Deszczówka, instalacja,odprowadzenie,zbiorniki,łańcuchy itp. rozwiązania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Bez kozery powiem - pincset" :lol:

To nie jest zły pomysł, można też połączyć dwa w jednym tj. i basen i sadzawka, a nawet trzy w jednym, bo i niedalekie jezioro + strumyk :D A poważnie, to gdybym ja wiedziała, że ... , to domek stałby na słupkach, jak pomost NAD ziemią i wodą. A sadzawka? Niestety, z tej strony, z której u nas spływa woda - jest wierzchołek pagórka i w dodatku należy do nieznanej nam sąsiadki, więc nic wykopać tam nie mogę. Domek graniczy o przepisowe ileśtam metrów z jej działką i miejsca starczyło tam na alejkę do domku i wąski pas trawniczka z ostatnio posadzonymi bukszpanami. Inaczej mówiąc konfiguracja terenu i umiejscowienie wody podskórnej pozwala na zrobienie naturalnego zbiorniczka wodnego na "dole" działki, tj. bliżej jeziora i w dodatku w czymś w rodzaju zagłębienia terenu w okolicach ujścia strumyka, w samym rogu działki. Tam, gdzie kiedyś przychodziły krowy do wodopoju :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Mam koło garażu zamontowaną w sezonie beczkę z kranikiem.Do beczki spływa woda tylko z okapu garażu, a i tak beczułka okazała się za mała i wiosną zamontuje mąż 120 litrową. Druga rynna odprowadza wodę na ogródek- i choćiaż "zalewa" go po deszczu to za moment wszystko wsiąka i jest dobrze wszystko podlane- praktycznie rzadko podlewam ./ tylko jak susza/
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nalewko mam ten sam problem co Ty (w którymś poście pisałam o tym).
Piwnicę "fachowcy" wykopali obok albo w kurzawce wodnej. Żadne metody uszczelniania nie pomagały. Następnych "fachowców" nie prosiliśmy o pomoc.
Mąż wykopał rząpik (taką małą studzienkę na głębokość ok. 1m, średnicy ok.0,5m), wstawił tam pompkę z pływakiem. Teraz gdy woda dochodzi do pewnego poziomu, pompka sama się włącza i wypompowuje wodę. Nie muszę chyba dodawać, że woda gromadzi się w rząpiku i nie zalewa piwnicy. Dzięki temu piwnica ma odpowiednią temperturę i wilgotność.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

lila31 pisze:Dzięki temu piwnica ma odpowiednią temperturę i wilgotność.
... do zimowania kwiatów, prawda? :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dzisiaj patrzyłam na program "Maja w ogrodzie" i tam też został poruszany nasz poblem - sposób gromadzenia deszczówki. W programie z kolei sugerowali duże beczki drewniane wyścielone czarną folią w kształcie worka i na to pokrywa. Beczka podłączona do rynny ( nie wiem czy dobrze zapamietałam) złączką. Gdy beczka jest pełna wtedy woda przekierowuje się dzięki tej złączce jak Erazm sugerował do ziemi i tworzy się tzw. rozsączalnik ;:231 .
Ten pomysł z beczką drewnianą też jest niezły.
No trochę czasu jeszcze zostało choć wiosna tuż tuż...

Pozdrawiam,
;:101
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Elizabetko w obecnych czasach chyba łatwiej zdobyć (i koszt chyba mniejszy) beczkę z tworzywa sztucznego.
Bardziej naturalna jest beka drewniana i ładniejsza, ale skąd się takie bierze to nie wiem. :roll: :D

PS. Na deszczówkę mam zbiornik betonowy o pojemności kilkanaście metrów sześciennych. Został zrobiony jeszcze przed wybudowaniem domu, co nie przeszkadza, że pod rynną stoi beczka 100-litrowa, zbiera wodę do bieżącego podlewania.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

lila31 pisze: PS. Na deszczówkę mam zbiornik betonowy o pojemności kilkanaście metrów sześciennych. Został zrobiony jeszcze przed wybudowaniem domu, co nie przeszkadza, że pod rynną stoi beczka 100-litrowa, zbiera wodę do bieżącego podlewania.
Tak Lilu pamiętam czytałam we wcześniejszym Twoim poście. Ale fajnie tak pogawędzić sobie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

lila31 pisze:Bardziej naturalna jest beka drewniana i ładniejsza, ale skąd się takie bierze to nie wiem. :roll: :D
Jak zwykle na All... można kupić dziada z babą i jeszcze wiele innych rzeczy :)
- http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=2125346 - zacytuję "mam też beczkę 150 l bez podstawy i kranu w cenie 440zł"
- http://www.allegro.pl/item164599334_beczka_sosnowa.html - używane beczki sosnowe 100L. 75,00 zł za sztukę
-są też tutaj - http://www.euro-win.pl/sklep/index.php?cPath=24 - sklep internetowy Euro-win - nowe drewniane beczki różnej wielkości

Zdecydowanie trwalsze i tańsze są beczki plastikowe. Tyle, że brzydsze :(
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nalewko dobrze, że podałaś te linki.
Ja nie jestem aż taką estetką, żeby jechać przez pół Polski za jedną drewnianą beczką, ale może komuś się przyda. :lol:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Tak sobie myślę bo w programie pokazywali beczkę do składania i w dodatku bez dna. Tylko nie usłyszałam gdzie można coś takiego kupić. Może będą powtarzać ten program. :?:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Elizabetko zobacz kiedy powtarzają :D :D :D http://www.tvnmeteo.pl/1349428,magazyny.html
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Elizabetko, nie usłyszałaś, bo nie podali :D

Szukałam w necie, ale na razie nie znalazłam, poszukam jeszcze, ale już jutro.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Dziewczyny, a po co beczka bez dna? :( :( :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”