Kaskada bez oczka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Robert P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 17 sie 2012, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Przeglądając starsze zdjęcia natrafiłem na zdjęcie z wcześniejszego etapu budowy. Jak widzicie nie ma tu za dużo miejsca a kaskadę musiałem "przylepić" do garażu bo tu gdzie stoję (tzn skąd robię to zdjęcie) mam taras. Nie chciałem, aby kaskada i szum wody były zbyt daleko od niego. Jak widać na zdjęciu oczko to gotowa forma o poj 500l w górnej części zbiornik z przelewem dokładnie wg przepisu Pawła. Ziemia ubijana codziennie i usypywana warstwami. Zasilanie górnego zbiornika elastycznym wężem o średnicy 1 1/2". Ten przekrój nie powinien być zbyt mały ponieważ wzrasta obciążenie dla pompy.
Tam w tyle zazanczyłem miejsce na jakiś ciekawy pomysł- taką zieloną wyspę może "oazę".
Macie jakieś fajne pomysły? ;:4 To tak na przyszły rok bo w tym to kaskada mocno pociągnęła portfel :?
Ps. Nie męczcie tych mężów ;:14 Wystarczy im nakreślić jakie to piękne chwile przy żródełku spędzicie, jak fajnie będzie mógł wypocząć po ciężkim dniu a on sam zacznie zbierać kamienie :tan
Obrazek
_mackro_
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 27 sty 2013, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Taki filmik, jak można zrobić kaskadę bez oczka - w stylu amerykańskim :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ty0acUVBzYE
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Robert P pisze:Przeglądając starsze zdjęcia natrafiłem na zdjęcie z wcześniejszego etapu budowy. Jak widzicie nie ma tu za dużo miejsca a kaskadę musiałem "przylepić" do garażu bo tu gdzie stoję (tzn skąd robię to zdjęcie) mam taras. Nie chciałem, aby kaskada i szum wody były zbyt daleko od niego. Jak widać na zdjęciu oczko to gotowa forma o poj 500l w górnej części zbiornik z przelewem dokładnie wg przepisu Pawła. Ziemia ubijana codziennie i usypywana warstwami. Zasilanie górnego zbiornika elastycznym wężem o średnicy 1 1/2". Ten przekrój nie powinien być zbyt mały ponieważ wzrasta obciążenie dla pompy.
Tam w tyle zazanczyłem miejsce na jakiś ciekawy pomysł- taką zieloną wyspę może "oazę".
Macie jakieś fajne pomysły? ;:4 To tak na przyszły rok bo w tym to kaskada mocno pociągnęła portfel :?
Ps. Nie męczcie tych mężów ;:14 Wystarczy im nakreślić jakie to piękne chwile przy żródełku spędzicie, jak fajnie będzie mógł wypocząć po ciężkim dniu a on sam zacznie zbierać kamienie :tan
Obrazek

Wszystko bardzo dobrze pomyślane, rozplanowane duży plus, ale ja osobiście już nic bym więcej nie robił na tym kawałku trawnika. Co za dużo to niezdrowo.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Robert P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 17 sie 2012, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Witam,
od czasu zapytania koncepcja już powstała. Jest pewnie dość kontrowersyjna, ale to mi się w niej podoba ;:215. Będą to palmy- część w gruncie (zimowanie w oslonach z ogrzewaniem) część w donicach z zimowaniem w pomieszczeniach.
Wizualizacja poniżej (jest to oczywiście koncepcja całkowicie foto-fikcja). Czeka mnie też budowa egzotycznej chatki, ciekawy sezon się zapowiada.

Obrazek

Więcej na ten temat na innym forum, w moim wątku:
http://palmy.zameknet.pl/www/forum/inde ... opic=688.0
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

O pomyśle chatki się nie wypowiadam bo to odległy temat i gust jak dla mnie, ale skalniak-kaskada super.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Robert P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 17 sie 2012, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Kilka aktualnych zdjęć. Kaskada przeżyła zimę bez demontażu pompy. Mróz trochę rozparł murek oporowy kaskady. Trawa pampasowa przemarzła. Reszta roślin ma się dobrze :heja


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kubas21
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 wrz 2013, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Kaskada bez oczka

Post »

AVE, Robert i Dawid jakich używaliście materiałów do budowy swoich kaskad?Chodzi mi o kamienie?Widać że różnicowaliście - inne w obudowie a inne w nurcie kaskad?Chodzi o to aby kupic takie, których woda za szybko nie wypłukuje?z góry dzięki za inf
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

U mnie w korycie kładzione były kawałki łupka gnejsowego. Boki to wielkie kamienie polne.

na pewno nie kładłabym piaskowca albo czegoś z wapienia, bo szybko pokrywają się zielonym nalotem, no i wypłukują.
Robert P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 17 sie 2012, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Zastosowałem łupek szarogłazowy. Można wybrać bardzo płaskie elementy oraz bryłowe na obrys oczka czy krawędź kaskady.
Bardzo ważne jest wypoziomowanie płaskich powierzchni tworzących stopnie kaskady. Dobrze położone tworzą szeroki strumień, można wtedy uzyskać efekt przelewającej się tafli wody. Tak naprawdę budując kaskadę nie jesteś w stanie dokładnie odwzorować założeń projektowych- woda to żywioł, ale to dodaje naturalizmu.
Robert P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 17 sie 2012, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Kaskada w lutym
Obrazek
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Piękna ta twoja kaskada Robercie ;:138
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Ave jak długo schną liście cementowe?Pewnie nie mogą być suszone na słońcu?
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Liscie schna tyle co... zaprawa :uszy około 24 godz, i raczej w półcieniu, ale musi byc ciepło. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”