Ryby w naszych oczkach dyskusje

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

to będzie dobra obsada
pamiętaj o napowietrzaniu oczka w nocy w okresie sezonu letniego
jeżeli wprowadzisz karasie ozdobne możesz mieć problemy z zachowaniem równowagi biologicznej (przy dobrym karmieniu bardzo szybko i masowo rozmnażają się)
powodzenia :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Dzięki w razie jakiś jeszcze pytań się odezwę.
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

No cóż, moje nie są tak piękne jak Jacka i nie są tak liczne, ale się nimi pochwalę.Jest ich łącznie 9 w oczku o pow. 3.... no może ciut więcej m3.Na więcej nie mogę sobie pozwolić(choć bardzo bym chciała) bo zdaję sobie sprawę,że to byłby dyskomfort i dla ryb i dla ... oczka :lol: Nawet jestem zadowolona,że moje rybki z jakichś tam względów nie rozmnażają się. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrowienia Nina
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

masz bardzo ładne i zdrowe rybki
jest się czym pochwalić
ja nie mogę zrobić fotek rybom,bo ich nie widzę:)
cały basen gęsto zarośnięty liliami
pozdrawiam
Jacek
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Też mam w tej chwili dość mocno zarośnięte oczko, ale jest jeszcze na tyle wolnej powierzchni,że mogę oglądać pływające w tę i z powrotem ryby.. Mam tylko dwie lilie, młode. W tym roku bardzo ładnie wypuszczają liście, jest ich już ok 20, ale na razie nie kwitną.Jeśli wszystkie rośliny przezimują i będą się tak jak w tej chwili rozwijać , a lilie wypuszczą więcej liści, to może być problem z oglądaniem rybek.
Pozdrowienia Nina
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

nie przejmuj się dużym zagęszczeniem roślin
u mnie karpie koi z liści lilii wodnych zbierają pałeczki :)
jak są głodne to wszędzie znajdą pokarm :)
pozdrawiam
Jacek
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Jacku, ale w tym problem,że ja uwielbiam oglądać moje ryby, a nie tylko mieć świadomość,że one gdzieś tam są w oczku.
Pozdrowienia Nina
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

witajcie!!

W moim oczku jest bardzo duzo rybek-karasie i karpie ok 60 sztuk..Oczko ma wymiary 4x2,5.Rybki sobie bardzo ładnie w nim zyją.Tylko co mam zrobic z nimi na zimę?Jak zabezpieczyc oczko przed zamarznięciem?Zimą nie ma mnie na działce więc nie będę mogła doglądać rybek.Rybki mam pierwszy rok i zupełnie nie wiem co dalej :)
I jeszcze jedno pytanie-do kiedy je karmić a własciwie ,jak często się karmi ryby?
Będę wdzięczna za podpowiedz :D
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

anulka pisze:witajcie!!

?Jak zabezpieczyc oczko przed zamarznięciem?Zimą nie ma mnie na działce więc nie będę mogła doglądać rybek.Rybki mam pierwszy rok i zupełnie nie wiem co dalej :)
I jeszcze jedno pytanie-do kiedy je karmić a własciwie ,jak często się karmi ryby?
Będę wdzięczna za podpowiedz :D
Najbezpieczniej oraz przy najmniejszym wysiłku jest je umieścić w piwnicy w akwarium z filtrem.
anulka pisze: I jeszcze jedno pytanie-do kiedy je karmić a własciwie ,jak często się karmi ryby?
W okresie wiosennym, letnim i wiosennym wystarczy raz dziennie. W zimie przez niską temperaturę zwykle nie pobierają pokarmu.
Pozdrawiam
Michał
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

anulka pisze:witajcie!!
W moim oczku jest bardzo duzo rybek-karasie i karpie ok 60 sztuk..Oczko ma wymiary 4x2,5.
A jakiej jest głębokości, bo to jest najważniejsze przy zimowaniu ryb. Jeśli ma 1m lub więcej, to nie ma problemu, możesz je zimować w oczku. Wystarczy dać jedynie dobry napowietrzacz. Na przykład coś TAKIEGO
Rybki sobie bardzo ładnie w nim żyją.Tylko co mam zrobić z nimi na zimę?Jak zabezpieczyć oczko przed zamarznięciem?Zimą nie ma mnie na działce więc nie będę mogła doglądać rybek.Rybki mam pierwszy rok i zupełnie nie wiem co dalej :)
Napisz coś więcej o oczku, jak jest wyposażone, jaki masz filtr, jaką pompę, ile roślin i jakie. Obawiam się że ilość rym jak na tak małe oczko może być za duża, pamiętaj że one będą się rozmnażać, i zrobi się za ciasno. Druga sprawa jest utrzymanie w oczku "czystej" wody. Przy takiej ilości ryb może to być trudne. Ryby są największym producentem amoniaku w oczku, co skutkuje częstym i trwałym zakwitem wody (zielona woda + glony nitkowate). Gdyby Cię ten temat zainteresował to zapraszam TUTAJ, piszę tam więcej, na temat obsady ryb i roślin w oczku, oraz walki z glonami.
I jeszcze jedno pytanie-do kiedy je karmić a właściwie ,jak często się karmi ryby?
Będę wdzięczna za podpowiedz :D
Ja karmię sporadycznie, karasie są w zasadzie glonojadami, i obskubują folie z glonów, a karpie dodatkowo, znajdą coś dla siebie w osadach dennych oczka, lub na spodnich częściach liści roślin pływających, szczególnie grzybieni, słychać wtedy takie "cmokanie", jak zbierają "robaczki" z pod liści. :D
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Michał -dziękuję :D


Pawle moje oczko ma głębokośc ok1,20 -1,40.W najgłębszym miejscu stoją lilie wodne.W samym oczku mam tylko lilie,i pływa rzęsa.W tym roku ,jak są ryby nie miałam glonów.Woda jest bardzo czysta aż sama się dziwiłam.Na półce mam irysy i to wszystko.
Te ryby ktos mi wrzucił w zeszłym roku-chyba ikrę ,bo wiosną były małe rybki.Teraz urosły a niektóre zaczęły się przebarwiać.Złowić ich nie potrafię a takie urządzenia do napowietrzania to może zrobię w następnej reinkarnacji :wink:
Może jest inny sposób?Słyszałam o snopkach siana?A moze zostawic je bez zabezpieczenia?Akwarium nie wchodzi w rachubę ,bo go nie mam.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

bez napowietrzania wybij sobie z głowy,że taka ilość ryb przeżyje w oczku
pęczek słomy można wstawić, gdy ma się kilka ryb
i tutaj ważna sprawa
wszyscy piszą głupoty,że to napowietrzy wodę
guzik prawda
spełnia dokładnie taką samą funkcję jak przerębel
nie natlenia, a umożliwia jedynie ujście siarkowodoru,który wytrąca się z osadów dennych
przy braku swobodnego ujścia, gaz ten rozpuszcza się w wodzie powodując oczywiście zanik rozpuszczonego tlenu
doporowadzamy w ten sposób do śnięcia ryb
przy tak przerybionym stawie napowietrzanie jest niezbędne
następna uwaga
nie opuszczamy kostki napowietrzającej na same dno
oziębiamy w ten sposób wodę i ruszamy osady denne
pozdrawiam
Jacek
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post »

......ja miałam włonczony napowietrzacz całą zimę na dwa kamienie i zdał egzamin doskonale rybki maja sie tak ...chodz były i straty w hodowli... Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”