w gruncie. Ja też wysiałam ze sklepowej papryki, nasiona wzeszły błyskawicznie i w dużej ilości. Liczę, że doczekam własnych pysznych owoców:-)
Pozdrowienia,
Gośka
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka Ramiro

Post »

Kupiłam dzisiaj paprykę Ramiro w Carrefourze, oczywiście z zamiarem pozyskania nasion ;:204

A przy okazji, dostępne są tam również nasiona pomidorów Saint Pierre.
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ramiro miałam w zeszłym sezonie - też dawałam nasionka na akcję - papryczka dłuuuuuga - tak z moje ręki to od końca dłoni do łokcia ;:224 , ścianki jednak dość cienkie, też mało owoców było - ale mi z końcem czerwca papryki ze 3 dni nurkowały, więc zwaliłam na to...
Zobaczymy w tym roku...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryka Ramiro

Post »

Widziałam oryginalne nasionka Ramiro na estońskim sklepie internetowo nasiennym :) Dojrzałość zbiorcza jest już w fazie zielonej, a biologiczna (takie żeby były nasionka dobre) muszą się wybarwić do czerwoności ;:138
Ale też mam nasionka póki co z wydłubanych - zielonej, czerwonej i żółtej :)
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ja w ubiegłym roku miałam Ramiro z Akcji, tzn. zidentyfikowałam jako Ramiro, bo opisana została jako włoska ;:131 . Owocki bardzo długie nie były, ale tak ok.18-20 cm., ścianka cienka i u mnie była bardzo plenna. Krzaki wysokie, ale gałązki dość cienkie i koniecznie trzeba palikować, bo pod ciężarem owoców wyłamują się. Też kupiłam teraz orginalną Ramiro celem pozyskania nasion - będę miała porównanie :heja
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Jolu, ta Włoska NN z ubiegłorocznej akcji była ode mnie? Ja tak ją opisałam, bo nasionka z których pochodziła, wyciągnęłam z papryczki kupionej w sklepie, opisanej jako Włoska Słodka :) Potem pisałam, że bardzo przypomina Ramiro i prawdopodobnie to to samo :)
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka Ramiro

Post »

Chyba od Ciebie - tak właśnie była opisana ;:65 . A jakiej wielkości była u ciebie :?:
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Miałam ją jak wszystkie inne w gruncie i dorosła do ok. 60 cm, krzaki były bardzo plenne, po kilkanaście owoców, ale tak jak piszesz "leciały" pod ciężarem owoców i trzeba było palikować. Owocki długie, 20-25 cm i nawet zielone nam smakowały, jako pierwsze ze wszystkich odmian je podbierałam właśnie na zielono :)
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Papryka Ramiro

Post »

Wygląda na to, że moja "hiszpańska słodka" z Polo to też Ramiro :D Mogę o niej mówić w samych superlatywach- wzeszła z nasion wydłubanych ze sklepowych papryk równiutko, bardzo plenna, smaczna, z pewnością wchodzi do stałego repertuaru :) U mnie uprawiana pod folią, faktycznie trzeba podpierać.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”