Jaka ziemia do wysiewu?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

Witam, proszę Was o informację na temat tego, jakiej ziemi używacie do wysiewu nasionek kwiatów ozdobnych? Czy jest to jakas specjalna ziemi, czy może taka zwykła kupiona w sklepie ogrodniczym?
Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

Nie ma czegoś takiego jak specjalna ziemia, to nabijanie ludzi na kasę :wink: Ja zawsze wysiewam w takiej ze swojej działki (i dodaję gliny), dodaję piasku i mam kilka zł w kieszeni :wink:
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

Zwykła ziemia+piasek, ewentualnie glina jak mam. Trzeba jeszcze "wyparzyć" ziemię, lub podlać/opryskać grzybobójczym preparatem, bo siewki mogą zapleśnieć. Nie warto kupować też ziemi z niepewnych źródeł, bo można przywlec ziemiórki do domu, bardzo ciężko się je zwalcza. Rok temu przyniosłem je z ziemią z supermarketu... :(
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

Ja używam 'do wysiewu' z zawartością włókna kokosowego.Jeżeli nie udaje mi się kupić gotowej mieszanki, to kupuję suchą kostkę włókna, kawałek namaczam i mieszam z taką do wysiewu, albo daje całą i mieszam z cala zawartością worka.Potem często przydaje się do pikowania i sadzenia młodych roślin, albo do domieszania gdy sadzę letnie kwiaty.
Siewki w takiej porowatej pięknie rosną i nie pleśnieją.Wysiewam w przeźroczystym pojemniku po ciasteczkach z przykrywą.Z ogrodu nigdy bym nie użyła( robi się twarda i zaskorupia), jak już coś wysiewam, to nie oszczędzam na tym, uważam, że 'jak konia to i bicz' :wink:

Nie kupuję gdy widzę wyblakłe opakowanie, bo to często oznacza, że ziemia w nich dawno pakowana, mogła leżeć latem na słońcu i mogły rozwinąć się jakieś pleśnie.Zakupioną ziemię trzymam w otwartym opakowaniu, by mogła się wietrzyć.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

Dziekuje selli za info bo wczoraj sie właśnie zastanawiałam czy nie kupic ale myśle worki jakis wyblaknięte, przez lato pewnie sie ziemia ugotowała :)) ;:14
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Re: Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

I jak zwykle, warto Was Kochani pytać i jak zwykle można liczyć na szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. A więc dziękuję Kochani i pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jaka ziemia do wysiewu?

Post »

Wiosną również trzeba uważać czy aby nie kupuje się ziemi zeszłorocznej tylko świeżą dostawę :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”