Ogródek Przemka cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
asia68
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 maja 2007, o 14:21

Post »

Przemku jak Ty to robisz, że masz tak piękną kalarepę. Moja w tym roku to same liście, wprawdzie dorodne, ale co z tego, jak nie tworzą bulw. Co ja robię źle? Zamiast bulwy są podłużne zgrubienia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Witam miłe panie i dziękuję za odwiedziny.

Tess i Zielona Wiolu co najwyżej mogę Was zaprosić, niestety tylko na wirtualne obżarstwo ale dzięki temu będzie mniej kalorii. Kanie można mrozić a nawet suszyć ale nie wyślę Wam ich przecież w paczce. Na pocieszenie dodam, że pojechałem na kurki-tych jak na lekarstwo, znalazłem sporo prawdziwków a kanie podarował mi napotkany grzybiarz.

Mariolu"Lucifer" jest rewelacyjny ale ja planuję jeszcze dokupić jakąś odmianę kwitnącą na żółto. Niestety nie wszystkie odmiany się u nas udają.
Kasiu choć może wolisz Kaśka-ta kalarepa to późna odmiana Titan(teoretycznie dorasta do 3-4kg) są odmiany holenderskie dorastające do jeszcze większych rozmiarów, wysiana za wcześnie-nie we właściwym terminie ale za to dopieszczona (Słońce, dużo wody, czasami gnojówka z pokrzyw)
Asiu68 z kalarepką jest tak, że ważny jest dobór odpowiedniej odmiany do terminu uprawy. Ale w Twoim przypadku przyczyną niewytwarzania właściwego zgrubienia jest prawdopodobnie za głębokie posadzenie rozsady. Kalarepa jest wyjątkiem wśród innych kapustnych-jej rozsada musi być posadzona płytko (prawie się przewraca)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

Witaj Przemku bardzo kolorowa i apetyczna jest ta Twoja działka.
Podoba mi się :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No ,nareszcie mogę trochę nadrobić zaległości na forum ,zaczynam od Twojego ogrodu Przemku , i od razu spadają mi "laćki" z nóg.Tyle pięknych kwitnących roślin nie widziałam co najmniej od 5 dni!Liliowce masz przepiękne !Widzę u Ciebie Trojeść bulwiastą (jeśli się nie mylę).Czy to wymagająca roślina ,bo się do niej przymierzam?
Lobelia też prześliczna!Kupiłam w tym roku i mi ślimaki przy samej ziemi ją nadgryzły ;:98 ;:98 ;:98 (Od tej pory traktuję je bezlitośnie solą)!!!!!!!!Mam nadzieję,że "odbije mi ta lobelia.
Warto było przydreptać do Ciebie i nacieszyć oczy!




Oczywiście,że poczytałam Karolince bajkę od Ciebie, :lol: :lol:bardzo się ucieszyła,że o niej pamiętasz!
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

O witam Małgosię!!! Już myślałem, że ciężko zaniemogłaś a Ty tylko pewnie przez cały czas zwozisz skarby do swojego nowego domku. Co to trojeści bulwiastej to dostałem ją 2 lata temu od pani Basi. Nie rozpieszczam jej a ona rozsiewa się i kwitnie. Ostatnio ratowałem jedną bo tak zarosła, że musiałem ją wykopać. Już wiem dlaczego jest bulwiasta (korzonek jest imponujący).

Blue głowa do góry! Sezon na kanie dopiero nadchodzi. Jeżeli pamiętasz jeszcze ich smak to uzbroj się w cierpliwość i z pewnością jeszcze w tym roku schrupiesz sobie kilka pysznych czubajek kani. A swoją drogą to jedzenie muchomorów nie jest w modzie! :D
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Przemku ,ja z tych ,co to siekierą nie dobijesz! :lol: :lol: Zdrowa jak koń jestem,ale "mało casu, kruca bomba"!
Jak wchodziłam na forum ,to tylko na chwilkę i nawet się nie logowałam....
Walczę z zielskiem ,zwieźli nam kamień na stawik,kostkę na taras,więc nie wiemy w co ręce włożyć.A jeszcze trzeba od czasu do czasu popracować i koło Karoliny zrobićco nie co.....
Ale jutro już chyba powstanie 1 rabata (pod oknami sypialni) z prawdziwego zdarzenia,ale o tym na razie sza!Jak zdążę ją zrobić jutro - może wstawię zdjęcia,ale jeszcze muszępiwonie przewieźć....


W takim razie jak się tak ładnie wysiewa trojeść to pewnie nie jest zbyt wymagająca....Przemku ,a zimą nie wymarza?
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Z trojeścią bulwiastą nie powinno być kłopotów. Ja jej nie zabezpieczam na zimę i nie wymarza. Na wszelki wypadek popytam jeszcze w szkółce jak to u nich wygląda i dam znać. A może Monika się orientuje, bo sobie zamówiła trojeść.
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Trojeści jeszcze nie mam u siebie, ale bardzo mi się podoba i dlatego zamówiłam.
Roślina ta przede wszystkim musi mieć podłoże piaszczysto-gliniaste dobrze zdrenowane.
Lubi miejsca wygrzane można posadzić ją np. pod ścianą domu, altany...Widziałam, że dobrze rosła w miejscu półcienistym.
Jest wrażłiwa na silne mrozy i zamakanie, ale przed mrozami można ją okryć, a przed zamakaniem można posadzić na jakiejś pochyłości terenu.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No to wszystko już wiem,dzięki Monisiu.Udaję się na poszukiwania w ....necie :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6697
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Gosiu trojeść bulwiasta jest w szkółce Zygmunta po 1,50zł. Ja będę w połowie sierpnia we Wrocławiu. Każdy z Wrocławia może sobie zamówić po 2-3 roślinki bo będę miał mało miejsca -tylko w bagażniku.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”