Nawożenie obornikiem w proszku

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
mirra57
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 mar 2008, o 04:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Nawożenie obornikiem w proszku

Post »

Proszę o pomoc. Chcę zasilić rośliny obornikiem w proszku, słyszałam , że robi sie to jesienią na zimę. Moje informacje są jednak bardzo niedokładne. Kiedy mam zasilić rośliny , czy wszystkie można i w jakiej dawce ??
Podobno jest to bardzo dobry nawóz. Proszę o Wasze podpowiedzi i opinie.
Czy nadaje sie do małych bylin?
Czy należy ten suchy proszek rozrobić w wodzie , w jakiej proporcji?
Majka
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7616
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

co to za obornik, suszony, mielony bydlęcy, czy kurzy?
Podam Ci składniki:
suszony bydlęcy; azot- 2%, fosfor- 1,6%, potas- 4%, wapień- 4,1%, mikroelementy- umiark.
susz. pomiot ptasi;azot-3,5%, fosfor-4%, potas-2,5%, wapień-6% , mikroelementy- dużo.
Obojętnie który masz to na jesień bym go raczej nie zastosowała, tylko wiosną, zbyt dużo azotu. Suszony obornik można rozcieńczać wodą i stosować do nawożenia pogłównego, lub mieszać z kompostem. Do nawożenia jesiennego są specjalne nawozy bez azotu (raczej pod drzewka i krzewy a nie pod byliny).
mirra57
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 mar 2008, o 04:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

No właśnie , co można na jesień zimę zastosować pod krzewy i drzewa - może jednak ten obornik- tylko w jakim miesiący (chodzi mo o obornik bydlęcy suszony)
Majka
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7616
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Maju, jesienią można stosować obornik pod drzewka i krzewy, ale nie w proszku. Przykopywałam płytko jesienią taki zwykły obornik bydlęcy pod drzewkami, ale tak, by był dokładnie przykryty cienką warstwą ziemi i by się nie stykał z pniem drzewka. Można też kupić specjalny "nawóz jesienny"(uniwersalny, lub do iglaków)pod drzewka i krzewy. Jest to nawóz z obniżoną zawartością azotu lub bez azotu i dużą ilością potasu. Ja już pytałam w sklepach ogrodniczych, ale jeszcze go nie ma.
mirra57
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 mar 2008, o 04:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dzięki Gieniu za podpowiedz.
Pozdrawiam
Majka
Zupełnie zielona
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 24 lut 2008, o 16:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

W najnowszym wrześniowym numerze Działkowca jest poruszony temat nawożenia organicznego, tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Pozdrawiam
Zupełnie zielona
mirra57
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 mar 2008, o 04:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Dzięki

Post »

...zupełnie zielona
Pozdrawiam z Łodzi :D
Majka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”