Siatki pod trawnik,na krety jak stosować?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
stephen73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

pocillator pisze:A z nornicami też sobie taka siatka da radę? Bo mam z nimi potworny problem w tunelu i właśnie myślę nad tym żeby póki ziemia jeszcze nie zamarzła położyć tam taką siatkę..
Na nornice siatka plastikowa raczej nie pomoże. Skuteczna będzie jedynie siatka metalowa na nornice, z małym oczkiem, wiadomo wychodzi ok. 2 razy drożej od plastikowej.
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Czytałem ostatnio w książce "Rady dziadka ogrodnika" że nornice nie cierpią zapachu ludzkich włosów i żeby je wystraszyć można ścięte włosy wpychać do ich nor... ;:218 włosy już mam i jak tylko zobaczę jakiś namacalny ślad bytności tych gryzoni w tunelu to nie zawaham się ich użyć :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
stephen73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Wierzycie, że takie praktyki działają ?? ;:219
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Czy planujesz te włosy obciąć przed włożeniem do dziury?
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

w takich "podaniach" może być ziarnko prawdy :) co mi szkodzi spróbować skoro akurat się obciąłem :D
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

pocillator pisze:w takich "podaniach" może być ziarnko prawdy :) co mi szkodzi spróbować skoro akurat się obciąłem :D
No pewnie próbuj może akurat zadziała. U mnie też w domu przesądy panują, słyszę od babci: "nie kładź czapki na stole bo kret będzie rył" :lol:
Nina2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 16 lis 2013, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

O włosach to nie słyszałam, ale za to, że krety (nie wiem jak z nornicami) odstrasza zapach, którego nie lubią, a to liście czarnego bzu lub pomidora. Można też w kretowisko wepchnąć kilka petów z popielniczki.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

ja myślę, że kretom po prostu przeszkadza nadmierna ingerencja w nory. cokolwiek nie będzie się tam wkładać, to im to przeszkadza.
Z drugiej strony, jeśli gleba obfituje w pokarm (dżdżownice, pędraki itp), to nie tak łatwo go przepędzić. A jeśli po pół roku batalii wreszcie sobie pójdzie, to dobra byłaby refleksja - czy to nasza zasługa, czy po prostu mu pokarmu brakuje :D

Na starym trawniku, nornice mi nie przeszkadzają. Ale gdy założyłem nowy, każdy ich ruch to nowy widoczny korytarz. Poskutkowało, 2x dzienne wałowanie ich korytarzy w ciągu 10 dni. Z kretem nie jest już tak łatwo. Ja walczyłem metodami naturalnymi ponad 2 lata. W końcu zrobiłem trawnik od nowa i.... kreta nie ma, ale są nornice znowu....
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Krety, nornice i inne ogrodowe zwierzątka

Post »

Mój syn od 8 lat walczył w swoim ogrodzie z kretami -różnymi metodami. Bezskutecznie! Po zimie jego trawnik (oczko w głowie) wyglądał jak po bombardowaniu. Za płotem są wielkie nieużytki. W zeszłym roku, kiedy stopniał śnieg naliczyłam 56 kopców na ok. 400m kw. Gdzieś wyczytałam o skuteczności gnojówki z liści czarnego bzu i mimo oporów syna nacięliśmy (chyba w sierpniu) młodych gałązek z masą liści, poszatkowaliśmy do dużego kociołka, zalaliśmy wodą i po 2 tygodniach zaleciłam :D podlewanie - co tydzień. Ponieważ strasznie to śmierdziało, syn miał opory, ale posłuchał mamusi i podlewał. Wczoraj byłam , śnieg stopniał, oglądam ogród i .....żadnego najmniejszego nawet kopczyka. Wszyscy w szoku, jak to podziałało. Polecam.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Krety, nornice i inne ogrodowe zwierzątka

Post »

koniec z kretami oznacza poczatek kłopotów z pędrakami i wszelkim innym robactwem
krzychos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 kwie 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

stephen73 pisze:
pocillator pisze:A z nornicami też sobie taka siatka da radę? Bo mam z nimi potworny problem w tunelu i właśnie myślę nad tym żeby póki ziemia jeszcze nie zamarzła położyć tam taką siatkę..
Na nornice siatka plastikowa raczej nie pomoże. Skuteczna będzie jedynie siatka metalowa na nornice, z małym oczkiem, wiadomo wychodzi ok. 2 razy drożej od plastikowej.
Potwierdzam, nornice z plastikową dają sobie rade bezproblemowo
irek29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

ja walczyłem z kretami 2 sezony i pomógł mi taki odstraszacz kretów za ok 20zl wbijasz w ziemie i już. jak 2 lata temu użyłem tak do tej pory nie mam z nimi problemu
jarosmix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 mar 2014, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Pewnie teraz tylko są siedzi mają utrapienie z kretami. Ale rzeczywiście coś w tym jest jest bo pozwalają skutecznie pozbyć się problemu. Ja zastosowałem tego typu-ultradżwiękowy odstraszacz na krety- na trawniku (a mam prawie 500mkw) od tego czasu ani widu żadnych kopców. Dopiero kilkaset metrów dalej na łące u rolnika widać że tam ryją w najlepsze :wit .

zmod./pomid.
Poznam Regulamin Forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”