Roundup-kiedy stosować,jak stosować,jakie stężenie, itd.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kiedy stosować Roundup?

Post »

Rossynant pisze:Wołanie na puszczy. :?
Nie proś ofiar roundupy aby jeszcze przemyśleli :;230
Ale sa tez młodzi ogrodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem a w mediach robi się im pranie mózgu, jakie to są świetne środki ochrony roślin i herbicydy. Wystarczy psiknąć i problem znika. ;:oj Po prostu czary mary. ;:130 Nikt nie wspomina tylko, że to świństwo odkłada się w glebie, migruje z zatrutych roślin na zdrowe, truje zwierzęta i... ludzi!!!

Nie dość, że większość produktów żywnościowych jest skażona to jeszcze chcecie sobie sami, za własne pieniądze skazić własny ogród :!: :!: :!: :;230 ;:124
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kiedy stosować Roundup?

Post »

Nikt mi nie robi prania mózgu, nie przepadam za chemią, ale muszę posprzątać tą działkę. Działka ma z 20 arów, od lat jest zaniedbana. Chciałbym tam zasiać na razie tylko trawnik żeby od czasu do czasu wykosić i mieć spokój, a nie tak jak teraz chwasty po oczy i to dosłowie. I jeśli ja mam się pozbyć tego mechanicznie, to ja dziękuje. Nie posiadam kosy spalinowej, a działka leży daleko od domu, prądu brak, pieniędzy na kosę także, zwykłą kosiarką teraz tam nie wjedzie bo bym chyba sprawną już nie wyjechał.
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kiedy stosować Roundup?

Post »

matt55 pisze:Nikt mi nie robi prania mózgu, nie przepadam za chemią, ale muszę posprzątać tą działkę. Działka ma z 20 arów, od lat jest zaniedbana. Chciałbym tam zasiać na razie tylko trawnik żeby od czasu do czasu wykosić i mieć spokój, a nie tak jak teraz chwasty po oczy i to dosłowie.
;:306 matt55 "chemią" można posprzątać ale w domu, podłogi umyć, kibelek umyć, zdezynfekować, ale żeby ogród sprzątać chemią? Jak ty to sobie wyobrażasz, że spryskasz zielsko i na drugi dzień przyjdziesz i będzie trawka jak na polu golfowym :!: :?: Roundup wypali zielsko i takie zostanie - było zielone, będzie brązowe. I tylko tyle :wink: :!: :!: :!: :lol:

Kosa nówka to koszt ok. 300 zł. i jest na lata. Roundup na twoją działkę (2000 m2) to ok. 60 zł (bez kosztów opryskiwacza)!
matt55 pisze:(...) I jeśli ja mam się pozbyć tego mechanicznie, to ja dziękuje. Nie posiadam kosy spalinowej, a działka leży daleko od domu, prądu brak, pieniędzy na kosę także, zwykłą kosiarką teraz tam nie wjedzie bo bym chyba sprawną już nie wyjechał.
...i niestety będziesz musiał pozbyć się tego mechanicznie! Obojętnie ile hektolitrów chemii wylejesz na swoje pole. Jeśli nie masz w ogóle pieniędzy nawet na najtańszy sprzęt, ani ochoty popracować trochę fizycznie... to daj sobie z tym tematem na razie spokój. ;:136
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Golonka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lip 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy stosować Roundup?

Post »

poległem - chciałem bez chemii doprowadzić ogród do ładu.

A więc cały trawnik mam porośnięty podgarycznikiem i mleczami.
Czy mam najpierw skosić wszystko i dopiero zrobić oprysk?
Czy oprysk na rosnące?

Po wszystkim wystarczy przekopać czy jeszcze mam wyjmować kłącza podgarycznika?
One odżyją po czasie?
Sith_Lord_OsW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 sie 2013, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roundup 360SL - nieskuteczność

Post »

Witam!

Od pewnego czasu zajmuję się odnowieniem działki mojej babci.
W paru miejscach rośnie wiele chwastów lub roślin, których po prostu ma nie być.
Zamiast nich ma być trawa, aby pielegnacja była choć trochę łatwiejsza.
Nie chciałem męczyć się z wyrwywaniem wszystkiego i chciałem także, aby chwasty
zostałe zniszczone od korzenia! Dlatego kupiłem Roundup 360SL dokładnie taki jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/roundup-360sl-1l-rand ... 91374.html.

Rozcieńczyłem go w proporcjach ok. 45ml na 1l wody - co jak dla mnie wydawało się dość dużym stężeniem, przynajmniej w porównaniu do zalecanych ok 25ml na 1l wody.
Niestety już drugi oprysk zupełnie dał efektu! Wszystkie rosliny są w świetnym stanie i cyba nic sobie nie robią z tego, że są pryskane Roundup'em.

Zamieszczam zdjęcia roślin i całych ich skupisk, których chciałbym się pozbyć:

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5. Obrazek

6. Obrazek

7. Obrazek

8. Obrazek

9. Obrazek

10. Obrazek

11. Obrazek

12. Obrazek


Na całą działkę zapełniałem zraszacz gdzies ok 3 razy - przez co uważam, że był to dość intensywny natrysk.
Jak widać niestety chyba jedynie słońce troche im przeszkadza bo niektóre sa lekko wysuszone, ale o wymieraniu nie ma mowy. Możecie mi pomóc? powiedzieć w czym robię błąd ? Może spryskiwanie Roundup'em ma jakieś specialne zasady o których nie wiem.

Bardzo proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Roundup 360SL bardzo dziwne zachowanie - nieskuteczność

Post »

Jeśli chcesz się pozbyć chwastów i mieć inne rośliny to po prostu łopata albo widły amerykańskie i do dzieła.
Lejąc jakimkolwiek środkiem typu randap szkodzisz środowisku, sobie, sąsiadom i babci.
Niestety zdjęć nie mogę powiększyć ale jeśli chcesz pozbyć się trzmieliny czy kosaćca to dużo łatwiej i szybciej jest wykopać.
Jeśli na trawniku chcesz mieć trawę a nie chwasty to częste koszenie i odpowiednie nawozy proponuję.
No i jeszcze jedna sprawa: chwasty i tak wrócą niezależnie jakiej metody użyjesz.
Ty wybierasz czy zapanujesz nad nimi przez koszenie czy wyjałowisz zupełnie ziemię i po 2 latach stosowania chemii zabijesz w niej życie. Trawy wtedy też nie będziesz miał.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup 360SL bardzo dziwne zachowanie - nieskuteczność

Post »

Być może zbyt szybko oczekujesz efektów:
Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Roundup 360SL bardzo dziwne zachowanie - nieskuteczność

Post »

Szybsze i czyste efekty uzyskasz rozkładając folię białą lub czarną na te chwasty teren jaki chcesz oczyścić.
Wcześniej zroś teren. Rozłóż folię w gorący słoneczny dzień i efekt już na wieczór powinien być widoczny spalenie roślin.
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup 360SL bardzo dziwne zachowanie - nieskuteczność

Post »

Chcesz efekt instant spryskaj naftą... Taki żarcik choć prawdziwy. Roundap działa tym szybciej im szybszy wzrost roślin czyt. dużo słońca i wystarczająco wilgoci. Ale i wtedy trzeba przynajmniej tygodnia na pierwsze efekty i ze 3 na pełne obumarcie. Rośliny z "błyszczącymi" liśćmi zazwyczaj mają otoczkę woskową zapobiegającą zwilżaniu (nie lubią mokrych liści) stąd też zmniejszona wrażliwość na roundap, z drugiej strony przeciw roślinom dwuliściennym szybszy będzie np. chwastox, mniszek czy fernando. Tutaj w przypadku wielu roślin pierwsze efekty będą już następnego dnia!
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Roundup 360SL bardzo dziwne zachowanie - nieskuteczność

Post »

Jaki sens pryskania juki czy trzmieliny roundupem??? Znikną w cudowny sposób? Tak czy inaczej przecież obydwie rośliny trzeba będzie wykopać, bez znaczenia czy będą zielone czy brązowe!
W ogóle większość roślin przedstawionych na zdjęciach trzeba po prostu wykopać, nie ma sensu ich pryskania, nie rozmnażają się w jakiś wyjątkowo szybki sposób! Jedyną rośliną z jaką tam można mieć problem jest barwinek, ten wyłazi jeszcze dość długo po tym jak człowiek myśli ze się go pozbył, ale reszta???
Zielonym do góry!!!
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: roundup-porada

Post »

Witam. Mam nadzieję, że nikt mnie nie zabije, że odświeżam tak stary temat, ale sądzę, że nie stracił na aktualności.
Chcę pozbyć się starego trawnika, wyrównać teren (choć nie mam pojęcia jak) i zasadzić wiosną nową trawkę tzw. do biegania, coby dzieci zbyt szybko nie zdeptały jej.
Kupiłem Roundup 360 chyba SL, w opryskiwaczu miałem tak mniej więcej 8 litrów wody i wlałem 120ml Roundupu, zużyłem może połowę mieszanki dla testów na takie grube trawy, jakieś chwasty (następnym razem postaram się porobić zdjęcia, aby je zidentyfikować), pogoda była akurat bardzo dobra nawet blisko 20 stopni i słonko świeciło. Dziś mija 6 dni, ale efektów prawie wcale nie widać, ta "grubsza" trawa jakby tylko trochę zbladła tzn. zżółkła, ale bardzo delikatnie. Czy to jeszcze za wcześnie na efekty i mam czekać, czy może spryskać ponownie, tym razem dokładną dawką jak kolega w pierwszych postach radził, czyli z 20-25ml na 1L wody.
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: roundup-porada

Post »

Jeszcze za wcześnie .
Efekty powinny być już za tydzień , a jak będzie chłodno i mokro to i później.
Pozdrawiam Wojtek
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: roundup-porada

Post »

Ale czy dawka nie była zbyt mała, poza tym była świetna pogoda, a niektórzy pisali, że efekty widzieli już po 3, 4 dniach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”