Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian odętek, ja mam dwie odmiany te najbardziej pospolite.
Dzielżany piękne, jeden jakiś mi znajomy :D
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
gogo76p
500p
500p
Posty: 997
Od: 23 maja 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dywity

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

odętka szczególnie ta różowa bardzo mi sie podoba :D a na poprzednich stronach widzę festiwal kwitnących hortensji pięknie :D
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

malgocha1960 - Małgosiu wiele osób ma bardzo kolorowo wiosną - u mnie ona przychodzi później i jak już napatrzę sie u Was to moich nie zauważam cebulowych nie zauważam i zaczęłąm je bagatelizować - ot tylko namiastka dla zasady.
Natomiast u siebie to ja wolę sezon od połowy lata i jesienny. Działka w tej chwili tętni życiem a mąż już by ze szpadlem latał i wykopywał bo zima idzie ... :;230 i może się nie zdąży ...
Co ja się z nim mam - może trzeb pomyśleć o wymianie na innego ... ;:306
Zawilce to taka kapryśna bylina i dlatego z jesiennych mam ten żelazny gatunek zawilców japońskich - duża kępa ładnie się prezentuje i starczy za wszystkie inne choć coś tam w doniczce z tych pełnych mam ale coś nie rosną.
ewamaj66 - Ewciu Na razie nie mam ani sadźca, ani szkarłatki, ale myślę o nich
Ewuniu wszystko możesz mieć jeszcze tej jesieni - mam sadzonki ale już nie dawałam w nadwyżki bo ofertę bylin chciałam zamknąć z braku czasu - muszę przerobić 2 rabaty.
Aha... rutewka orlikolistna też czeka - nadal ją chcesz?
Cieszy mnie,że patyczki Unique, Last Post i Blue Bird dały początek nowym krzaczkom hortensji.
Zaraz Ci je pokażę jakie cudo wyhodowałaś.

Hortensja bukietowa UNIQUE
to świetna odmiana - sztywne pędy, długi kwiatostan i pięknie przebarwiające się jesienią kwiaty.
Tyle, że w tym roku fuksje rosnące w gruncie przed krzewem hortensji szaleją z wysokością - ogrodową Beacon przycinam z góry aby nie zasłaniała F.magellanica Riccartonii a i ta dostaje po głowie nożycami bo by całkowicie zasłoniła jej kwiaty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata) 'Last Post'
Rośnie u mnie od 3 lub 4 lat. Docelowo około 150 centymetrów wysokości i podobnej szerokości ale ja z góry mocno ja tnę i na razie ma ok 100 cm. Pędy ciemne i sztywne, odchylone na boki - to jest to co lubię u tych krzewów.
Kwiatostany z przewagą kwiatów płodnych, które delikatnie różowieją z upływem czasu. Liście jasne, jesienią żółkną.
To niby odmiana zakwitająca ciut później ale w tym roku obsypała się kwiatami wyjątkowo wcześnie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hortensja piłkowana Blue Bird
śliczne małe cacko o koronkowych kwiatach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jej jesienna szata też ma swoje uroki bo przy pięknej jesieni wybarwi się dużo intensywniej.

Seria zdjęć powyżej dla Ciebie - widzisz co zakwitnie z tych patyczków którym dałąś nowe życie.
- powodzenia Ewciu i czekam na wieści w temacie rutewki
Przy okazji pokażę jeszcze jedna piłkowaną , która kwitnie niezawodnie każdego roku jak wszystkie piłkowane bo one nie zawodzą tak jak nasze ogrodówki... :;230

H PIŁKOWANA BENIGAKU
pod taką nazwą kupiona kilka lat temu ale wydaje mi się, że to błędne oznaczenie odmiany.
Po samych liściach widać,że bardziej przypomina ogrodową. Piłkowane mają węższe liście

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Cuda pokazałaś :D Może u mnie takie się pokażą ;:oj Sadzonki dobrze się ukorzeniły od wiosny-obejrzałam je podczas sadzenia. Dziś pada, więc wilgoci będą miały pod dostatkiem.
Rutewkę orlikolistną mam, białą i fioletową. Szukałam Thalictrum delavayi :D Natomiast pragnę sadźca i szkarłatki, napisz mi na pw na jakich warunkach mogę spełnić to swoje pragnienie.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Dawno mnie u Ciebie nie było ;:108 ale szybciutko nadrobiłam zaległości. Krysiu galtonie cudowne, z resztą jak wszystko w Twoim ogrodzie. Podziwiam Cię za wiedzę i miłość do roślin, pięknie aż brak mi słów ;:108
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

korzo_m pisze:Krysiu nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian odętek, ja mam dwie odmiany te najbardziej pospolite.
Dzielżany piękne, jeden jakiś mi znajomy :D
Dorotko ja bardzo lubię kwiaty odętki i dlatego posadziłam te później zakwitające odmiany aby przedłużyć urok tych kwiatów.
Physostegia virginiana 'Vivid' (Odętka wirginijska) odmiana kwitnąca jesienią prawie tak samo mocno sie rozrasta jak te wcześniejsze więc jest z czego odkopać - dopisuje do Twej listy.

Natomiast Physostegia virginiana 'Variegata' (Odętka wirginijska) to kapryśna pani.
Kupując ją czytałam opinie,że niektórym przyrasta ale wstecz... :;230
Jej zdjęcie poniżej

Obrazek
Ta kępka na fotce to przyrost z 1 sadzonki po 3 latach czyli zdaje się, że 1 na rok ... ;:oj i o niej nie można powiedzieć,że jest ekspansywna.
Nigdy nie zbierałam z niej nasion i nie wiem czy dojrzewają ale postaram się przyciąć 1 kwiatostan zostawiając tylko część nasion i może zdążą dojrzeć.Informacje podają,że tylko wegetatywnie ale ja już niektóre rośliny sprawdziłam,że nie zawsze w opisie wszystko jest prawdą.
Dzielżany piękne - dziękuję.

gogo76p - Gosiu odmiana odętki późnego lata 'Vivid' ma ciemneijszy róz niż te letnie.
Hortensje kwitną już od czerwca więc kwiatów jest mnóstwo - tylko zagladam do nich czy mają odpowiednią wilgotność i cieszę oczy kwiatami.
No bo jak przejść obok takich piękności np jak ta

Hortensja drzewiasta INVINCIBELLE? SPIRIT
Obrazek
Obrazek
Obrazek

lub jej biało kwitnąca siostrzyczka
Hortensja krzewiasta, drzewiasta 'Annabelle'
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zakończenie dzisiejszej sesji jedna z ulubienic wielu z nas czyli
Hortensja bukietowa 'Limelight'

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ewamaj66 - Ewciu wierzę w Ciebie a rutewkę uzgadniałyśmy u mnie żółto-kwitnącą.
Dziś późno ale jutro napiszę PW

anym - Aniu faktycznie dawno ale u mnie nadrabianie szybko idzie bo ja wpadam do swego wątku tak z doskoku wiec stron nie za wiele.
dziękuję za tak pochlebna opinię i ciepłe słowa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Dobrze mówisz-żółtej też szukałam :D
Sadzonki hortensji posadziłam dość blisko siebie, ale na razie są nieduże i spokojnie poczekają na właściwe miejsca. Zaraz się zwolnią, bo dwie ogrodowe przesadzę do doniczek i dam im szansę w domu. Jeśli i tym razem nie zakwitną...
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu! Tyle pięknych zdjęć Twojego pięknego ogrodu. Odętki i zawilce, to jest to co kocham. Moje zawilce, które kwitły z odętkami szlag trafił i mam gdzieś sadzonkę, ale chyba mnie nie lubią. Dalia Lambada piękna! Zreszta wszystkie urocze.
Świetny obrazek ten pierwszy z hortensją Unique! Fuksje okazałe, hortensja i dalie! Miód!
A ciekawi mnie tylko, czy hortensja, która przyjechała zawinięta w kartoniku po klawiaturze przeżyła ;:306 Nie ważne jak się nazwa ;:224
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu piękne zdjęcia ...dzielżany cudne...muszę je mieć...
zaskoczyłaś tyloma odmianami odętek... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu, u mnie Twoja Clara zakwitnie za kilka dni.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

'Vivid' mnie zauroczyła, nie dość że ma ciekawe liście, piękne kwiaty to jeszcze kwitnie późno.
Cud, miód i orzeszki. :)
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Boszsz, cudne są te piłkowane hortensje, zachorowałam i umieram :;230
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Pokazałaś wszystko to, co bardzo lubię: hortensje, dzielżany i odętki. I chyba rozpoznałam jedną ze swoich hortensji bez nazwy. Kupiłam ją, bo już była taka marna, że pewnie poszła by na śmietnik. A tak u mnie odżyła. A że była tania, to kupiłam... I to chyba jest piłkowana Blue Bird ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”