Herbicydy w malinach

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
DarekRz

Re: Co to jest i jak to wytępić?

Post »

Przymiotno, to roślina jednoroczna, czasem dwuletnia (tzn potrafi przezimować pod śniegiem jedną zimę). Jak te maliny na hektarze to pewnie w szpalerach. Gdyby tak międzyrzędzia zwyczajnie kosić, to motyczką trzeba by tylko między malinami w rzędzie. Koszenie zapobiegnie rozsianiu się przymiotna. Rozumiem, że międzyrzędzie niekoniecznie takie na traktor, ale wykaszarką spalinową wejdzie wszędzie.
ewkasz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 19 kwie 2009, o 09:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co to jest i jak to wytępić?

Post »

Międzyrzędzia rozdrabniaczem, a maliny były dwa razy plewione, póki co przymiotno górą. :evil:
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przycinanie malin. Chwasty w malinach.

Post »

Witam.
Na wiosnę przyciąłem maliny na wysokość do kolan.Obecnie krzaki mają koło 1.60-1.80m.Jak i kiedy przycinać?(nie mam pojęcia jaki to gatunek)
Mam te maliny już kilka lat i dużo w nich chwastach...objętościowo jakieś 1.5ar.Czym opryskać żeby usunąć chwasty??
Początkujący
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Przycinanie malin. Chwasty w malichach.

Post »

Dzisiaj oglądałem program o malinach. w zasadzie o ich cięciu. tak więc cięcie zaczynamy gdy zwiędną liście czyli sok z nich pójdzie w korzenie. Są dwie metody cięcia: 1 Zaraz za pierwszym kwiatostanem na pędzie przed nowym pojawiającym się pędem to pozwala na bardzo szybkie uzyskanie plonów w następnym roku 2 Przy samej ziemi, zbiór jest późniejszy jednak owoce są zdrowsze i smaczniejsze niby. Bardziej polecany był sposób 2. program leciał dziś rano w tv.
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przycinanie malin. Chwasty w malichach.

Post »

A oprysk na chwast?
Początkujący
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Przycinanie malin. Chwasty w malichach.

Post »

Chwastów w malinach łatwo się nie pozbędziesz zwłaszcza dwuliściennych. Możesz jedynie najlepiej teraz w okresie już bezlistnym malin opryskać środkiem na chwasty jednoliścienne- znaczy trawy.
Bo trawy możesz się pozbyć, natomiast selektywnych środków do malin na dwuliścienne chyba jeszcze nie wymyślono.
Na jednoliścienne może być Elegant, lub Targa super.

A cięcie to zależy czy są to maliny owocujące tylko latem czy powtarzające owocowanie do jesieni takie tylko chyaba warto uprawiać i tu najlepiej jednak wszystko ściąć przy ziemi, ja zawsze ścinam wiosną i daję dawkę startową nawozu wieloskładnikowego. wyrosną silne pędy i w wiekszej ilości jak przy słabym cięciu to i chwastów mniej będzie bo je częściowo zagłuszą.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przycinanie malin. Chwasty w malichach.

Post »

Na chwasty jednoliścienne jest bardzo dużo preparatów i zwalczyć i nie problem, znacznie gorzej z dwuliściennymi. W tej chwili możesz zastosować Kerb na na wiosnę Cliophar. No i poczytaj sobie przez zimę o uprawie malin.
Pozdrawiam Piotr
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przycinanie malin. Chwasty w malinach.

Post »

Przed przycięciem malin upewnij się czy czasami nie owocują na 2 letnim pędzie. Jak je przytniesz to nie będzie nic w tym roku owoców
krz11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 24 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janow Lubelski/lubelskie

Herbicydy w malinach

Post »

Witam szanownych Panstwa!
Mam pytanie: Chce opryskac teraz miedzyrzedzia w malinach. Sa to maliny letnie jak i jesienne.
Jakie srodki moge bezpiecznie zastosowac? W rejestracji mamy Kerb 50WP.
Czy ktos z Panstwa stosowal ten srodek? Jaki ma efekt teraz na wiosne? Ponoc mozna jego stosowac dopiero w malinach,przynajmniej dwuletnich...
jeśli ktos ma inne porady,prosze o nadsylanie odpowiedzi.
Z gory dziekuje.
Krzysiek z okolic Janowa Lubelskiego.
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Herbicydy w malinach

Post »

Witam,nigdy nie stosuję żadnych srodków w malinach,trawę wyrywa się rękami,posadzone prawidłowo mają przewiew i nie chorują,pozdrawiam piotr
krz11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 24 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janow Lubelski/lubelskie

Re: Herbicydy w malinach

Post »

Dzięki za odzew Piotrze.
Ja mam malin 35ar. To juz troche jest... Oczywiscie skaszam kosiarka trawe,ale pojawia sie perz itd...
Marcin_1984
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 7 lis 2012, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Herbicydy w malinach

Post »

Kerb środek doglebowy powinien być stosowany na czystą glebę. Jak masz perz i inne jednoliścienne chwasty możesz legalnie zastosować Agil lub Fusilade, na rośliny w odpowiedniej fazie. Do zwalczania wszytkich chwastów możesz użyć Basty, niszczy części zielone wszytki roślin. Ja planuje teraz na dniach przelecieć rzędy motyką, międzyrzędzia glebogryzarką, a potem jak najszybciej na całą powierzchnię na czystą glebę dać Devrinol. Potem w miarę występowania chwastów i niszczenie pędów będę stosował Bastę. Maliny letnie, sadzone jesienią 2012 i 2013 roku.
krz11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 24 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janow Lubelski/lubelskie

Re: Herbicydy w malinach

Post »

Dzięki MARCIN_1984.
Basta to dobry srodek. W rzedach mozna jego stosowac,ale jak sa nawadniane. Ja zastosowalem w tam roku REGLONE na miedzyrzedzia i szybko dziala,upalajac czesci nadziemne,bez wchodzenia w korzen. Lecz na wiosne po uplywie dwoch tygodni juz nie widac,ze byl oprysk. Natomiast w rzedy bym sie nie odwazyl.
Do tego drecza mnie te atesty na srodki. Jak na ten rok mozna tylko zastosowac Kerb. Reszta niedozwolona jest...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”