Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Witam, mam pytania odnośnie Tamaryndowców wyhodowanych z pestek w doniczce. Jakie powinien mieć warunki uprawy w pomieszczeniu w domu? Jak go podlewać często tzn ile wody - jaka wilgotność gleby, jak często podlewać i czy można odżywką no i po jakim czasie od wykiełkowania nasion? Czy nie szkodzi mu bezpośrednie nasłonecznienie, bo rośnie u mnie na oknie południowo zachodnim?
Nasiona miałem przywiezione z Karaibów i co ciekawe było to w owocach kandyzowanych, słodkich i mimo procesu kandyzowania na 4 pestki aż 3 wypuściły korzonki i wyrosły piękne, małe drzewka!! Zdjęcia załączam poniżej. Pestki długo pękały w wodzie najpierw, bo aż 3 tygodnie, no a potem już w ziemi puściły korzenie i listki!!

Co ciekawe listki tego tamaryndowca na wieczór, a właściwie już późnym popołudniem skłądają się do środka, a rano rozkładają sie z powrotem. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Czy to ma może zapobiec utracie wilgotności czy coś takiego czy może z jakiś innych powodów tak się dzieje??? Może z powodu zbyt nieskiej ekspozycji świetlnej związanej z końcówka dnia się zamykają a rano z nastaniem dnia się otwierają? Wieczorem raczej wilgotność się podnosi....

Oto zdjęcia....

Obrazek

Obrazek

Obrazek
asia15
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 18
Od: 4 maja 2011, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Zanim ktoś Ci odpowie na forum,podsyłam informację z sieci sieci - KLIK -
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Widzę, że post nie jest już najświeższy, ale mimo to spytam, czy twój tamaryndowiec wciąż żyje, a jeśli tak, jakie zapewniasz mu warunki? Mój jest z podobnego okresu. Rozwinął się do takiego samego stanu jak twój, lecz później stanął w miejscu. Pojawiają się nowe, młode listki, ale nim się rozwiną schną i opadają. Stworzenie wilgotnego klimatu, tak samo jak suchego, nie pomogło. Wymiana ziemi również. Zmniejszenie nasycenia światła i zwiększenie też nie zrobiło większej różnicy. Ogólnie żyje, ale nie rośnie, nie rozwija się. Nie atakują go żadne szkodniki, ani grzyby. Nie wiem już, co może mu dolegać i jak mu pomóc. Czy masz bądź miałaś podobne problemy?

Pozdrawiam
Isoo
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Mojego Tamaryndowca już dawno nie ma:-( Wysechł zupełnie i nic nie pomagało. Zbrzydł tak że trzeba było go już tylko wyrzucić. :( ;-(
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Bardzo mi przykro. Ja swojego ratuję, jak mogę... i nie chcę przesądzać, ale mam nadzieję, że mój dosyć radykalny sposób, uratuje go, a nie zabije :P
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Watek, jak widze starawy...
Isoo, udalo Ci sie uratowac tamaryndowca? Moze masz alkaliczne podloze i to mu nie pasuje?

Wlasnie kielkuja mi nasiona tamaryndowca, wydlubane z prasowanych strakow, uzywanych jako przyprawa...
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryndowiec - jakie warunki uprawy w doniczce??

Post »

Crazydaisy, nadal żyje. Wypuścił kilka młodych listków. Ale robi to dość apatycznie, jakby od niechcenia. Mój eksperymentalny sposób trochę mu pomógł. Wątpię, żeby miało to związek z ziemią, bo już z nią kombinowałam na wiele sposobów. Podejrzewam jakąś bakterię bądź wirusa, coś co jest niewidzialne gołym okiem. Muszę jeszcze długo poeksperymentować, by mieć choćby 60% pewności, bo jak na razie jestem zdezorientowana, czemu coś pomaga, a coś nie, choć powinno.

Pozdrawiam
Iso

Aha... i życzę powodzenia w uprawi własnego tamaryndowca. Oby udało ci się przeskoczyć najtrudniejszy etap.
Awatar użytkownika
figaszaste
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 kwie 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Tamaryndowiec

Post »

Witam! Czy ktoś z Was,próbował,uprawy tamaryndowca z nasion?

jola
pamiętajcie o ogrodach,przecież z tamtąd przyszliście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”