Humus Active

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pioterek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 23 wrz 2012, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław zachód

Re: Humus Active

Post »

Dwa lata temu po zakończeniu budowy domu zabrałem się za organizowanie ogrodu. Ziemia w okolicy Wrocławia to raczej ciężka gliniasta ale czarna ziemia. Nawiozłem na działkę sporo piasku rzecznego i przekopałem to koparką na ok1m. Na wiosnę przejechała po tym glebogryzarka i zaczęliśmy organizować ogród. W trakcie sadzenia wielu drzew krzewów przerażony byłem nieobecnością dżdżownic w ziemi. Po założeniu ogrodu trzykrotnie podlewałem z konewki cały ogród roztworem preparatu humusowego. Dzisiaj przy dalszych nasadzeniach przy każdym dołku wykopuję po 4-6 dżdżownic. Trudno mi ocenić czy struktura ziemi jest mniej zbita bo badań typu wałeczkowanie itp. nie przeprowadzałem natomiast subiektywna moja ocena jest raczej pozytywna. Mamy na ogrodzie bardzo dużo ptaków typu pliszka siwa, rudzik, sójka i mnóstwo żab i jaszczurek. Ciekawe jest to że rok temu kupiłem do kompostownika 1000 kalifornijek i tydzień temu przy przerzucaniu kompostu znalazłem może 8-10 dżdżownic w pryzmie. Jakby przeniosły się na ogród. ;:oj
Gdy odkłada­my czas zbiorów, owo­ce gniją, lecz gdy odkłada­my roz­wiąza­nie prob­le­mu, uras­ta on do wiel­kich roz­miarów. P.Coelho - Piąta góra
x-i-a
---
Posty: 270
Od: 23 wrz 2009, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

A ja podpatrzyłam, że jeden z większych producentów roślin doniczkowych w mazowieckim stosuje właśnie humus active.
Dlatego zaczęłam googlować co to jest ;)
motocros
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

Witam jestem nowym użytkownikiem :) Co do Humusu Active napisze Wam swój sprawdzony sposób, przed podlewaniem daje szklanke humusu i szklanke cukru do konewki odstawiam to na 24h w jakieś ciepłe zacienione miejsce wszstko zaczyna fermentować pienić się :) Wtedy jest MEGA efekt szczególnie w warzywniku :) Papryczki, marchewki i buraczki wyrosły mi jak nigdy :) Pozdrawiam :)
Kawusia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 26 mar 2007, o 15:24
Lokalizacja: Będzin

Re: Humus Active

Post »

Witam, mam zamiar przetestować specyfik Humus Papka. Ziemia VI klasy, piaszczysta, dawałam obornik i kurzeniec w zeszłym roku na połowie gruntu, później zielony nawóz. Druga jeszcze nie uprawiana, wyraźnie widzę różnicę.. Na pewno nie zaszkodzi spróbować, aby podrasować nieużytek, może szybciej rozwinie się jakaś forma życia w glebie. Nawisem mówiąc do Humus Papka jest aktywator na bazie melasy, aby szybciej rozwijały się PM, tak że przedmówca z pewnością ma trochę racji, żeby poprawić przyrost populacji Pozytywnych Mikroorganizmów.
Awatar użytkownika
Pioterek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 23 wrz 2012, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław zachód

Re: Humus Active

Post »

Wracam z informacjami po 1,5 roku. W ubiegłym 2013 roku nie stosowałem rosahumusu bo jakoś nie znalazłem ochoty na bieganie z konewką. Inna sprawa że czas niezbędny na rozpuszczanie preparatu w wodzie trochę wydłuża procedurę ale jest to czynność konieczna - warto poświęcić ten czas. Tydzień temu zdecydowałem się zużyć zapasy zakupione na 2013. Od jesieni ubiegłego roku na trawniku zauważyłem prawdziwy najazd dżdżownic. U sąsiada absolutny brak śladów bytowania dżdżownic w trawniku. To tyle suchych informacji o zmianach być może związanych ze stosowaniem rosahumusu. Pozdrawiam serdecznie wszustkich Użytkowników Forum i życzę wspaniałego sezonu ogrodniczego, wielu odkryć, wzruszeń i radości wynikających z uprawy roślin.
Gdy odkłada­my czas zbiorów, owo­ce gniją, lecz gdy odkłada­my roz­wiąza­nie prob­le­mu, uras­ta on do wiel­kich roz­miarów. P.Coelho - Piąta góra
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Humus Active

Post »

Witam Was ;)
Właśnie zaczynam moją przygodę z Humusem Active w formie papki. Jedno op 2 L już zużyłam, i zamierzam to jednak stosować, choć jest sporo przeciwników. Za 2 lata ocenię, czy Humus zadziałał...
Pozdrawiam :)
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Humus Active

Post »

To tyle czasu trzeba czekać na efekty? Ja jakieś 2 miesiące temu rozlałem 2l po trawniku i roślinkach i nie widzę różnicy....
A papka miała być a była czarna woda. Papki - błotka było troszkę na dnie butli.
Zoozka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 lip 2014, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Jeny- chciałam pochwalić się że humus active świetnie mi się sprawdził i na truskawkach i na pomidorach i na kwiatach ale jak poczytałam wpisy hejterów i niedowiarków... Szok! Każdy kto chwali produkt posądzany jest o bycie dystrybutorem albo handlowcem. Ludzie, opanujcie się! Jeśli na podobnym Rosahumusie napisali, że 1L zastępuje 30ton obornika to nikt się nie dziwi i nie czepia. A jeśli na Humusie Active podają, że bańka 2L zawiera tyle kwasów humusowych i pozytywnych mikroorganizmów ile zawiera 1 tona obornika to już węszony jest przekręt.
Syn studiuje rolnictwo i uważa że nasz polski Humus Active jest lepszy niż Rosahumus bo ma te mikroorganizmy ale i tak dla większości zagraniczne i reklamowane lepsze a nasze to na pewno oszustwo.
Pierwszy raz piszę tutaj opinię i nie wiem czy nie po raz ostatni. Najpierw wypróbujcie potem oceniajcie. J a z czystym sumieniem polecam Humus Active- osobiście najpierw wlewam go do konewki, potem dodaję cukier. Postoi tak z dzień i dodaję wody i podlewam. Cukier, melasa zdaniem syna przyspiesza działanie takich specyfików. REwalacja! Co Wy na to? :)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Humus Active

Post »

Tylko trzeba dodać, że na samym humusie i żółtym piasku nie urośnie, musi być ta próchnica (ten obornik),żeby łącznie polepszyć odżywianie roślin. to coś podobnego z piorunem wysokie napięcie i natężenie, ale mało czasu i to żadna energia w skali do wykorzystania. Też można powiedzieć , że piorun ma moc kilka elektrowni i co z tego.
Jeśli coś więcej wiesz, to warto uzupełnić, ten cukier to pewnie, jak pożywka budzi mikroorganizmy do działania, a może i do rozmnażania, to by było dobre.
Awatar użytkownika
gosiak132
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 wrz 2013, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Humus Active

Post »

Zoozka1 pisze:Jeny- chciałam pochwalić się że humus active świetnie mi się sprawdził i na truskawkach i na pomidorach i na kwiatach ale jak poczytałam wpisy hejterów i niedowiarków... Szok! Każdy kto chwali produkt posądzany jest o bycie dystrybutorem albo handlowcem. Ludzie, opanujcie się! Jeśli na podobnym Rosahumusie napisali, że 1L zastępuje 30ton obornika to nikt się nie dziwi i nie czepia. A jeśli na Humusie Active podają, że bańka 2L zawiera tyle kwasów humusowych i pozytywnych mikroorganizmów ile zawiera 1 tona obornika to już węszony jest przekręt.
Syn studiuje rolnictwo i uważa że nasz polski Humus Active jest lepszy niż Rosahumus bo ma te mikroorganizmy ale i tak dla większości zagraniczne i reklamowane lepsze a nasze to na pewno oszustwo.
Pierwszy raz piszę tutaj opinię i nie wiem czy nie po raz ostatni. Najpierw wypróbujcie potem oceniajcie. J a z czystym sumieniem polecam Humus Active- osobiście najpierw wlewam go do konewki, potem dodaję cukier. Postoi tak z dzień i dodaję wody i podlewam. Cukier, melasa zdaniem syna przyspiesza działanie takich specyfików. REwalacja! Co Wy na to? :)

Możesz napisać ile dajesz cukru, a ile Humusu Activ
Pozdrawiam Małgosia
Zoozka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 lip 2014, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Na konewkę ok. 10l wlewam niepełną szklankę humusu Active i choć podobno można dać do tego szklankę cukru, ja daję pół szklanki. Mikstura stoi tak 1 dzień w ciepłym i ciemnym miejscu. Zaczyna pienić się i widać że te mikroorganizmy faktycznie pod wpływem cukru zaczynają działać. Potem dodaję wody i podlewam :)
Raz kupiłam Humus Active w sprayerze- podłącza się do niego węża ogrodowego i preparat sam się dozuje. Nie powiem wygodnie ale nie wiem jak wtedy dodać tego cukru więc wolę kupić normalny baniak i podlewać konewką.
Sprzedałam ten patent zaprzyjaźnionym sąsiadkom a te inne niech błądzą i zazdroszczą mi ogródka :)

Proszę nie cytować postu, pod którym bezpośrednio się wypowiadamy.
marcinpruszcz
Awatar użytkownika
gosiak132
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 wrz 2013, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Humus Active

Post »

Ja też podlewałam tym Humusem ale nie dawałam cukru ,jak do tej pory moje warzywa są dużo lepsze niż rok temu.
Pisze że dwa razy w roku się nim podlewa ,nie wiem czy można częściej.

Zoozka1 ile razy ty podlewasz w roku.
Pozdrawiam Małgosia
Zoozka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 lip 2014, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Ja podlewam więcej- na wiosnę ze 2 razy, latem też pewnie ze dwa i na jesieni raz. Do tego pomidory i truskawki opryskuję trochę sprayerem podłączanym do węża ogrodowego. Tyle że już bez cukru bo nie chciałam kombinować :) Truskawek jest znacznie więcej niz rok temu i są słodsze- słońca nie było ostatnio za dużo więc mam nadzieję, że to zasługa humusu.
W tamtym roku podpatrzyłam wielkie pojemniki chyba z 1000 litrowe humusu active w bardzo dużej szkółce dla roślin- skoro oni stosują a żyją z tego to raczej byle czego by nie używali.

Proszę nie cytować postu, pod którym bezpośrednio się wypowiadamy.
marcinpruszcz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”