Żywopłot z pęcherznicy

Drzewa ozdobne
joladzola
100p
100p
Posty: 134
Od: 27 maja 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie 6a

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

KaRo po prostu prze cudny jest żywopłot z pęcherznicy zgadzam się z Tobą w 100 %, ja niestety z braku miejsca (jak pisałam w poprzednim poście) nie zdecydowałam się na niego. ;:145ale myślę jako solitery też będą wyglądać zachwycająco ;:3 A odnośnie soliterów, mam pytanie na pierwszym zdjęciu to chyba Diabolo , czy to jedna sztuka tak pięknie się rozrosła :?:
Reniu co do laurowiśni ,myślę że KaRo ma rację, jeśli przemarza to tylko kłopot po którejś zimie będzie. O błędzie nie ma mowy ,to ja zdecydowałam a Ty mi poradziłaś, o co z resztą sama prosiłam i za co dziękuję. Oj przepraszam dziękuję wam obu ;:196
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Na obydwu zdjęciach jest 'Diabolo" - :D
Żywopłot tworzy 7 krzaków.

Reniu po to rozmawiamy na forum,wymieniamy się doświadczeniem,
wszystkie nasze uewagi są cenne,
a laurowiśnię mam od bardzo dawna a ciągle jest małym krzakiem :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

KaRo ja to bardzo choruję na laurowiśnię tylko, że u mnie strasznie ciasno w ogrodzie.
Ale jak piszesz, że ona u ciebie ciągle mała. Czy ty ją jakoś specjalnie traktujesz, mam na myśli przycinanie?
Jak byś mogła, to pokaż jej fotkę. Chętnie zobaczę.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Ona rośnie pod orzechem ,również w wielkim ścisku innych roślin ale nie to jest problemem lecz coroczne przemarzanie jej liści co musza mnie do jej drastycznego cięcia .
Wystarczyłoby oberwać te brzydkie liście wiosną a ona i tak wypuści nowe na tych pędach ale ja :roll: :oops: jestem niecierpliwa i nie leży w mojej naturze patrzenie na łyse pędy i oczekiwanie jak się zazielenią :oops:

Obrazek

Bieżące zdjęcie zrobię Reniu :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
joladzola
100p
100p
Posty: 134
Od: 27 maja 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie 6a

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Witajcie :wit .Na wstępie chcę przeprosić :oops: , że tak zawracam głowę ale we wrześniu chcę przemeblować mój" wielki ogród" aż całe 140 metrów. Ale od południa 10 m. dł i zachodu 8 m. dł.(czyli litera L) chcę jednak taki niby żywopłot nie formowany tz. ulicę mam niżej jakiś metr ,a chciałabym posadzić coś takiego dereń Elegantisima ponieważ muszę go gdzieś upchnąć, pęcherznica Diabolo , szmaragd, kalina hordowina , tuja złoto żółta, pęcherznica tu nie wiem jeszcze jaka, szmaragd i perukowiec Golden Spirit tego też muszę upchnąć. Z drugiej strony za dereniem, szmaragd, diabolo, szmaragd i pęcherznicę Luteus (wszędzie patelnia cały dzień).I tu mam pytanie, czy to nie będzie zbyt kolorowo :?: Jak gęsto to trzeba sadzić aby był na tyle gęsty żeby z ulicy nikt nie zaglądał i jak jest z kaliną czy również jest bezproblemowa. I czy liściaste nie zagłuszą iglaków :?: Będę upierdliwa ale poproszę o radę. :)Wieczorem postaram się pstryknąć fotkę.

PS Przepraszam jeśli nie ten wątek.
Pozdrawiam Jolka
joladzola
100p
100p
Posty: 134
Od: 27 maja 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie 6a

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Nikt mi nie poradzi więc poradzę sobie sama ;:306 . Otóż ja bym zrobiła tak, na południu od wschodu perukowiec (tylko tu ma dostatecznie sucho) następnie pęcherznice Luteus tak ze 4-5 szt(sadzone co metr), Diabolo, Elegantisima (w rogu) i od zachodu znów Diabolo ( mam nadzieję że tu będzie ciekawy akcent kolorystyczny).Następnie za Diabolo żywotniki (żółty na dwa zielone) ponieważ tu najczęściej halny wieje. Poprawcie mnie jeśli się mylę ;:303 PA

P.S nie mogę wrzucić fotek bo siadł aparat.
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Jak dla mnie to taki żywopłot to trochę za kolorowy. Powinien on stanowić tło dla innych roślin, a jak Ty "upchasz" w nim każdy kolor tęczy to roślin posadzone przed nim nie będą już tak dekoracyjne, ale to tylko moje spostrzeżenie. :)

Pisałaś, że musisz coś "upchać" a czasem lepiej jest mniej i uporządkowane, niż wszystko co się da. Choć w sumie to kwestia gustu :)
Pozdrawiam
joladzola
100p
100p
Posty: 134
Od: 27 maja 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie 6a

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Witaj MattWiec może zamiast żółtej pęcherznicy dać zieloną.Co o tym sądzisz :?:
A derenia jakoś szkoda mi wyrzucić , chodź też nie wiem czemu . .A co do żywotników to już posiadam i jestem zmuszona ich upchnąć.
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Ale nie mieszaj wszystkiego razem... tylko zrób np. część żywpołotu z żywotników, a część z pęcherznicy. Nie rozumiem do końca jak to chcesz nasadzić.
joladzola
100p
100p
Posty: 134
Od: 27 maja 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie 6a

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Witam :wit
matt55 pisze:Ale nie mieszaj wszystkiego razem... tylko zrób np. część żywpołotu z żywotników, a część z pęcherznicy.
Chyba źle się wyraziłam nie zamierzam mieszać iglaków z liściastymi. Ten żywopłot będzie w kształcie litery L , od południa 10 m. tu pęcherznice same zielone(Tu chciałam Ci serdecznie podziękować że otworzyłeś mi oczy faktycznie co za dużo to nie zdrowo ;:180, wywalam derenia i diabolo ),a od zachodu iglaki.
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Ale nie musisz wywalać. możesz np posadzisz ich przed tym zywopłotem jako soliter, oczywiscie o ile posiadasz wolne miejsce. Jeden "diabolo" bedzie się duzo lepiej prezentował na tle zielonych niż posadzony miedzy nimi.
Dziękować nie masz za co, ja tylko wyrażam swoje zdanie :)
joladzola
100p
100p
Posty: 134
Od: 27 maja 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie 6a

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Witaj Matt. Oczywiście nie wyrzucę derenia i diabolo całkiem z ogrodu, tylko posadzę na innej rabacie jako solitery właśnie ;:108 .No i widzisz jak tu Ci nie dziękować ;:215 . Miłego dnia. Pa
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Żywopłot z pęcherznicy

Post »

Jak byś nie miała gdzie posadzić, zawsze w ramach podziekowania możesz to zrobić w moim ogrodzie :D
Dziękuje, wzajemnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”