Rhipsalis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JuToSt
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 29 paź 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Braniewo

Re: Rhipsalis pachyptera i rhipsalis eliptica

Post »

;-)

Dołączam się do miłośników Rhipsalisów ;-) Kilka dni temu kupiłam Rhipsalis Pilocarpa i tak zaczęła się moja miłość do nich ;-) Dziś zakupiłam drugiego tyle, że Rhipsalis Burchelli ;-)

Rhipsalis Pilocarpa

Usunąłem zdjęcia z uwagi na ich rozmiar
Tomak/blabla



Rhipsalis Burchelli

Usunąłem zdjęcia z uwagi na ich rozmiar
Tomak/blabla



;-)

-- 6 lis 2013, o 16:49 --

ojej jakie wielkie zdjęcia wyszły ;-)


Obrazek

Obrazek

Obrazek
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rhipsalis pachyptera i rhipsalis eliptica

Post »

Napatrzeć się nie mogę. Też uwielbiam rhipsalisy.
A doniczki ;:138
Awatar użytkownika
JuToSt
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 29 paź 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Braniewo

Re: Rhipsalis

Post »

Zawsze staram się wyszukać fajnych "mieszkanek" dla moich kwiatów dlatego jak zobaczyłam w sklepie doniczkę w kształcie księżyca od razu pomyślałam o moim Rhipsalisie Pilocarpku ;-)

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Mam nadzieję, że moje Rhipsalisy za 10 lat będą równie wieeeeeeeelkie ;-)
Awatar użytkownika
Asia712
50p
50p
Posty: 83
Od: 17 gru 2012, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhipsalis

Post »

Rzeczywiście, piękne doniczki :) Mój rhipsalis pięknie rośnie, trochę taki pokraczny jest, ale strasznie cieszy oko :)
Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rhipsalis cereuscula

Post »

Jeśli w jakimś pomieszczeniu rhipsalis lub jakaś inna roślina wytworzyła pąki kwiatowe, to znaczy, że warunki w tym pomieszczeniu i w tym konkretnym miejscu gdzie stoi doniczka z rośliną, są dla niej na tyle optymalne, że pozostawił bym ją tam, aż przekwitnie. Przeniesienie jej na inne miejsce, do innego pomieszczenia, może tak na roślinę podziałać, że zrzuci pąki kwiatowe i nie zakwitnie, trudno to przewidzieć. Mówi się, że jeśli roślina kwitnie, to jest ''szczęśliwa'', tzn., że odpowiada jej dane miejsce i warunki tam panujące. :)
Pozdrawiam wszystkich.
piom_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lut 2014, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhipsalis

Post »

Cześć:)
A ja swojego Rhipsalisa dostałam dwa lata temu i po raz pierwszy zaczął wypuszczać takie śmieszne proste pędy, które się nie segmentują i rosną sztywno w górę i nie wiem co mam o nich myśleć;) tzn czy to jest normalne i on tak czasem po prostu ma czy coś mu dolega i czas na jakąś interwencję;)
Dzięki za odp

http://imageshack.com/a/img36/1097/qhwp.JPG
http://imageshack.com/a/img841/5217/gwyj.jpg
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Rhipsalis

Post »

U rhypsów to normalne. Z czasem na tych pędach puści nowe odrosty i oklapnie i będzie trochę dłuższy i trochę większy ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
piom_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lut 2014, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhipsalis

Post »

to jestem uspokojona;) ale po cichu liczyłam, że tam na końcach może jakieś kwiatuszki się pojawią mmmmm..;)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Rhipsalis

Post »

No ten rhyps już całkiem spory, więc kwiat to tylko kwestia warunków. Czyli latem trochę rozproszonego słoneczka, no i przynajmniej nie suche powietrze w każdą porę roku. Kaloryfery to utrapienie tych roślin.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
kruszyna88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lut 2014, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rhipsalis + początkujący

Post »

Witam,

Dostałem dziś od florysty takie cudo kaktus Rhipsalis.
Próbuje doczytać jak się nim opiekować, ale raczej nie mogę się doszukać osoby żyjącej w takim klimacie jak ja tj. Holandia.
Bardzo proszę, przynajmniej o odesłanie mnie do czytelni gdzie dowiem się jak się zająć Elvisem by było mu ze mną nie najgorzej.
Dodam iż jestem kompletnym amatorem, to mój pierwszy kwiat. Podłoże kwiat ma ponoć dobre, widze w nim "drewnianą" górę, później czarna "ziemia" pod doniczka w doniczce widać również "drewno", nie widać wapna itp, co wyczytuje że niekoniecznie do kaktusa.


A tu nazwany przeze mnie Elvi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
x-g-d
---
Posty: 139
Od: 13 maja 2011, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhipsalis + początkujący

Post »

To Rhipsalis Heteroclada niezbyt wymagający sukulent. Najlepiej rośnie w świetle rozproszonym. Spryskiwany od czasu do czasu wodą - wytwarza więcej korzeni powietrznych, przez co łatwiej można go rozmnażać. Jak to sukulent nie potrzebuje dużych ilości wody, dlatego podlewaj go sporadycznie. Przed każdym podlewaniem sprawdź wilgotność podłoża; tzn. włóż palec na głębokość ok.2 cm. Jeśli podłoże jest wilgotne, to wstrzymaj się z podlewaniem. Ziemia powinna być lekka i przepuszczalna, aby podłoże nie było zbyt długo wilgotne, gdyż może doprowadzić to do gnicia korzeni. Swojego hoduję w ziemi do kaktusów -takiej prosto ze sklepu i ma się bardzo dobrze :) , ale wszystko zależy od firmy i składu mieszanki. (Więcej na temat podłoża dla sukulentów znajdziesz tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=29959 i tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=29595 ). Na dnie doniczki powinien znajdować się drenaż, który umożliwia swobodny odpływ wody z bryły korzeniowej a więc chroni roślinę przed przelaniem i umożliwia dostęp powierza do korzeni (Na drenaż nadają się potłuczone doniczki ceramiczne, cegły, keramzyt, gruby żwirek. W małych doniczkach warstwa drenażu powinna wynosić od 1-3 cm,w dużych i wielkich od 10-15 cm.).
kruszyna88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lut 2014, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:Rhipsalis Heteroclada + początkujący

Post »

garfield pisze:To Rhipsalis Heteroclada....

Dziękuje bardzo za tak dużo dobrych i zwięźle przedstawionych informacji :)

Co do światła, moge postawić go na parapecie, 3 pietro odsłoniętego domu z pełnym dostępem do światła od rana do około 14-15 ?
Pogoda jak to w NL, trzy razy dziennie pada i tyle samo razy dziennie słońce, noce chłodne, ale nie mroźne. W pokoju temperatura pomiędzy 18-21 przy oknie podejrzewam 15-18 naturalna temperatura dnia 10 stopniach za oknem. Aktualna wilgotność powietrza u nas 80-85%.

Coś powinienem z nim teraz zrobić, należy go przyciąć, ewentualnie w przyszłości przycinać? Ciężko mi wierzyć w to co powiedziała mi znajoma, że gdy podcina na wiosne mu ( a ma takiego samego ) te dłuższe "gałązki" to wtedy ładnie kwitnie, ktoś coś wie o tym ?
kruszyna88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lut 2014, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhipsalis + początkujący

Post »

btw. po zapoznianiu się z Elvim moja druga połówka aktualnie w PL (była florystka z zamiłowania), postanowiła nie zwlekać i do kolekcji dodać kaktusa, co by miał kto z Evlim na skype gadać ;), nowe kwiatki będą w ilości 3. Jeden dla mnie. Przeglądam oferty, znalazłem chyba odpowiednią hodowle z okolić trójmiasta. Jak wypatrzę coś to będę prosił przed zakupem o poradę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”