Porzeczkoagrest

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Czyli żadnych owoców nie będzie ;:218
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Dorfi pisze:Mój porzeczkoagrest jeszcze nie kwitnie, ale listków wypuszcza całkiem sporo. Mam nadzieję, że i kwiatów się doczekam (no i owoców też).
Muszę Cię rozczarować, ja już mam zawiązane owoce.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Porzeczkoagrest

Post »

ewa2019 pisze:Czyli żadnych owoców nie będzie ;:218
Ależ będą owoce tylko że o połowę mniejsze od porzeczkoagrestu i są jak najbardziej jadalne, bo słyszałem różne plotki że niektórzy myślą że trujące ;:306
Przecież Wielki Markus Kobelt ("Wielki" - nie chodzi o wzrost tylko o dorobek i pasję) tak pokrzyżował Ribes aureum że otrzymał odmiany o dużych gronach i wielkich owocach dorównującym porzeczkoagrestom
Oto przykładowa fota owocującego Ribes aureum:
Obrazek

W tym Roku wybieram się do Pana Markusa Kobelta w celach zakupu różnych ciekawych odmian. Ciekawą mnie koszty licencji o czym mam zamiar z nim porozmawiać.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Uff, a już chciałam ciachnąć- Dzięki :wit
Pozdrawiam Ewa
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Mój porzeczkoagrest ma już takie pypcie ;:152 ;
Obrazek
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Porzeczkoagrest

Post »

ja mam drugi rok agrestoporzeczkę. W pierwszym roku niestety nie wiedziałam że powinno się przyciąc bo wyrosły po dwie łodygi długie na krzakach, na jesień je przycięłam ale nadal są takie długaśne, czy podcinać je z nadzieja że się rozkrzewią? ma już kwiatuszki w tym roku?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Porzeczkoagrest

Post »

ewa2019 pisze:
leff pisze:To jest podkładkowa porzeczka złota.
To nie jest porzeczkoagrest?
Ewa owoce porzeczki złotej są okropne w smaku, szkoda miejsca, chyba, że masz go dużo
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Zaczekam i sprawdzę, jeżeli tak jest w istocie, to go ciachnę :wit
Pozdrawiam Ewa
Osi83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 paź 2013, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Można to jeszcze wsadzać o tej porze ?
S_H_A_D
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 670
Od: 7 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Można, to pancerne jest, więc nic roślinkom nie będzie. Moje agresty i porzeczki cały czas czekają aż dostane wolne w pracy, żeby móc je wsadzić.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Siedzę sobie w nocy przy kompie i mi się nudzi i tak czytam posty. S_H_A_D masz może jakieś ciekawe agresty? Bo wiesz ja jestem maniakiem agrestu, a widzę że Ty również posiadasz sporo odmian. Może jakaś wymiana?

Żeby za bardzo nie odbiegać od tematu wypowiem się też o porzeczkoagreście. Otóż zakupiłem w szkółce Krystyny Krzewińskiej porzeczkoagrest Croma, a mam już 4 lata na działce Jostę. Ciekawi mnie czy jest plenniejsza i w ogóle czym się różni. Czy ktoś z was forumowicze może posiada Cromę?

Dla porównania zakupiłem przed laty dwie odmiany porzeczki różowej, Ulubiena Lwowa i Lubawa, po dwa krzaki każdej z odmiany. Żadnej różnicy w owocowaniu, te same owoce ich długość, smak, kolor, siła wzrostu ta sama, może to wcale nie dwie inne odmiany tylko jedną mi sprzedali pod dwoma nazwami? I tak się zastanawiam czy to samo będzie z tym porzeczkoagrestem Croma czy będzie się różnił od Josty. Ciekawi mnie jedno, czy Croma to jest skrzyżowana z czymś Josta czy tak samo jak Josta była wynikiem krzyżowania agrestu z porzeczką czy tak samo powstała Croma.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Miałem kiedyś Cromę od Krzewińskich w donicy. Różnił się od Josty (ta rosła w innym miejscu w gruncie).
Pozdrawiam,

J
azalia40
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 cze 2010, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poczdam

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Ja mam Jostę i Jograndę. Nie pienne, tylko zwykłe krzaczaste. Rosną jak wściekłe, owoce smaczne, ale różnicy między tymi krzakami wielkiej nie widzę. Być może dlatego że obie stworzone przez tego samego człowieka. Ale słyszałam odmianie stworzonej przez Węgrów w 2001 roku, nazywa się Rico. Czy ktoś z was ma już może tą odmianę? Jeśli tak, to czy są jakieś różnice w smaku między np. Jostą a Rico?
No i podłączam się do pytania Marconi_exe o Cromę.

Co prawda tą Cromę to i tak kupię, bo owoce porzeczkoagrestu mi smakują i ciekawa jestem tej Cromy, tym bardziej że leff napisał że jest różna od Josty. No mus jest sprawdzić czy to powodu różnicy w siedlisku, czy ma też faktycznie jest inna, dzięki za namiary.
Rico może znajdę wiosną na kiermaszu w Berlinie, ale dobrze byłoby wcześniej wiedzieć czego się spodziewać. Nowe odmiany są z reguły droższe od tych popularnych i może warto zamiast dwóch krzaków nowości, kupić trzy krzaki czegoś innego?
Jakie to piękne. Było i zniknęło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”