Żywopłot z żywotnika (Thuja)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukasek-1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 14 lip 2008, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Brabanty

Post »

Ile kosztują takie thuje? I takie pytanie mam jeszcze do wszystkich , ile czasu potrzeba żeby powstał gęsty fajny żywopłot z takich thuj?
HUFCU
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 16 maja 2008, o 00:29

Post »

była promocja, kupowałem drzewka po 10zł. Myśle ze za 2 lata bedzie juz całkiem fajnie :D
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witaj,
przez pierwsze dwa lata należy lać im dużo wody, wybacz trzy litry wody na krzaczek przy nasadzeniu to troche mało, musisz je raz w tygodniu solidnie podlać nie patrząc zbytnio na deszcz,jeśli będziesz dbał przez te pierwsze lata to bardzo szybko urosną i sie zagęszczą, moje po dwóch latach podwoiły swoją wielkość i zaczęłam podcinać im czubki równo z ogrodzeniem, na jesieni sypnij nawóz jesienny do iglaków ,
Powodzenia
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Adrian125
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 mar 2008, o 06:56

Post »

Witam
Chciałem wszystkim zainteresowanym, którzy planują posadzić brabanty, pokazać, jaki można osiągnąć przyrost przez dwa lata- mam nadzieję , ze uda mi się wstawić fotke( jakby co , to mogę przesłac na emial zdjęcia od posadzenia w sierpniu 2006 - wysokości ok.120 cm , poprzez dwa kolejne lata)
Brabanty nawożę na wiosne i w połowie sierpnia.( osmocote )
W sierpniu 2007 pierwszy raz przycinałem, następnie w kwietniu 2008, oraz w czerwcu i sierpniu 2008.
Mam nawodnienie kropelkowe, więc woda się leje 3 razy po 30 minut w nocy
Obrazek
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

Czy teraz jest dobry czas na posadzenie brabantów?
od poniedziałku zamierzam przygotowac ziemię i pod koniec marca wsadzić drzewka, zamierzam kupić takie około 80 cm aby psy ich nie zdeptały i żeby w przyszłym roku była juz choc namiastka płotu.
Słyszałam żeby pod korzenie wsypać odrobinę OSMOCOTE czy to dobry pomysł?

p.s.
jezeli jest taki temat to proszę o linka jak przygotowac glebe pod iglaki :) z góry dziękuję
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

bardzo proszę o radę bo pojawiły sie teraz w sklepach sadzonki brabanta. Cena z OBI jest na prawdę świetna, oglądałam drzewka i jak dla mnie są całkiem ładne ale korzenie mają w siateczkach. Czy lepiej dopłacić parę zł i kupić żywotnik, który "od małego" rośnie w doniczce?
U ogrodnika są sadzonki w donicach ale nie wyglądają tak ładnie, są jakieś takie szczuplejsze.
Prosze o radę bo chciałabym w ciągu kilku dni dokonać zakupu 30 sadzonek i nie chcę źle wybrać.
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

anika pisze:bardzo proszę o radę bo pojawiły się teraz w sklepach sadzonki brabanta. Cena z OBI jest na prawdę świetna, oglądałam drzewka i jak dla mnie są całkiem ładne ale korzenie mają w siateczkach. Czy lepiej dopłacić parę zł i kupić żywotnik, który "od małego" rośnie w doniczce?
U ogrodnika są sadzonki w donicach ale nie wyglądają tak ładnie, są jakieś takie szczuplejsze.
Prosze o radę bo chciałabym w ciągu kilku dni dokonać zakupu 30 sadzonek i nie chcę źle wybrać.


Witam.Te w doniczkach mają gęstszy system korzeniowy i jest mniejsze prawdopodobieństwo nie przyjęcia się.
W siatkach też kupowałem i też się przyjmowały trzeba patrzeć tylko w jaki sposób i czy dobrze jest owinięta bryła i czy nie są suche(często się zdarzają masowe przywozy do Polski roślin które są ładne ale system korzeniowy do kitu przesuszone,poranione i pieniądze w błoto).
Także możesz kupić w Obi te z siatką patrz tylko czy ,,wszystko gra'' z rośliną.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Poczytaj tu:
- Tuje z OBI
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

Nalewka juz któryś raz stoisz na straży mojej niewiedzy, bardzo dziękuję za linka.
Czyli juz wiem, że kupię brabanty u ogrodnika. Lepiej nie ryzykować.

Jestem żółtodziobem i nigdy nie widziałam na żywo zdrowego korzenia więc nie będe miała pojęcia czy "wszystko gra" dzięki za rady. :)
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
Vega_Q
50p
50p
Posty: 57
Od: 25 kwie 2007, o 23:21
Lokalizacja: Zagłebie

Post »

Witam
Mój żywopłot z tuj Brabant:
zdjęcia z 22.04.2009:
Obrazek Obrazek

oraz zdjęcia z dzisiaj - 06.09.2009:
Obrazek Obrazek Obrazek

Tuje kupione w markecie (korzeń w jucie), rok sadzenia - 2007. Wtedy miały wys. 80-100cm.
Wniosek: warto kupować tuje w marketach:)
Jestem zielony, dlatego się nie udzielam. Za to nie waham się zapytać:)
Bartek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Czy warto kupować tuje z marketu?

Nie zawsze. Często widzę przesuszone wciśnięte na siłę w doniczkę.
Przyjąć się mogą i wszystkie nieraz ale więcej pracy(niepotrzebnej zresztą).
Inną stroną medalu jest to że supermarket supermarketowi nie równy.
Czasem jak pracownik w dziale z roślinnością zadba to roślina jest dobrej jakości a jak nie to wiecie...........
Vega_Q
50p
50p
Posty: 57
Od: 25 kwie 2007, o 23:21
Lokalizacja: Zagłebie

Post »

Ok w moim przypadku warto było.
Jeszcze znalazłem zdjęcie z 30.5.2008:
Obrazek
Jestem zielony, dlatego się nie udzielam. Za to nie waham się zapytać:)
Bartek
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Co do tuj z marketu, to kwestia warto - nie warto związana jest z jedną istotną sprawą :jak długo zabalotowana tuja leży w tym markecie. Bo jeśli długo ( a tego właśnie nie wiemy) - to czy ją podlewano??? Od tego min. zależy przyjęcie.

Ostatnio widziałam cyprysiki Lawsona wysokości ponad 1m z zabalotowanym korzeniem wielkości dziecięcej główki! :roll:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”