Nasz Zielony Zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Co za przyjemność karmić oczy takimi obrazami w ten smętny dzień ;:oj

Orzecha szkoda, rozumiem Cię, bo też mam staruszka, ale na razie zdrowo się trzyma.

Czarnuszka fantastyczna, będę ją siać pierwszy raz :D
majka1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 17 kwie 2013, o 09:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Zdjęcia są przepiękne. Kwiatki do pozazdroszczenia naprawdę wszystko wygląda cudownie.
regulamin
Awatar użytkownika
Mizu
50p
50p
Posty: 90
Od: 2 gru 2009, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Witaj Esmeraldo i Majko :wit
Dziękuję za miłe słowa.
Orzech nie był stary, miał ledwie ze 4 - 4,5 m wysokości. Ale gdy kupiliśmy działkę, miał już wielką dziurę w pniu i inne atrakcje na korze, o których pisałam. To plus antraknoza liści i orzechów, gdzie w tym roku zebrałam orzechów na jedno ciasto z kremem orzechowym i piernika, a reszta sczerniała poszła do śmieci, przesądziły o jego losie. Do tego bałam się, że któraś wichura w końcu go złamie. Wciąż żywo przed oczami mam tę z 2012 roku ;:202
Fakt, że szkoda, bo to jednak żywa istota, ale...
Pozdrawiam, Karina.
Nasz Zielony Zakątek
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

;:138 Śliczna działka ,aż przyjemnie popatrzeć .Mnóstwo pracy włożyliście w ten wspaniały kawałek ziemi.
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Witaj Karino... przecudne miejsce stworzyłaś. Taka ilość pięknych roślin i moje ulubione hortensje . Będę do Ciebie zaglądać...
Awatar użytkownika
Mizu
50p
50p
Posty: 90
Od: 2 gru 2009, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Witam serdecznie.
Małgosiu, i ja hortensje kocham :D Są przepiękne i jakoś tak z porą deszczową w Japonii mi się kojarzą :lol:
Byłam przedwczoraj na ogródku. Pogoda był jeszcze całkiem przyjemna, ale ja pomna na zapowiedzi popędziłam autobusem, bo akumulator mi w samochodzie znowu zdechł. Dopiero przedwczoraj, bo wirus jakiś wstrętny ostatnio mnie dorwał. Spać mi myśl nie dała, że ja pomimo choroby, nawet jak zmarznę, to się wyleczę, a roślinki jak zmarzną, to może być z nimi koniec.
A na ogródku, jak by nie nazwać, zamarznięta wiosna i już:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śniegu ledwie pół centymetra, a rano na termometrze na IX piętrze -16 st. C. Ile włókniny miałam, tyle naokrywałam. I pomyśleć, że moja mama ledwie 70 km ode mnie z wnuczką na sankach szaleje :lol:
Pozdrawiam, Karina.
Nasz Zielony Zakątek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Zdjecia urocze, ale roslinek jak żal tak żal :(
Awatar użytkownika
Mizu
50p
50p
Posty: 90
Od: 2 gru 2009, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Mi też się podoba ta zamrożona "martwa natura" :D Szczególnie jak słońce wyszło i zaiskrzyło.
O stratach na razie wolę nie myśleć. Wciąż mam nadzieję, że nie będzie źle, a nawet jak co nie co zmarzło, to od korzenia odbije. Przez weekend spadło całe ze 3 cm śniegu. Wyjęłam z piwnicy sanki i z synkiem spróbujemy pozjeżdżać z górki po południu, bo już ocieplenie idzie i zaraz będzie za późno.
Trzecią zimę mam ogródek i każda z nich totalnie inna.
Teraz tylko czekam na rozpoczęcie akcji "wysiewanie". Gdy robiłam rozpiskę, mąż tylko zerkał, czy nie za dużo tego "chochołstwa" w tym roku będzie się po pokoju poniewierać :lol: Zamówiłam dzisiaj też kilka bylin. I zastanawiam się od kilku dni, gdzie upchnąć różę Eden Rose. Wybrałam sobie kilka odmian róż do posadzenia wiosną i na nie miejsce mam. Ale ta też jest prześliczna i bardzo chcę ją mieć. Tylko gdzie wcisnąć? Wysokość jaką może osiągnąć jest tak różnorodna, że nie mam pojęcia...
Jedyne miejsce, które mi przychodzi na myśl jest w półcieniu, tzn. od południa rośnie u sąsiada czereśnia.
Pozdrawiam, Karina.
Nasz Zielony Zakątek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Różę na pewno gdzieś wciśniesz, a jak nadejdzie wiosna to pewnie nie tylko różę :;230
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Nasz Zielony Zakątek

Post »

Śliczne masz roślinki i działka też ładniutka ,wpisuję się aby nie zagubić wątku.Z niecierpliwością czekam na wiosenne przebudzenie i na fotorelację z tego wydarzenia ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”