Biankowe storczyki

ODPOWIEDZ
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Duffin, oczywiście,że starałam się sprawdzić, ale informacji akurat o tych storczykach jak na lekarstwo. Każdy z nich ma swoją nazwę i etykietkę z nazwą hodowcy, więc raczej cambrie to nie są ;:87
Jeszcze trochę, jeszcze jakieś 2-3 tygodnie, jak na razie wydaje mi się,że jeden zaczyna puszczać listek :wink:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Biankowe storczyki

Post »

No ale gdybyś napisała co z tych botaników kupiłaś, to może łatwiej byłoby komuś coś doradzić hehe :D Myślałam, ze kupiłaś Phalaenopsis, ale to chyba coś innego?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Oj...do LM mam strasznie daleko... :( ale mówisz fioletowe mini, pachnące frezjami? No to też będę polować ;:oj uwielbiam frezje! :oops:
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witaj Bianko. Muszę powiedzieć, że już polubiłam Twój wątek za styl, humor i wspaniały dystans do siebie samej.

Zastanawiam się czy na pewno Twój sukces uprawowy nie kwitnie? A wąchałaś o różnych porach dnia? różne kwiaty pachną o różnych porach - jedne rano, inne w południe inne dopiero wieczorem a jeszcze inne potrzebują słońca. Podobnie jest wśród storczyków. I warto też wąchać Phalaenopsisy - niektóre z nich też pachną :) Tak naprawdę jest sporo storczyków, które pięknie pachną.

Postaram się zaglądać do Ciebie i sprawdzać Twój stan posiadania bo mam wrażenie, że jeszcze sporo pięknych roślin trafi do Ciebie.

Czy dobrze zrozumiałam ostatnie wpisy? Nie chcesz się pochwalić botanikami? Tutaj, na tym forum to raczej niemożliwe więc poproszę pięknie o zdjęcia lub choć nazwy ;:196
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Merghen pisze: Zastanawiam się czy na pewno Twój sukces uprawowy nie kwitnie? A wąchałaś o różnych porach dnia?
Wąchałam, wąchałam, niestety w słoneczku jeszcze nie miałam okazji ponieważ w tej chwili to słońca jak na lekarstwo. Jeśli wsadzi się nos w płatki i porządnie wąchnie po drodze niemalże wciągając płatki, to coś tam można wyczuć, ale czy ja wiem czy powinno się to nazwać zapachem?

Przedstawiam mój nowy (choć nie najnowszy) nabytek. Zdjęcia kiepskiej jakości, ponieważ na tę chwilę dysponuję aparatem jedynie w komórce. Mam nadzieję,że da się coś dojrzeć.

Obrazek

Dla porównania, obok stoi zwykła doniczka a raczej osłonka właśnie z Hansueli Isler. Za to w środeczku storczyka coś zaczęło się pojawiać, zdaje się,że to listek:

Obrazek

A "imię" storczyka - Angraecum Sesquipedale. To storczyk botaniczny, czy się mylę?
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Biankowe storczyki

Post »

Wow, sprawdziłam tego storczyka, kwiaty ma kosmiczne, z gwiazdą mi się kojarzą. Gratulacje! Z pierwszego zdjęcia myślałam, że to jakiś sukulent ;:124 Ale lepsze takie zdjęcia niż żadne... trzeba się cieszyć, że chociaż telefonem do się zdjęcie zrobić ;:108
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

To niemowlę przecudnego i ogromnego storczyka. Ma charakterystyczną zielono - niebieskawą barwę liści i cudne, kremowe, woskowe kwiaty. Dorosła roślina nie lubi przesadzania.
Radziłabym malucha przenieść do przeźroczystej doniczki. Mi niesamowicie ułatwiło to określenie optymalnego czasu namaczania.
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Ja na razie wcale go nie namaczam a jedynie zraszam podłoże, już raz przez namaczanie sphagnum wyprawiłam jedną roślinkę na zielone łąki, teraz jestem podwójnie ostrożna. Skoro maleństwo zaczęło wypuszczać listek, to mam nadzieję,że w miarę mu to służy. Kiedy go kupowałam nie miałam pojęcia o jego rozmiarach, ale co tam, w miarę wzrostu będę się martwić o miejsce dla niego, oby tylko udało mi się go utrzymać przy życiu. W moim mieście niestety przezroczyste doniczki tej wielkości to nieosiągalne marzenie.
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Nie rozważałaś przeniesienia go do kory o średniej granulacji? W spagnum szczególnie zbitym bardzo łatwo stracić roślinę.

Obrazek

Obrazek

Teraz dopiero się dopatrzyłam, że nie rośnie w czystym spagnum :oops:
Przesadzałaś ją po zakupie?
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Dorotakol, piękny ten Twój storczyk. Oczywiście,że nie przesadzałam, storczyk jest od hodowcy mającego renomę i zajmującego się tylko tymi roślinami , więc wyszłam z założenia,że wie co robi. Podłoże nie jest zbite i tak jak widzisz, jest łączone. W przypływie gotówki i przy kolejnych zakupach na pewnym portalu postaram się do koszyka dorzucić transparentną doniczkę, dziękuję za wskazówki.
P.S Doniczka zamówiona a i inne podłoże także. No z torbami mnie te kwiaty puszczą :;230
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Biankowe storczyki

Post »

Przeczytałam wątek i uważam, że jest niebezpieczny! Z powodu literackich zdolności Bianki grozi nasileniem objawów u storczykomaniaków i zielono-zakręconych. Powinno być napisane ostrzeżenie: Czytanie na własna odpowiedzialność! ;:306 ;:306 ;:306 /Finansową w czasie odwiedzania centrów ogrodniczych/
Pozdrawiam :wit Kwiaty piękne ;:oj
Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie rzeczy./Samuel Johnson/
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Arnika2 bardzo dziękuję ;:196
Tak szczerze powiedziawszy żadnych zdolności literackich nie posiadam, moja wyobraźnia jest na poziomie przydrożnego słupa, czyli jak coś zobaczę, to opiszę, ale jakbym miała coś wymyślić, to stoję jak ten kołek ;:224

W przypływie wolnego czasu opowiem jeszcze jedną historię, lecz to jeszcze nie dzisiaj, w tej chwili pochłania mnie praca a w niej papierologia stosowana.

Za to pokażę kilka staroci lecz w najnowszej odsłonie.
Mój biały phalaeonopsis, ten wymęczony przez kwiaciarnię jeden pędzik zapączkował.

Obrazek

Jego keiki wypuściło dwa korzonki.

Obrazek

Pocięte Nelly Isler też nie próżnuje.

Obrazek Obrazek

Pajęczy storczyk pracuje nad nową pseudobulwą (to ta podparta kawałkiem bambusa).

Obrazek

Na koniec mój nowy ( lecz nie najnowszy ;) ) nabytek - Angraceum Sesqiupedale

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Wszystko pięknie się chowa ;:63 ;:63 ;:63
Tylko pogratulować ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”