Co można zrobic z owoców czerwonej porzeczki?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

ja mam kilka krzaczków i robię zawsze pyszne kompoty,dżemy i konfitury.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
sonia71
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 mar 2008, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

to ja poproszę o przepis na nalewkę ;:180 szukałam,szukałam i ... nie znalazłam a mam tego ...
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Możesz zerwać porzeczki,zasypać cukrem i czkać aż puszczą soczek.Ja tak zrobiłam z wiśniami,którą dostałam o teściowej,a teraz czekam na soczek. Obrazeksoczek puści to przeleję wszystko na sitko,a do soczku dodam spirytusik,zamieszam i rozleję do butelek i do mojego bareczku schowam.Zimową porą przed snem to najlepsze lekarstwo.Z pozostałą częścią,która mi została to są wiśnie wydrelowane i szkoda je wyrzucać,więc do słoiczków i wekuję troszkę,a potwm pychotka do ciasta lub zmiksować z maślanką,lub ugotować kompot,jak kto woli.To możesz zrobić z porzeczką a nie będziesz żałować w zimę jak będziesz sobie popijać własny owocowy napój mleczny.Powodzenia ci życzę i pamiętaj swój owoc to swój z krzaczka a nie ze sklepu.Pa ;:13 ;:13 ;:13 ;:13
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Też dziś szukałem sposobu na porzeczki i znalazłem takie coś:

Porzeczkówka - nalewka z porzeczek

1 i 1/2kg dojrzałych czerwonych porzeczek
1/4kg cukru
1 i 1/2l czystej wódki
szklanka spirytusu 96%

Porzeczki przebrać, opłukać, oderwać od gałązek, włożyć do słoja, przesypując cukrem warstwa po warstwie. Słój szczelnie zamknąć i odstawić na miesiąc. Powstały syrop zlać, wstawić do lodówki, a owoce w słoju zalać wódką i odstawić na 3 tygodnie. Ekstrakt zlać do butelki, wymieszać z syropem, dolać spirytus odstawić na 2 miesiące. Nalewkę przefiltrować przez kilkakrotnie złożoną gazę i odstawić jeszcze na 4 miesiące.

Odcień czerwonej nalewki można pogłębić, dodając do niej sok z czarnych porzeczek, wiśni, aronii lub czarnego bzu.

Skopiowane bez zgody autora (Agi) :lol: ze strony http://gotowanienaekranie.blog.onet.pl/ ... index.html
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Dżem z porzeczki czerwonej

Post »

Mój tegoroczny dżemik z porzeczki czerwonej:

Obrazek

Mówiąc szczerze - chyba w życiu lepszego dżemu nie jadłam!!! Robię go bardzo prosto:
-wiaderko porzeczki czerwonej
-3-4 kg cukru
Wykonanie: porzeczki gotować około 3-4 godziny, dodając co godzinę po 1 kg cukru. Gotowanie jest zakończone, gdy kropla dżemu żeluje po wystygnięciu. Nie dodaję żadnych żeli, bo porzeczka jest chyba jedynym owocem o tak dużej ilości pektyny, która gwarantuje "twardość". Na zdjęciu dżemik jest jeszcze ciepły, ale po wystygnięciu jest zupełnie twardy. Ja dla pewności zagotowuję słoiki około 25 minut.
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”