Siatki pod trawnik,na krety jak stosować?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
bracki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lip 2012, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siatki pod trawnik,na krety jak stosować?

Post »

Prosze o pomoc w tej kwestii, bo chcę przekopać ogródek i chciałbym polożyć własnie takie siatki, bo podobno są najskuteczniejsze w walce z kretami. Do tej pory stosowałem chyba wszystkie inne metody i... lipa. Co jakiś czas mialem nowe kretowiska.
Powiedzcie mi więc proszę coś o tych siatkach - jednym słowem - z czym to się je?:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jak stosować siatki na krety?

Post »

bracki pisze: z czym to się je?:)
Z ziemią... :wink: układasz na głębokości 5-10cm pod ziemią i tyle. Oczywiście robisz zakłady minimum 10cm. Kret znajdzie drogę do wyjścia przy roślinach jak tam nie będzie siatki ale o tym myśli się przy sadzeniu roślin. Wtedy robi się dołek w kształcie U i w taki sposób rozkłada siatkę. Roślina i tak przerośnie ją przez oczka.
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Metoda jest pracochłonna ale najskuteczniejsza w walce z kretami.
http://img7.imageshack.us/img7/7194/fp4l.jpg
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Tylko zwracaj uwagę na jakość siatki jaką kupujesz. Uważaj na tanie podróby na allegro, których gramatura nie wytrzyma pod napierającym kretem. Kupuj w sprawdzonych sklepach. Gdybyś chciał mogę dać Ci namiar na PRIV na sklep gdzie zamawiałem przez Internet i naprawdę mocna siatka jest. Kret jest bardzo wkurzającym szkodnikiem, tylko dobra siatka pomoże, stosowałem już odstraszacze różne i nie było rezultatów.
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

tak jak przedmówcy mówili siatka lepiej druższa najlepiej żeby nie była pochodzenia chińskiego. A są 2 metody kładzenia siatki pierwszato odkopanie ziemi na głębokość około 10cm na szerokość siatki a nastepnie ponownie przysypać i tak systematycznie po kawałku. należy stosować zakładki. Drugi sposób to przykrycie siatki nową warstwą ziemi. Układałem siatkę w obydwu wariantach i powiem że lepiej tzn lżej jest jednak przykryć siatkę nową ziemią. chodzi mi o wysiłek fizyczny jeśli koparka nie może wjechać do ogrodu. Ale w rozwożeniu ziemi że tak powiem jestem dość mocno zaprawiony w boju bo w 2 ogrodach nie było mowy o wjeździe koparki do ogrodu i było trzeba ręcznie wozić dość spore ilosci ziemi na jednym 150ton a na drugim 100ton I mogę powiedzieć że to ciężka praca. obciążenie dla pleców bardzo duże... choć niektórym osobom wydaje się że nic cięzkiego w tym nie jest:)
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Dobrze powiedziane. Ale wg mnie szkoda zdrowia na ręczną robotę ;] U mnie wjechała koparka i nawet po tej siatce jeździła, ważne żeby nie skręcała mocno kołami jak na niej jest.
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

oczywiście dobrze jest jak koparka może wjechać na ogród. Bo można wtedy rozkładać siatkę etapami i koparka wtedy nie musi wjeżdżać na siatkę. Są takie ogrody że nie ma możliwości wjazdu koparką lub właściciel nie udostępni drogi na koparkę ze względu żeby nie zniszczyć Sobie kostki i to można zrozumieć, czy też drogi bo powstaną koleiny po koparce od jeżdżenia, manewrowania. Każdy człowiek jest inny jeden bardzo wyrozumiały, a jeszcze inny pedantyczny żeby taczkami po kostce jeździć należy folię rozkładać, bo samo zamiatanie na koniec dnia nie wystarcza. Więc koparka jest dobrym rozwiązaniem jeśli nie ma żadnych przeszkód:)
Pozdrawiam Mateusz
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

A z nornicami też sobie taka siatka da radę? Bo mam z nimi potworny problem w tunelu i właśnie myślę nad tym żeby póki ziemia jeszcze nie zamarzła położyć tam taką siatkę..
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

A jak będziesz (i co) sadził w tym tunelu ? siatka pod trawnikiem ma sens, bo trawa korzeni się bardzo płytko...
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

W tunelu mam różności :) głównie drobna produkcja ozdobnych i owocowych roślinek z nasion i wegetatywnie... i w tym roku strasznie mnie sabotowały nornice właśnie ryjąc jak im się tylko podobało...
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

jeśli to ma być rozsada, to mógłbyś spróbować... ale pomyśl też o zabiezpieczeniu boków tunelu.
Ja na wiosnę wykorzystam tez siatkę do zabezpieczenia kompostownika, bo te paskudy, na spółkę z kretem, dobierają mi sie do dżdżownic w kompostowniku.
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Dobrze zbadajcie problem, który macie na działkach. Kret praktycznie nigdy nie wychodzi na powierzchnię w celu kolonizowania nowych obszarów. Siatka przysypana na głębokość około 10 cm powoduje, że nie może wypychać ziemi na powierzchnię, nawęd gdy okazjonalnie przedostanie się nad siatkę to na krótko ponieważ potrzebuje większych głębokości -krety to zniechęca. Siatka to doskonały sposób na krety ale nie zatrzyma nornika. Norniki zupełnie inaczej żyją od kretów. Tunele drążą tuż pod powierzchnią gruntu lub na powierzchni tworzą systemy ścieżek, widoczne szczególnie po zejściu śniegu lub skoszeniu nieużytku.
Jeśli w regionie w którym mieszkacie jest ich dużo , to ciężko będzie ich się pozbyć jeśli wszyscy sąsiedzi tego nie zrobią. Zupełnie niemożliwą walka możne się okazać gdy działkę macie zlokalizowaną obok rozległych nieużytków.
Poczytajcie w internecie o sposobach na norniki. Ja nie znam żadnego skutecznie likwidującego nornice. Ograniczyć ich występowanie może: systematyczne zalewanie tuneli, koszenie nieużytków, zaproszenie do ogrodu drapieżników -przez stworzenie odpowiednich warunków dla jeży oraz łasic, zbudowanie tz. czatowni dla ptaków drapieżnych, oczywiście trutki i rozwiązania elektroniczno mechaniczne.
Jeśli wasze działki pozwalają na walkę poprzez zastosowanie metod przyrodniczych to polecam lekturę.

https://www.dropbox.com/s/khhh9jrowdkru ... %BCach.pdf
https://www.dropbox.com/s/ft6aopqtxltie ... C5%BCy.pdf
https://www.dropbox.com/s/w6xo9vym8636a ... rodach.pdf

-- 6 gru 2013, o 10:08 --

Pamiętajcie o nie łączeniu trutek z metodą przyrodniczą. To bardzo ważne.
Cezaryyy
100p
100p
Posty: 152
Od: 16 sie 2012, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Garwolin

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Przy niewielkiej powierzchni rozumiem rozkładanie siatki, w innym wypadku 100% skuteczne są pułapki. Koszt ok. 30zł, prosty zabieg i się nie przejmujemy czy kret przegryzie siatke itd. Są pułapki i żywołowne dla ludzi o kruchych sercach
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”