Staw kąpielowy

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
SylviS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 sty 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Witam serdecznie! :wit
Jestem nowa na forum i szczerze mówiąc kompletnie zielona jeśli chodzi o stawy kąpielowe. Razem z mężem chcielibyśmy mieć takie cudo, ale nie wiemy czy w warunkach jakie panują na naszej działce będzie to możliwe. Kupiliśmy działeczkę o pow. prawie 3800 m2 i o wymiarach 30x126. Mniej więcej 60m od granicy planujemy postawić dom. Z tyłu chcielibyśmy zrobić staw. Problem polega na tym, że działka jest zalesiona sosenkami i szczerze mówiąc zależy nam na pozostawienie jak największej ich ilości. Podłoże to piaseczek. Czy da się coś na tym stworzyć, mamy jakąś szansę zrealizowania marzeń? Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam
BeataZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 sty 2012, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Ja do budowy stawu musiałam wyciąć kilka małych sosenek, najlepiej umów się z jakąś firmą i niech Ci jasno określą czy można tam coś zrobić czy nie, ja od tego zaczełam. Masz warunki zabudowy na ten teren?
SylviS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 sty 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Witam ponownie!
To nie jest kilka małych sosenek, to jest sosnowy lasek-piękne sosenki, około 12-15 metrów wysokości. Aby móc postawić dom wycięliśmy około 1,5 tys m2. Każde drzewko było dokładnie obejrzane i własnoręcznie wycięte. Chciałam mieć pewność, że nikt się nie rozpędzi. Mam wszystkie pozwolenia-również na wycinkę. Zadając pytanie o staw myślałam głównie o tym czy np. spadające igły nie będą przeszkadzały wodzie, czy drzewa mogą przesłaniać słoneczko itd.... Dziękuję jednak za szybką odpowiedź. :wink:
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy

Post »

SylviS pisze:Witam ponownie!
Zadając pytanie o staw myślałam głównie o tym czy np. spadające igły nie będą przeszkadzały wodzie, czy drzewa mogą przesłaniać słoneczko itd.... Dziękuję jednak za szybką odpowiedź. :wink:
no niestety igły bardzo psuja wodę i trudno z nimi walczyć bo nawet przez siatki zabezpieczające przelatują no i spadają te cholery przez cały rok nie tak jak liściaste które łatwo kontrolować
mi sypie się świerk to jeszcze gorsze od sosny :(
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
SylviS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 sty 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Tak właśnie myślałam :cry:
Może gdy troszkę zwiększę odległość od drzew...
Tak jak wspomniałam chciałabym pozostawić jak najwięcej drzew, więc jak radzicie jaką powierzchnię minimalną może mieć mój stawek? Widzę tu wielu specjalistów ;:180 więc mam nadzieję, że tutaj znajdę odpowiedź i pomoc.
Pozdrawiam
Fobotka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 sty 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Staw kąpielowy - strumyk - filtry - pionowe brzegi - POMOCY

Post »

Widzę że problemów będzie więcej z takim stawem. A jaką mam jeszcze alternatywę dla filtrów Oase?
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy - strumyk - filtry - pionowe brzegi - POMOCY

Post »

Filtry można zrobić samodzielnie, nie jest to aż tak trudne i na pewno mniej kosztowne.

Ważne jest aby w takim stawie nie było żadnych ryb i odpowiedniej wielkości strefy regeneracyjne z odpowiednio dobranymi roślinami.
Ten strumyk to też bardzo dobra metoda na oczyszczanie i może zastąpić filtry.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Ania__79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 sie 2012, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Staw kąpielowy

Post »

Olu,czy mogłabyś podać koszty i namiary na firmę, która wykonywała staw? Jestem zachwycona efektami. Dziękuję
walka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 wrz 2010, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Witam!
Wątek troszeczkę podupadł więc go trochę odświeżę.
Udało mi się w doprowadzić budowę stawiku do końca. Koniec to pewnie zbyt mocne słowo bo roboty jest jeszcze dużo ale powiedzmy, że można już się z wami podzielić tym co wyszło. Założenia zasadniczo nie uległy zmianie w stosunku do planów jakie przedstawiałem w tym wątku na stronie 5 i osobiście jestem bardzo szczęśliwy, że wychodząc na taras mam taki a nie inny widok. Trochę to wszystko trwało z różnych względów ale myślę, że w przyszłym roku będę mógł się nim cieszyć cały sezon bo w tym kąpałem się zaledwie kilka razy.
Stan na dzień 16.06.2011
Obrazek
Stan na dzień 02.06.2012 ? po rocznej przerwie z powodu braku kasy na kontynuację robót.
Obrazek
Stan na dzień 11.07.2012 ? wtedy myślałem, że już będę się kąpał ale?
Obrazek
? niestety zeszła woda. Sam bałem się brać za układanie folii bo to przecież to najważniejszy element i wolałem żeby to zrobili profesjonaliści. Strasznie może się człowiek pomylić licząc na to, że jak wynajmie firmę to zjawią się fachowcy. Ciężko było zmusić ich do przyjechania i zaklejenia nieszczelności które i tak musiałem sam odnaleźć. Szkoda słów i w sumie skończył się sezon kąpielowy. W tym czasie machnąłem taras.
Stan na dzień 31.09.2012 ? oczekiwanie na naprawę izolacji, rośliny średnio to zniosły a woda pięknie się zazieleniła.
Obrazek
Stan na dzień 21.10.2012 ? naprawione i zalane, niestety już po sezonie
Obrazek
Gdyby kogoś interesowały jakieś szczegóły to chętnie się nimi podzielę
pstryczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 cze 2013, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Witam wszystkich użytkowników. Przestudiowałem watek i bardzo dużo cennej wiedzy zażyłem dziękuje. Mam prośbę do wszystkich siedzących w temacie o pomoc w przygotowaniu planu stawu kąpielowego o pow. 200 metrów kwadratowych. Proszę o wszelka pomoc jestem na etapie pierwszego kroku który jak wiecie jest najtrudniejszy. Interesuje mnie wszelka pomoc gotowe projekty namiary na projektantów. Może ma ktoś projekt którego sam nie jest w stanie wykorzystać. Działkę mam bardzo dużą jest na niej już jeden naturalny staw ale z rybami. Niski poziom wód gruntowych 1m i glina do gł 2m. województwo małopolskie. Najchętniej jakiś gotowy sprawdzony projekt lub jakieś linki przynajmniej żeby obejrzeć. Chciałbym sam go wybudować dla tego potrzebuje dokładnego planu mam ciężki sprzęt i ekipę i kilkadziesiąt ton kamieni ze Skawy to trzeba wykorzystać.
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy

Post »

http://www.youtube.com/watch?v=AB8d4fYRdpA
http://www.youtube.com/watch?v=jHHdBmfeN9s
Przesyłam przydatne linki. Czy o takim stawie myślisz?
Powodzenia
majka1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 17 kwie 2013, o 09:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy - strumyk - filtry - pionowe brzegi - POMOCY

Post »

jeśli chodzi o filtrowanie wody to można posłużyć się do tego przede wszystkim odpowiednimi roślinami wodnymi, ale także filtrami. Ja również polecam filtry Oase, ponieważ po pierwsze sprawiają, że woda jest przejrzyście czysta a po drugie pobierają one niewielką ilość energii.
regulamin
Zielono
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 lis 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy

Post »

Mnie strasznie ciekawi jak ta forma przetrwałą zimę 2012-2013???
Nie było problemów z folią???
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”