Doniczkowce u szarotki cz. 4

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

;:oj 50 odmian- no, no... ;:224 to i jest szansa, że my będziemy mieć co oglądać :wink:
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Pamiętam jeszcze te wiosenne kwitnienia tulipanów u Ciebie- nie mogłam się napatrzeć- a tu się szykuje jeszcze bardziej kolorowy festiwal odmian :wink:
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

:wit Dorotko prezencik przepiękny ;:138 mój też zaczynał kwitnąć, ale kotu się nie spodobał i go ułamał ;:145
50 odmian tulipanów to nie mało, ale za to ile kolorków. Szkoda, że większość tych kolorowych i papuzich po kilku latach mają inny kolor, albo całkiem giną :(
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Dorota tylko 50 odmian... :shock:
:;230 ..to jakby poważne zaniedbanie :lol: ;:306
Podziwiam Cię za tą ilość w kolekcji. Niebanalna kolekcja i pracochłonnych roślin...wkopywać i wykopywać corocznie to nie lada wyzwanie, dlatego tym bardziej jestem pod wrażeniem.
Jeszcze jak się przyznasz po ile cebulek zagrzebałaś z każdej odmiany przyjmując tak na oko jakąś średnią, to będę miała jasność co do tej plantacji :wink:
Obstawiam średnią 15-20 szt. ;:209
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Kelpie mam nadzieję na bardzo kolorowy festiwal, bo trochę było tych kolorów w zeszłym sezonie, a teraz całą jesień poświęciłam na sadzenie nowych odmian......... ;:224
przemo1669 mam nadzieję, że przez kilka sezonów kolory będą takie jakich oczekuję, ale w sumie podobają mi się nawet te bardziej oklepane jak np. Apeldoorn.
judyta Judytko te 50 to takie, które potrafię nazwać, a pewnie drugie tyle czekających na identyfikację. :D Jeśli chodzi o ilość szt w odmianie to było nawet po 60 szt, a Tardy to 110 szt, ale są odmiany gdzie mam tylko po 5 szt. :)
Mam nadzieję, że zakwitną i będzie co podziwiać. Dziś sprawdzałam i niektóre wystawiają nosy, ale u mnie w styczniu zawsze tak było, więc się nie martwię. ;:108
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

:shock: :shock: Nie podejmuję się zatem porachować ilości cebul, ale mogę sobie wyobrazić nakład pracy włożonej w przygotowanie gruntu i posadzenie takich ilości cebul. Będzie blisko 1 000, a może i grubo ponad ;:202 .
A tulipany to przecież nie jedyne Twoje cebulowe. Już się nie mogę doczekać fot z Twego ogrodu!! a przez Ciebie ;:196 i ze swojego :;230
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20144
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Podziwiam gust właścicielki i jej pracowitość. Ale potem aż chce się popatrzeć na takie piękności... :D
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Jesienią w 2012 r posadziłam 450 szt samych tulipanów, w 2013r było ich zdecydowanie więcej, jeśli doliczę do tego moje skromne pozostałości z poprzednich lat............no cóż trochę tego będzie. ;:108
Kiedy nadejdzie pora kwitnienia, chyba będę zmuszona otworzyć nowy wątek poświęcony roślinom cebulowym. ;:224
Judytko cieszę się, że nie tylko u mnie kolorowa będzie wiosna. ;:138
Henryku jak zwykle miły komentarz, jak widać na tym forum, jest mnóstwo osób, które pasjonuje "jeden typ". :wink:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Dorotko, zasugeruj delikatnie malżonkowi wspaniałaemu zę do tych pięknych kwitnień jeszcze jakiś aparacik by się przydał....Piękne portety posyłałabyś małżowi ;:224
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Aniu aparat mam tylko jakoś nie mam szczęścia do kart pamięci, już 3 się zniszczyły, dlatego teraz robię fotki telefonem. Wiem, że są gorszej jakości, ale na wiosnę się poprawię i uruchomię aparat.
Zobaczcie młode kalanchoe tomentosa. Jakiś czas temu przy porządkach odpadł liść, który oczywiście powędrował do pierwszej z brzegu doniczki (bo nic nie może się zmarnować :D ) i oto efekt:

Obrazek

A tu coś z fauny. Szczeniak sąsiadów kradnący sznurek z beli słomy. Ten pyszczor zdaje się mówić:
"Już więcej tego nie zrobię, tylko mnie uwolnij". O matko jak ona rozrabia ;:223 :

Obrazek
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Gratuluje nowej roślinki- a przede wszystkim- dobrej ręki do tego całego zielonego ,,majdanu" ;:180 - no a psina urocza... ;:224 ale to fakt- spojrzenie ma bardzo wymowne :wink:
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

Super,że listek się ukorzenił:)

A psinka taka niewinna:D :;230
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: Doniczkowce u szarotki cz. 4

Post »

No nie mogę....psina przesłodka :)
Wygląda jakby chciała z siebie szyneczkę zasznurowaną zrobić :lol: .
Młody listek śliczny....czy w tej doniczce nie rośnie więcej takich "odpadniętych" ? :lol:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”