Plumeria z nasion ,wymagania,cięcie,ukorzenianie Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

@deissy
Witaj deissy.
Plumerie muszą mieć bardzo dużo słońca, ;:3 ;:3 ;:3 i ;:ciepła 161 ;:161 ;:161 , małe okienko może być trochę za małe. Poczytaj trochę o plumeriach a dowiesz się wszystkiego. Hejka.
Joaquin
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

@viedzma

Witaj o straszliwa viedzmo ;:196 Widziałem Twoje kwiaty i jestem pod wrażeniem ;:63. Co do Twoich plumerii posadzonej w ziemi do kaktusów, proponuję przesadzenie ich dopiero na wiosnę do ziemi i perlitu. W tej ziemi niech przetrwają zimowanie.
Joaquin
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Joaquin pisze:@viedzma

Witaj o straszliwa viedzmo ;:196 Widziałem Twoje kwiaty i jestem pod wrażeniem ;:63. Co do Twoich plumerii posadzonej w ziemi do kaktusów, proponuję przesadzenie ich dopiero na wiosnę do ziemi i perlitu. W tej ziemi niech przetrwają zimowanie.
Dziękuję ;:131 cieszę się że się podobają kwiaty, niestety coś mi nie działa wstwianie zdjęć i nie aktualizuje ;:145
Właśnie tutaj wyczytałam że ziemia do kaktusów może być przesadzę je na wiosnę dziękuję za podpowiedz ;:196
AleksandraBdg

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Chciałam przyłączyć się do grona posiadaczy tej pięknej roślinki ;)
Moja wygląda tak:
Obrazek

Na chwilę obecną chciałabym,aby pozostała nierozkrzewiona. Zastanawiam się, czy Wasze plumerie, tak jak moja, potrzebują dość dużych ilości wody? W ciepłe dni muszę podlewać swoją min.1 raz dziennie...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Fortex
100p
100p
Posty: 182
Od: 26 sty 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Witaj w gronie posiadaczy plumerii :-), moja jest strasznie "wodożerna" . Przyciąłem ją ostatnio, ale strasznie wolno wypuszcza kiełek na dodatek się nie rozkrzewia trudno się mówi, może w przyszłości się uda :-( . Przepraszam straszny ze mnie egoista tutaj nowa posiadaczka plumerii się nam ujawnia, a ja o "sobie", twoja jest piękna, oby jak najszybciej zakwitła.
Pozdrawiam Kamil
Moje zielone
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

@AleksandraBdg
;:oj Jaka ładna plumeria, witaj w klubie. Lubi dużo wody? To pijaczka ;:304 podlewaj gdy ziemia przeschnie kilka cm od góry. Pozdrawiam.

@Fortex
W tym roku jedna z moich plumerii po przycięciu zaczęła rozkrzewianie po ok 30-40 dniach. Miała wtedy dużo słońca i dużo ciepła. Część obciętą zanurzyłem w ukorzeniaczu na 20 sekund i włożyłem do ziemi, po trzech tygodniach roślina rozpoczęła "nowe życie". Fortex pamiętaj: plumeria to roślina dla cierpliwych ;:170 pozdrawiam. ;:304
Joaquin
Awatar użytkownika
Fortex
100p
100p
Posty: 182
Od: 26 sty 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Wiem, że dla cierpliwych czekam, ale widzę, że tylko w jednym miejscu tworzy się czubeczek.
Pozdrawiam Kamil
Moje zielone
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Ja również na początku miałem tylko jeden czubek ;:202 :
Obrazek

ale za chwilkę wyrósł drugi:
Obrazek

i miał być chyba trzeci, ale wyrósł tylko listek :(
Obrazek

A dziś wygląda tak i rośnie bardzo, bardzo szybko ;:215
Obrazek

Pozdrawiam.
Joaquin
jotem
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 mar 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lublin

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Kupiłem ostatnio 6 nasionek. Nic mi nie wykiełkowało. W ubiegłym roku kupiłem 4 i wzeszło jedno. Aktualnie moja plumcia wygląda tak: (siana w październiku). Zaczyna od spodu gubić liście nie wiem czemu. Siedzi w zwykłej ziemi uniwersalnej.

Obrazek

Niedawno kupiłem 8 nasionek licząc, że może zejdzie z jedno, a tutaj miła niespodzianka. Ziemia z perlitem.

Obrazek

Kiedy mogę to przesadzić, aby nie uszkodzić za małej rośliny i aby korzenie nie zdążyły się splątać?
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

@jotem
Czasami gubią liście, powodów może być wiele: przędziorek, zmiana otoczenia, choroby, temperatura. Moje zrzuciły liście po wniesieniu do domu, po 5 każda. Na jednej zadomowił się przędziorek musiałem użyć chemii, obecnie mam spokój. Twoje maleństwa proponuję przesadzić na wiosnę. Przez zimę niech trochę jeszcze podrosną.
Joaquin
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Czy komuś w końcu zakwitła?
emm89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 sie 2013, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Ja czytałam, że najlepsza jest ziemia do kaktusów lub worek standardowej ziemi i worek wermikulitu lub grysu akwarystycznego,a Perlit gorzej się sprawdza.
moje plumerie przeżyły najazd przędziorków. Ale wyczytałam też że te z nasion potrzebują kilku lat na zawiązanie kwiatów, natomiast te sadzonki pobrane rośliny macierzystej mają kwiaty już w pierwszym roku. Chciałabym mieć bukiet ślubny z plumerii i boje się że moje nie zdąża mieć kwiatków (ślub w sierpniu 2014).
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Dreamera pisze:A jak cudnie pachnie...
Piękna jest Twoja plumeria, jesteś szczęsciarą, bo doczekałaś się kwiatów ;:oj - gratuluję ;:138 .
Czy Twoja plumeria sto cały rok w pokoju, czy na zewnątrz? Mam 6, jedną trzylatkę, cały czas stoją w widnym pokoju, ale nie kwitły ;:174 .
Pozdrawiam. Anka.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”