Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Trawnika w roku posiania nie opryskuje się chemicznie przeciw chwastom, w razie oprysku może zginąć i chwast i trawa- nie dotyczy to roundapu który niszczy wszystko co zielone. Posłuchaj Nalewki, jedynym lekarstwem to kosiarka, Tadeusz.
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Post »

dokładnie tak!
Twój trawnik jest za młody na chemię, a poza tym jeżeli nie masz problemu z nisko krzewiącymi się chwastami, to regularne koszenie da Ci efekt w postaci ładnego równego trawniczka. A chemia...
W sytuacji podbramkowej jest trochę preparatów, a póki co koszenie!

Pozdrawiam Zbyszek
monika90300
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2008, o 12:13

Chwasty na trawniku

Post »

Mam problem bo nie bardzo wiem co dalej robic , 2 tygodnie temy uzylam randapa na moim trawniku bo byly przewaznie same chwasty , teraz uschły i co mam dalej z nimi zrobic ? :?: i kiedy moge posadzic nową trawe?
Awatar użytkownika
Arwenka
100p
100p
Posty: 109
Od: 30 kwie 2008, o 21:02
Lokalizacja: Wsch. mazowsze

Post »

Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Po 2 tygodniach od oprysku możesz wysiewać trawę. Oczywiście musisz uporządkować teren i wzruszyć ziemię. Z uwagi na zapowiadane upały musisz nasiona trawy podlewać prawie codziennie.
Pozdrawiam Andrzej.
monika90300
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2008, o 12:13

Post »

bardzo dziekuje ,
wiec mysle ze bedzie dobrze jak działke przejade glebogryzarka i wtedy zasieje trawe.
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Erazm pisze:Po 2 tygodniach od oprysku możesz wysiewać trawę. Oczywiście musisz uporządkować teren i wzruszyć ziemię. Z uwagi na zapowiadane upały musisz nasiona trawy podlewać prawie codziennie.
a nie za wcześnie ???? słyszałem że dobrze jest poczekać przynajmniej 3 tyg by oprysk dotarł do najdalszych korzeni , inaczej po wzruszeniu , przekopaniu jak się poodrywa korzonki to chwasty znów mogą wybić ....
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

monika90300 pisze:bardzo dziekuje ,
wiec mysle ze bedzie dobrze jak działke przejade glebogryzarka i wtedy zasieje trawe.
Jak przejedziesz działkę glebogryzarką, to powinnaś najpierw powyjmować pozostałe w glebie korzenie chwastów, potem wymieszać z glebą nawóz, ubić wałem i poczekać 2 tygodnie. Dopiero potem wysiewaj trawę.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
lukasek-1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 14 lip 2008, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Tępienie chwastów

Post »

Mam pytanie .
Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie . Jest jakiś środek na to by zlikwidować chwasty a nie uszkodzić trawy?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Tępienie chwastów

Post »

lukasek-1988 pisze:Mam pytanie .
Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie . Jest jakiś środek na to by zlikwidować chwasty a nie uszkodzić trawy?
Podaj jakie masz gatunki chwastów w trawniku. Ułatwi to dobranie odpowiedniego herbicydu. Temat odchwaszczania chemicznego trawników był juz poruszany kilkakrotnie na forum.
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Poczytaj - jest też o innych chwastach: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=15468
Pozdrawiam
Michał
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie
Jeżeli ten < ładny trawniczek> założyłeś w tym roku to zrezygnuj z oprysków trawy bo młoda trawa może nie przeżyć opryskiwania, poczekaj do następnego roku z opryskami.
Większość chwastów ginie w czasie kilkakrotnego koszenia. Pozdrawiam.Tadeusz.
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Chwast okropnie niszczy mi trawnik

Post »

Mam problem

Jesienią ubiegłego roku teren ogrodu pod trawnik strannie spryskałam randapem. Na wiosnę skopaliśmy i starannie przygotowaliśmy teren pod zasiew trawnika. Wielka radość - kiedy zrobiła się wreszcie murawa. Ale zauważyłam po ostatnich deszczach, że na trawniku jest sporo jednego rodzaju chwastów. Ten chwast rośnie zupełnie podobnie jak trawa, tylko mocno rozkłada sie na powierzchni i ma żdżbła dużo szersze od trawy. Jak dowiedziałam się, podobno jest to jakaś odmiana prosa. Rozmnaża się z nasion. Widocznie one były w glebie i sobie zaczyna nieźle pozwalać.
Co tu robić?
Obawiam się, że ta trawa zniszczy - zagłuszy trawę.
Czy to by spryskać jakimś środkiem - może ktoś miał podobny problem i mi doradzi.
Szkoda mi tego trawnika i naszej pracy.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”